Yer burası değerli abilerim yaklaşık 2 yıldır uğraşıyoruz yalnız bi sonuca varamadık

Veyselkandemir

Yeni Üye
Topragın içide kaya parçaları dolu ve büyük büyük kayalar hemde

Oğuzboyu

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 219434 Kardeşim senin yerinde olsam işaretlediğim alandan numune alırım bak bakalım orası horasan mı. Çünkü çatlak tam oval bir şekilde Doğal olsa orantılı bir şekilde çatlayacağını düşünmüyorum. Bol nasipler

neronero

Aktif Üye
kazma işlemiyo demişsinde siz basbaya kayaya kazma sallıyorsunuz bu iş bu şekilde olmaz paraya kıymadıktan sonra hiç bir sonuç alamazsınız

Storm

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 219529 İşaretlefigim alan siz bulduğunuzda böyle miydi ? Çünkü orası bi bütün yandaki tarafı baz alarak konuşuyorum. Şayet oraya siz işlem yapmadıysanız biri sizden önce gelmiş mevcut olanı o arkadaşın kafasını içeri soktuğu yerden Almıs sanırım

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 219529 İşaretlefigim alan siz bulduğunuzda böyle miydi ? Çünkü orası bi bütün yandaki tarafı baz alarak konuşuyorum. Şayet oraya siz işlem yapmadıysanız biri sizden önce gelmiş mevcut olanı o arkadaşın kafasını içeri soktuğu yerden Almıs sanırım
M.S. 3. yüzyıl roma kaya mezarıdır
torunları fakirlikten aç kalınca zamanla dedelerinin mezarlarında soygun yaptılar
ya da hemen hemen aynı dönemde mezar hırsızları tarafından soyuldular
dönem soygunu dediğimiz budur
mezarlardaki dönem soygunlarını önlemek için roma imparatorluğunda o dönemlerde bile görev yapan devlet kurumları vardı
fakat hırsız her dönemde hırsızdır ve daima bildiğini okur

burada dikkatimi çeken işçiliğin üst seviyede olması ve tören alanının oldukça geniş olması
muhtemel lahit mezarlara ait izler de mevcut fakat hepsi talan olmuş ve tahrip etmişler
osmanlının son dönemlerinde bunların torunları dedelerinin bu tip mezarlık alanlarını gömü saklamak için kullandılar
bir önceki mesajımda bahsettiğim belgesini bulmaya bakın mesajım buna yöneliktir

Veyselkandemir

Yeni Üye
Deliğin içinde 8 10 tane delik var ve hava alıyormu diye kontrol ettiğimde çakmagı yakıyorum ve direk içine çekiyır ateşi yani bi hava var deliklerde