Yer tesbiti yapıldı

Şirvan

Operatör
Allah muvaffak etsin. Korkmana gerek yok sahiplenen yılan orda durmaz keza yeşil rengine de girmez.
rahat ol inşallah.
Ustam bildiğin canlı yılan öyle tılsımla alakası yok. Lakin deliğe sopa soktum bir 50cm gitti sonra bağırma sesi geldi onuda techizatı alıp gittiğimde hallederim.

Şirvan

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 236388
Şirvan usta o yeşil yılandan korkuyorsan çekinme söyle.bizim aşireti alıp geleyim malzemelerle beraber.
Sağolasın ustam. Yılandan korktuğumdan değil allahtan başka kimseden korkmam çok şükür. Öldürmek istemedim. Yağmurda geliyordu bıraktım. 80... 90 km mesafede biryer tesbit yaptık. Sonrasında çözerim evelallah. Senin asırette baya uzakta ve kalabalık.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Kim ki ALLAH tan korkar ise ALLAH onu bütün korkulardan emin eyler.Başarılar ustam.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam,
3-4 sene onceydi herhalde.
Karsilikli 2 tepe uzerinde;
Birisinde ruhban okulu
digerinde kale denilen yeri merak ettim.
Bir agabeyimle beraber oralari gezmeye gittik. Once kale denilen yeri gezdik. Oradan ruhban okuluna yoneldik.
Tepe ye cikarken sol tarafimizda bir yilan gorunce arkadasa seslendim, bana dogru gel yilanin ustune dogru gidiyorsun dedim.
Ayni hizaya geldik. Ben omrumde boyle bir guzel yilan gormedim, belgesellerde de izlemedim. Arkadasim hocam oldureyim mi dedi. Oldurme dedim. Ayak bilegi kadar kalindi. Yuvasinin icinde duruyor, toprak ustunde 1 metreden biraz fazlasi gozukuyordu. Yemyesil renkteydi. Uzerinde 2-3 mm kalinliginda uzunlamasina muntazam cizgileri vardi. Sari-kirmizi-siyah-mavi renkteydi bu cizgiler. Hic istifini bozmadi. Kormadi, kacmadi. Bizide korkutmadi. 50 metre kadar gittik. Acayip sesler gelmeye basladi. Onumuze bir duzluk cikti. Onlarca kaplumbag var yuriyorlar, sirtlari bize donuk. Birbirlerine kabuklariyla vuruyorlar, koc gibi tokusuyorlar. Amma muthis ses geliyor.
Dedim; haci abi ne is bu kaplumbaglar?
Dedi; dedi bunlar ciftlesirken bu sekilde "kur yaparlar, amma ciftlesme aylari bu ay degil" dedi. Yanlarindan zirveye tirmandik.
Okulun oldugu yere geldik. Biraz nefeslenelim diye oturup birer sigara ictik.
Bu arada benim gozume PERDE inmeye basladi.Basima agri girdi. Dedim Haci Abi sende birsey var mi? Yok dedi. Dedim burasi sorunlu kalk buradan gidelim, bana cengeli taktilar dedim.
Anlatilan hikayeye inandim;
Burasi Ruhban Okuluymus. :)))

Yesil yilan denince aklima bu hadise geldi.
Gormeyenlere duyurulur :))).

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Şirvan Ustam,
8 metre tunel,
Bitimi oda.
Giris yeri dedigin yerin durumu,
Mevcut isaretler.....

Kanaatim şudur:
Buraya 8 metre tunelin geregi yok.

Araziyi tam goremedim resimlerde.
Eger odanin ustunde bir tepelik varsa,
tunelde asagidan - dere kenarindan - basliyorsa olabilir.

Arazi resimde gozuktugu gibi duz bir alan sayilacak konumdaysa 8 metre tunel anlamli olmaz.

Ayrica oda icinde tespit edilen sari ve gumus ifadenizle hepsini bir araya getirdigimde, burada tekrar bir tespitte bulunmanin faydali olacagini dusunuyorum.

Asagidaki kayalarin ve oda denilen yerde olabilecek minarelin yansimasi olmasi muhtemeldir.

Kolay Gelsin Kardasim.

Son düzenleme:

Şirvan

Operatör
BulursamKader25 ustam orada 2 oda var girişler farklı bu resimde görünen yerin güney tarafı buraya göre baya düşük seviyede. Odanın biri kuzey yönünde diğeri güney yönünde