Yeni işaretler anlamlari nelerdir ustalar

Pscyhe

Engellendi
Polonez kardeşim bizim soylediklerimizi yanlis anlama yada kirginlik olmasin biz burda bilgimizle elimizden geldigjnce yardimci oluyoruz birde diger konu tarafi var bilgimizle yardimci olurken bazi kinularda uyari yapmamizda gerekir.simdi sen burda islem yapsan yaparkende yakalansan nasil olur bide bu tarafindan bak olaya.bizler burda bunuda belirtmek zorundayiz bu sitede hepimiz abiyiz kardeşiz bir aileyiz o yuzden ailemizden olan bir ferdin zarar gormesini istemeyiz...ben kisaca olabilecegi anlattim..konunla alakali olarakta ustalarimizin dedigi gibi buranin isciligi coktur insani biktirir ama sonucu mukemmel olur.kolay kolay acilacak bi yer degil burasi o yuzden saglam bi tespit yapmak gerekir bence buranin girisi mihraplarin altindan ve tunelli ve bayagi derin ulasilmamasi icinde her zorluk tasarlanmistir.bunlari goz onunde bulundurup ona gore kararlar vermek zorundasin..kaya mezari olur bi gece gelir kapiya islemi yaparsin nasibinde ne varsa alip gidersin denecek bi yer degil gunler belki aylarca surecek bi is burasi goz onunde gozetim altinda olan bi yer oldugu icin bu ise girdiginde riske girmis olacaksin ben bunu belirttim burasi icin yürek lazim diye...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kardeşim benim burası daha önce konu olarak açıldı .... yol kenarı 1 yer yani olacak iş değil durduk yere başını derdesokma ....sadece karşısına geçip 1 çay demleyip tarihin kokusunu alacam dersen .. 1 bardakta benim için çay iç tarihi kokla ... burada yatanların burayı nasıl yaptırmışlar niçin yapmışlar ne düşünmüşler ..vs vs

biraz daha sınıda yap eğerki zamanın vaktin varsa 1 km çapında etrafını dolaş yeni ufuklara yelken aç derim ...... rast gelsin kardeşime ...

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu yapı belki bin belki ikibin yıllık,böylesine ihtişamlı,albenili,göz kamaştırıcı yol kenarı,göz önünde bir yerin binlerce yıldır bakir kalabileceğini benim aklım almıyor
Not;şimdi kolluk kuvvetleri ve takip teknoloji bu kadar gelişmişken bile burası göze kestirilebiliyorsa,iki bin yıldır basit zeminaltı ve kaya mezarlarının canını okuyan onlarca medeniyetin buraya neler yapabileceğini siz düşünün ve bir daha düşünün

Polonez

Member
BU konuda benim paylastigimda polemik yasadigimiz ocin soramamistim tam bilgi alamamistim benim merak ettigim sadece cati kanallarinin sol tarafi tek sag tarifinda iki kanal var bu ne anlama gelebilir ustalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Burasini gormek icin icisleri bakani jandarma genel komutanini aramasi lazim.
Bunun haricinde birayi gormek mumkun degil.

Uzak durun.
Resmi ve gayru resmi muhakkak basin belaya girer.
Nislere yorum yapmisim. Yeri gormemisim, resimler sonra cogaltilmis.Yoksa en bastan yazardim. Daha once burayi paylasan arkadasa da aynisini demistik.
Uzak dur kardasim.
Daha once burasi ile alakali acilan konuyu oku.
Daha detay bilgiler.o konuda mevcut.

kabakburgiba

Operatör
3 adet niş var.şu nişlerin net ölçülerini alda şu merak bitsin.sana yeri söyliyeyim.en boy derinlik.ama iyi al.daha ölçüleri yazarken anlarım iyi alamadığını.