Yeni işaretler anlamlari nelerdir ustalar

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sit alanmı deil ustan görüşünüz işeretlerin altında yani şağda solda deil düren önünde
işaretlerin üstündeki çatı nişi üsten gelen suyu önlemek için bi dez avantaj mezara girmesini önlemek için yani çatı altından başlayarak hem boşluk hemde horasan olabilecek yerleri konturol etmen çatlaklara dikkat et bazı çatlaklar direk mezar odasına gider soldaki nişin solundaki çatlakta şüopeli ordaki yerdeki taş ve olan yerin direk dibini konturol et sağ taraftaki okun ucundada diğer ustalarımın dediği gibi kapama olma şansı yüksek görünüyor booşluk yoksa zeminden girşlidir ve bazıları oldukça derinde olabiliyor aslında zemin dibe doğru temizlense bir metre genişlikte belli bile olabilir

Son düzenleme:

timur964

konularim
banada sahipli yer gibi kalmış aklımda daha geriden resim varsa aynı yermi bakalım

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
kerem6007 kardesim ustalar soylenecegi soylemis benim eklemek istedigin ilk resimsoldaki kayanin orta kisminda calilik var hemen alti kapama olma ihtimali yuksek yoklamani tavsiye ederim..

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kesinlikle kolay bir giriş bulabileceğini sanmıyorum. Yüzeydeki kayalardan gireceğin boş odalar olur ancak. Asıl mezar odası 15+ metre ve kademeli olmalı. yani 10 kamyon hafriyat çıkarman gerekecek. Şahsi görüşümdür.

Pscyhe

Engellendi
Bu konu daha oncede acilmis fikirlerimizi belirtmistik..burasi sit alani ve gözlem altinda olan bi yer burda islem yapmak icin sabah bolca dalak yürek yemek lazım..

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeş ilk resimde açılmış olan odanın sol tarafında kayada traş lama olmuş üst tarafına yağmura karşı önlem alınıp çıkıntı verilmiş rengi Sarımsı ve ot ların rengi daha koyumsu ve canlı buralar önemli

Polonez

Member
S.a ben geldim konuyu actigim gun buradaki ustalarla tartismistim tabi simdi ne demek istediklerini anladim haklilar ama benim demek istedigim farkliydi neyse ki tatliya baglandi hocam yurek yemene gerek yok ben suan sikintili gunler geciriyorum o yuzden sadece sitede resimlere bakiyorum cok guzel yagmurlu havada git ustune buyuk panco at ( dip not: yol yapimi sirasinda kot farki olusmus ust tarafta coban vardi gitmistir buyuk ihtimal ust taraflarinda teke cikabilirsin)ustalarim kapi diye cizdigi yerleri yokla en azindan keske demessin nasibin varsa 10 cm den nasibin yoksa 100 metreden cikmaz selametle