Yeniden konu açmak gerekti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
oymalar mezar diyor ama ben para şüphelendim arazide haç işaretini bulun dikli kayaya mesafesi 30 adımı geçmez yerde düz taşta olacak

NURUM52

Moderatör
Moderatör
oymalar mezar diyor ama ben para şüphelendim arazide haç işaretini bulun dikli kayaya mesafesi 30 adımı geçmez yerde düz taşta olacak

Teşekkür ederim ustam dediğinizi araştırıcam hiç gözüme takılmadı ama o büyük kayaların üst tarafında yerde bir kayada öküz kafası olduğunu burnunda halkası olduğunu duymuştum ama kırmışlar artık yok birde o çatı gibi dediğim taşların alt tarafında harman var

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim tahminim güzel bir kaya mezarın var ve birde kasası fakat etraf öyle bir zaman değişimine uğramış ki var olan işaretleri bulmak çok zor. Sadece sunular görünüyor onlarında saklanması biraz zor olsa gerek :) Bu arada dikkatimi çeken yerleri işaretledim ustam. Umarım işler istediğin şekilde ilerler. Kolay gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 131914

Ekli dosyayı görüntüle 131917

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Teşekkür ederim dadaş ustam o dediğiniz yerler hep şüpeli zaten ikinci resimde kontrol et dediğiniz yerde bir in gibi yer var birileri oraları kırmaya çalışmış epeycede kırmışlar ama sanmıyorum başarılı olduklarını sanırım öne ulaşmaya çalışmışlar birde o işaretlediğiniz yerlere yaklaşmanın hiç imkanı yok alan çok güzel ama çok zor bir arazi resimdeki gibi deyil ayak bir kaysa direk ırmağa iniyorsun çok yama birinci resimde işaretlediğiniz yer aşagıdan çok yüksek uçurum diye paylaştığım resim kapatma gibi dediğiniz yerin yan tarafı çok yüksek orda pek belli deyil ama oraya doğru sıralı bir kaç mezar olduğunu düşünüyorum çünkü o kayaların çok dibinden beri gide gele yol olmuş karşıdan belli oluyor bir ucu oymada bir ucu kontrol et dediğiniz yerin oralara geliyor çoban yolu olması mümkün deyil oralarda hayvan dolanıcak yada çoban dolanıcak mesafe yok hakkımızda hayırlısı yinede dediklerinizi dikkate alıp inceliycem eve dönünce şu an uzaktayım

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Birde Bu resimde işaretle yerini konumunu oymanın
Bu resim demin dediğim yerin üstü değilmi?

Evet ustam burası dediğiniz yerin oralar aşagıda sağdaki kayanın tepesinde oyma var soldakide dikili kaya dediğiniz yer ben aşağı bakarken sağımda kusura bakmayın resimlere işaretleme yapıp geri yükleyemiyorum telden şu anda bilgisayar yok yanımda

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...