Yeni yerim yardım lutfen

Yanus33

Member
Evet üstad hepsi ayni yerleşim alanı içerisinde

Yanus33

Member
2 tane güzel oda mezarın var .
Sevgili ustam bunu nasıl bi çözüme ulastirabiliriz acaba neyi ve nereyi takip etmemiz gerekiyor ve oda mezar dedin aklım iyice karıştı simdi o alanda 3 tane kuyu var ayni zamanda video daha fazla uzamasına diye onları cekmedim selametle

Yanus33

Member
Evet üstat yasanmislik var hemde baya bi var çünkü videoda dikkat ettiyseniz çok çok yerler taşlık çukur gibi sanki evmis yıkılmış gibi her yer o tarz yerle dolu

Turko

Uzman
Sevgili ustam bunu nasıl bi çözüme ulastirabiliriz acaba neyi ve nereyi takip etmemiz gerekiyor ve oda mezar dedin aklım iyice karıştı simdi o alanda 3 tane kuyu var ayni zamanda video daha fazla uzamasına diye onları cekmedim selametle
Ustam kare oymalar muhtemel oda mezar ya hemen önlerinde müsait ilk zeminde odayı örerek ana kayaya dayadilar yada bağımsız zemin altında lar Tabi kesin olacak olan cihaz yada çubuk ile bakmak , doğası gereği çubuklar in boşluk lara tepki vermesi gerek . Video da bir çok yer var irili ufaklı bence ilk tespit iki kare oyma ya bakmakta fayda var.

Yanus33

Member
Ustam kare oymalar muhtemel oda mezar ya hemen önlerinde müsait ilk zeminde odayı örerek ana kayaya dayadilar yada bağımsız zemin altında lar Tabi kesin olacak olan cihaz yada çubuk ile bakmak , doğası gereği çubuklar in boşluk lara tepki vermesi gerek . Video da bir çok yer var irili ufaklı bence ilk tespit iki kare oyma ya bakmakta fayda var.
Eyvallah ustam sagolasin alan müsait olduğunda geniş çaplı bi arama yapacağız inşaallah gelişmelerden sizleride an be an haberdar ederim zaten sizlerin sayesinde aslanın orada bi kaya mezar bulduk ama bos çıktı nasibimizde yokmuş oradada alan tarama islerimiz halen devam ediyor buraya da en kısa zamanda alan araması yapacağız tekrardan saygılar sevgiler

Barakuda

Aktif Üye
yanus33 ustam bahsettiğiniz açılmış mezarlar dere yada ufak bir göletin dibindemi yer alıyor..

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
videoyu acelen var gıbı cekmıssın kare oyma ve mıhrabın oldugu yerlerı daha ıyı cekmelıydın bu tıp yerlerın gırısı toprakta olmaz ana kayanın ya toprakla bırlestıgı yerde olur yada kayanın alnında olur mesela 10,40 sanıyede gorunen yer oymanın yanındakı yer gırıs olabılır ama net konusamıyorum cekımden dolayı

Turko

Uzman

Dün gece 3 tane kuyu kısmını okurken atlamışım , yoksa bu dediğin yer mersinin meşhur ilçesinin meşhur köyündeki 3 kuyu mu , hani şu el değmemiş toprak altında kalan hamamın olduğu yer mi , eğer bahsettiğin yer benim dediğim yer ile aynı yer ise 10 gün önce kuyuların olduğu arazinin sahibi şantiyede ziyarete geldi beni , özel mülk için uğraşıyor san ters durum bir ev varsa mülk içinde haneye tecavüze kadar yolu var başına iş alırsın.

blackjack

Member
güzel oda mezarların var arazi zorlu, uğraş isteyen bir yapıda sizin yapmanız gereken boşluk tespiti aksi halde çok yorar, kolay gelsin selametle

Yanus33

Member
yanus33 ustam bahsettiğiniz açılmış mezarlar dere yada ufak bir göletin dibindemi yer alıyor..
Barakuda ustam bölgenin yakin çevresinde hic dere yada gölet yok hic açılmış dediğim yerler gerçekten açılmış desem belki yalan olur ama sadece çalışma yapılmış ve bırakılmış bi alan burası ve çalışma yapilan yerle oymalarin arasında 200 veya 300 metre mesafe var

Yanus33

Member
videoyu acelen var gıbı cekmıssın kare oyma ve mıhrabın oldugu yerlerı daha ıyı cekmelıydın bu tıp yerlerın gırısı toprakta olmaz ana kayanın ya toprakla bırlestıgı yerde olur yada kayanın alnında olur mesela 10,40 sanıyede gorunen yer oymanın yanındakı yer gırıs olabılır ama net konusamıyorum cekımden dolayı
fatih7979 ustam yeniden sesli anlatımlı bi şekilde video çekip yujleyecegim tekrardan inşaallah o zaman tekrardan sizlerin yorumlarına basvurucagim inşaallah