Yeralti şehri mi acaba

mihendis96

Aktif Üye
35 mt diyor mala değil sonda vursan nafile o derinlikten bozulmadan gelecek feedback te cihaz okuyup anlatacak 3 metrede 8-9 katman barındıran canım vatan toprağım 35 metrede 300 katman geçecek birinde bozulmasa diğerinde bozulur . Mühendis sen bari yapma boşuna mı okuttuk seni .
Ben 35 m ye bakarak bunu soylemedim ustam .
Millet abartmayi seviyor cok abartmistir şov amacli sadece diye dusundum .
En iyi cihazlardan mala ramak gpr var onuda kucumsemeyelim zirvedekilerden nadide parcadir :D ;)

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Budurumda senin elin bi maras yapargelir ustam seni anca sevket kozalak paklar..ikigunlugune cubukla bosluk bulmaya gidip 2000 tl hupletende var aramizda
En iyi cihazlardan mala ramak gpr var onuda kucumsemeyelim zirvedekilerden nadide parcadir :D ;)
Mala Hakkında ben bir konu acayım sende oku . Abartma degil mesele dogru olan şey bunlar. Evet azcık gırgır şamata olduysada
Kısacası inanma öyle şeylere.

Elin şarlatanı gelir saçmalar gider kuyuya bir taş atar çıkaramazsın.

Turko

Uzman
Bir cihazın herhangi bir katı nesnenin içini görebilmesi için röntgen yani neye ihtiyacı vardır ? Benim bildiğim radyasyona ihtiyaç var. Mala Eğer manyetik rezonans ile çekim yapıyor işe el arabası gibi değil kamyon kasası gibi olmalı boyutu ancak 20x20 mt bir alanı 10 mt kadar bir derinlikte röntgen edebilir. Radyoaktif pil ile çalışan bir resistive gpr yahut Vs. Bir cihaz varsa hemen alalım cismimi şeklimi kalıbı mı koyarım üzerine %100 çalışıyor dur o cihaz.

mihendis96

Aktif Üye
Mala Hakkında ben bir konu acayım sende oku . Abartma degil mesele dogru olan şey bunlar. Evet azcık gırgır şamata olduysada
Kısacası inanma öyle şeylere.

Elin şarlatanı gelir saçmalar gider kuyuya bir taş atar çıkaramazsın.
Ustam ben para yedirme taraftari degilim milleti aklini var zaten gelmesinler boyle taklalara :D
Ama cihazlar konusuna deginirsen onuda atlayamazsin ;)
O kadar saglam makinesi olupta iyi operatorluk yapan adamda sana bana 3-5 bine gelmez kendin yeter cokta buyuk oynar.
Her makinede her adamda is gormez ama cihazlarin yeri ayridir oyle makineleride ayaklar altina almamak gerek

mihendis96

Aktif Üye
Bir cihazın herhangi bir katı nesnenin içini görebilmesi için röntgen yani neye ihtiyacı vardır ? Benim bildiğim radyasyona ihtiyaç var. Mala Eğer manyetik rezonans ile çekim yapıyor işe el arabası gibi değil kamyon kasası gibi olmalı boyutu ancak 20x20 mt bir alanı 10 mt kadar bir derinlikte röntgen edebilir. Radyoaktif pil ile çalışan bir resistive gpr yahut Vs. Bir cihaz varsa hemen alalım cismimi şeklimi kalıbı mı koyarım üzerine %100 çalışıyor dur o cihaz.
Ustam ozaman size gore tum cihazlar bos

Turko

Uzman
Ustam ozaman size gore tum cihazlar bos
Hayır. Sesli düşünüyorum. Hastane gidiyoruz MR diyorlar nedir MR. Manyetik alan da titreşim ve dalga lar ile çekim yapıyor. Ozaman mala röntgen çekmiyor işe MR gibi çalışıyor . Diyorum ki kendi kendime traktör kasası büyüklüğünde MR cihazı ancak 170 cm boyunda bir insanın içini dışını görebiliyor ise mala bu sistem ile çalışıyor ise ozaman oran orantı yapıyorum genis bir alanı okuyabilmesi için kamyon kasası büyüklüğünde olmalı . Küçük se tek tip dalga boyu kullanıyor işe ozaman mala 90 derece dik acı ile tek tip dalga kullanıyor Buda demek oluyor ki sadece kendi kasası kadar genişlikte bir alanı taraya biliyor. Ne kadar cihaz ebatlari ölçüsü. 50 cm genişlik 80 cm derinlik mi 50x80 x ? Derinlik . Bu çıkıyor sonuç olarak. Kablo serdim dalga attım çektim aldım görüntüyü olayı sakat çünkü böyle çalışıyor olsaydı koca koca cihazların içine insanları yatırıp 15 dk uğraşmaz lar 4 tane kablo bağlayıp vücuda resmin tamamını görürler di.

mihendis96

Aktif Üye
Turko ustam bilginizi mantiginizi takdir ettim :)

Ama bu sorularinizin cevabinizi ancak bir mala gpr yi sokup devreleri mantigi inceleyip yada uretim sablonuna bakarak bir yorum yapabiliriz.
Sistemler amaca gore farklilik gosteriyor bir insan ile bir yer altini bir tutmaniz zaten bastan mantiga aykiri bir durum.En basit her dalga kullanilmaz rontgenlerde insan vucudunun sagligi acisindan . Yani kulvar farki var yer alti ile insan arasinda.

Bunun disinda dedikleriniz yuzeysel sistem mantigi olarak dogru tabiki ama hangi sistem makine su durumda ne kadar dogru yanlis bilemeyiz.
Ben cihazlar konusunda zirvelerdendir diyorum suanki sistemlere ve cihazlara bakarak.
Ama reklam yapmiyorum alip kullanmadim :D
Elimde bugun aldigim pulse cihazla ustune bir miktar para alarak aldigim garret at pro var . Yani bu cihaz icin bir sure sonra digru yorumu yapabilirim ama o tip cihazlari kullanmadigim icin yorumlarim saglikli olmayabilir haklisinz ama ayni sey olumsuz yorumlar icinde gecerli.
Daha uygun ve benzer sistemde yer acan basarili sistemler varken teorik olatakta o cihazlar kucumsenemez ozelliklede mala gpr sistemi . Kendi sahsi gorusum tabi bir iddiam yok

mihendis96

Aktif Üye
Not olarakta bundan onceki cihazim delta pulseyide alacak arkadaslarada tavsiyem bolgesindeki yapilar dogal toprak yapisi icine oyulup yapilmissa yada kaya icine dogal sekidle oyulup yapilmissa veyahut yapilari bosluklu ise o bolge icin uygun degildir cok yorar diyebilirim. Ama bolgeleri bol duvarli sivali yapilar mevcut ise kullanabilir diyebilirim.

Yani en dogru yorum tecrubeyle olur.

Turko

Uzman
Turko ustam bilginizi mantiginizi takdir ettim :)

Ama bu sorularinizin cevabinizi ancak bir mala gpr yi sokup devreleri mantigi inceleyip yada uretim sablonuna bakarak bir yorum yapabiliriz.
Sistemler amaca gore farklilik gosteriyor bir insan ile bir yer altini bir tutmaniz zaten bastan mantiga aykiri bir durum.En basit her dalga kullanilmaz rontgenlerde insan vucudunun sagligi acisindan . Yani kulvar farki var yer alti ile insan arasinda.

Bunun disinda dedikleriniz yuzeysel sistem mantigi olarak dogru tabiki ama hangi sistem makine su durumda ne kadar dogru yanlis bilemeyiz.
Ben cihazlar konusunda zirvelerdendir diyorum suanki sistemlere ve cihazlara bakarak.
Ama reklam yapmiyorum alip kullanmadim :D
Elimde bugun aldigim pulse cihazla ustune bir miktar para alarak aldigim garret at pro var . Yani bu cihaz icin bir sure sonra digru yorumu yapabilirim ama o tip cihazlari kullanmadigim icin yorumlarim saglikli olmayabilir haklisinz ama ayni sey olumsuz yorumlar icinde gecerli.
Daha uygun ve benzer sistemde yer acan basarili sistemler varken teorik olatakta o cihazlar kucumsenemez ozelliklede mala gpr sistemi . Kendi sahsi gorusum tabi bir iddiam yok
Tamam. Hepsini unut yazdıklarımın . Abem terrameter . Bu cihazı incele. Yarın devam ederiz hoşuna giderse :)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Turko, teessüf ederim demek bayram usta geldi, bir haber vermedin.

Senin durumunu ben biliyorum ustam sen kendini kızağa cektin, yani dinlenme modundasin. Bu genelde bir dizi hayal kirikligindan sonra olur. Simdi biryer bulsan tekrar baslayacan. Plan para ekip emek derken sonuc husran olurmu korkusu var sende. Sen biraz huyu değiştir, bur elin nesi var iki elin sesi var hesabi. Tabi Mal bulanındır ile uc olduk
Bayramdan sona bi koalisyon kurariz..kendi antik kentimizide kurariz isteyen gelsin cubugunu cihazini test etsin staj yapsin .araziyi Turko ustam tahsis eder 49 yilligina bize..giris 50 tl haddi bakalim kahkaha

takoz_07

Member
merhaba ustam dün bi konu açmıştım eski sizi etiketlemiştim sanırım görmediniz ..mümkünse bi bakarmısınız .sizin yorumunuzda benim için önemli saygılarımla
mesaj kutusuna atmaya çalıştım doluymuş Sedegor