Yeter artık...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Konuyu cubuk bölümünde acmamin sebebi işin temelinde cubuk olmasidir. @balkaya34 abimizin basina gelen cubuk dolandirma mevzusu daha önce sitemizdede bulunan sefer nickli bir elemandı agzindan kurani kerimin ayetlerini düşürmeyen Allah allah diye sitede yardim dileyen bir arkadasti.ne hikmetse birden cubukcu olduoyle boyle birilerine biseyleri satti sattirdi..Bunun kankasi vardi ünlü havasçı,büyük alim bulaşık teliyle bile define bulan ama millete cihaz drone satmaya calişan zikrullah.bu arkadaşin bu sitede müridleri bile oldu bir grup ayaklanip isyan bile cikarmaya calisti siteden cikarildiginda.nami diyar sitede gruplanıp küllerinden dogacakken fazla nurda uçtu gitti mübarek.. @Aliömer ustamizin cubukseverlere verdiği taktikler bilgiler bellidir.bu ustamizin iyi niyetini suistimal eden bir eleman Allah kuran kitap kullanarak üstüne engelli oldugu ekleyip yardim istedi oda elindeki bilgileri daha derine dökup soyledi iyi niyetinden ne oldu peki eleman çubuk satışına basladi.(yanlişiim varsa düzelt ustam.)
@Trakyalı81 arkadaşimiz biseyler yazdi cizdi anlayana güzel.bilgiler.ama nedense son zamandaki bazi gruplar arkadasa saldirdi hepsinin agzinda Allah kuran sevap..ve nedense ise yariyorsa kanit istiyolar sistemin sanki mecburiyeti varmiş gibi.ve sonunda isi dine imana getirip yanliş ywrden vurmaya kalktilar ama vuruldular..neymiş sihirli kelimeler zayif noktamiz yardimseverligimizi imanimizdan vurmakmiş.
Daha sonra bir uatamiz vardi oda iyi ayet yazardı malesef iyide para toplamiş gittigi yerlerden..
Demek istedigim ARKADASLAR artık Allahı kuranı namazı sözlerine ekleyip yardim isteyenlere kanmayın.yada aynı sekilde o sekilde size yardim.etmek isteyene kanmayin.LÜTFEN serefsizliklerini gizlemek icin dini Allahı kullananlara prim vermeyelim...başınızı agrittıysam affola..

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Konuyu cubuk bölümünde acmamin sebebi işin temelinde cubuk olmasidir. @balkaya34 abimizin basina gelen cubuk dolandirma mevzusu daha önce sitemizdede bulunan sefer nickli bir elemandı agzindan kurani kerimin ayetlerini düşürmeyen Allah allah diye sitede yardim dileyen bir arkadasti.ne hikmetse birden cubukcu olduoyle boyle birilerine biseyleri satti sattirdi..Bunun kankasi vardi ünlü havasçı,büyük alim bulaşık teliyle bile define bulan ama millete cihaz drone satmaya calişan zikrullah.bu arkadaşin bu sitede müridleri bile oldu bir grup ayaklanip isyan bile cikarmaya calisti siteden cikarildiginda.nami diyar sitede gruplanıp küllerinden dogacakken fazla nurda uçtu gitti mübarek.. @Aliömer ustamizin cubukseverlere verdiği taktikler bilgiler bellidir.bu ustamizin iyi niyetini suistimal eden bir eleman Allah kuran kitap kullanarak üstüne engelli oldugu ekleyip yardim istedi oda elindeki bilgileri daha derine dökup soyledi iyi niyetinden ne oldu peki eleman çubuk satışına basladi.(yanlişiim varsa düzelt ustam.)
@Trakyalı81 arkadaşimiz biseyler yazdi cizdi anlayana güzel.bilgiler.ama nedense son zamandaki bazi gruplar arkadasa saldirdi hepsinin agzinda Allah kuran sevap..ve nedense ise yariyorsa kanit istiyolar sistemin sanki mecburiyeti varmiş gibi.ve sonunda isi dine imana getirip yanliş ywrden vurmaya kalktilar ama vuruldular..neymiş sihirli kelimeler zayif noktamiz yardimseverligimizi imanimizdan vurmakmiş.
Daha sonra bir uatamiz vardi oda iyi ayet yazardı malesef iyide para toplamiş gittigi yerlerden..
Demek istedigim ARKADASLAR artık Allahı kuranı namazı sözlerine ekleyip yardim isteyenlere kanmayın.yada aynı sekilde o sekilde size yardim.etmek isteyene kanmayin.LÜTFEN serefsizliklerini gizlemek icin dini Allahı kullananlara prim vermeyelim...başınızı agrittıysam affola..
Eline saglik usta.Yanlız bir sorun var ne kadar uyarıda yapsak burada 1000 tane konuda açsak bunlara kanmayın diye kimsenin seni beni dinlediği yok.Herkez özel mesajlarda bildiğini yapıyor.Adam çeviri için konu açar çeviri yaparsın adam verdiğin cevap için trip atar nasıl olur orda lahit sandık olması lazım gibilerinden.Bu millet akıllanmaz.Bu millet sanıyorki heryerde lahitler küp küp altınlar her yazıda define her işarette define oda mezarlar var.Bu millet tarihi öğrenmeden kendini geliştirmeden gerçekleri idrak etmeden define işinde tokatlanmaya her zaman müstehaktır.

Hala farklı nikler altında sitede cirit atıyor bu para için kendilerini bile satmaya hazır karekter yoksunu kişiler.Burada başka karakterde x yerde başka karakterde.Bu kişilerin kökleri,geldiği yerler vs çok belli ama ne yazsak çözülmez bu konu.Daha önce burada açmış olduğum ve cevap istediğim cevapların bir türlü gelmediği konuda çok iyi anladım bunu.Kendim dahi konu açmama uyarmama rağmen hala millet kafasına göre takılıyor.Bıraktım kim kime ...... umurumda değil yani artık.

Sitede hala açılan konulara bak boş hacı hoca cin muhabbetleri saçma sapan konular vs.O kadar sitede işlenmesine rağmen kasıtlı olarak bazı eski konulara hala saçma sapan cevaplar yazılıp bu konuları milletin gözü önüne alıyorlar maksat oradan yürümek bu tarz konulara ilgisi olanları listeye almak daha sonra iletişim kurmak bu açıktır bunu görmeyip bu tarz konulara hala cevap yazıp konulara iştirak edenler defineciyim ben bu işi biliyorum diye hiç gezmesin.Bu tarz dini konuların forumda hiç açılmamasını açıldığı zaman direk kapatılmasını isteyen bir kullanıcıyım.Burası define işaretleri ve çözüm platformu milletin cinleri dini önyargıları karısıyla ettiği kavgası fantezileri burada kimseyi ilgilendirmediği gibi bu konular için bu site cevap alınacak bir ortamda değildir.10 sayfa yazarımda sonuç yine sıfır olucak.Kısa tutalım daha sağlıklı olur.İyi forumlar.​

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Anlasildi ki;
Cubugu goklere cikaranlar ile
Yerin dibine sokanlarin GAYELERİ var.
Bundan sonra bu konuda yazilanlari suzgecten gecirmek farz oldu.
İyi niyetle degil supheyle yaklasmak gerekecek.

balkaya34

Bilgili Üye
Anlasildi ki;
Cubugu goklere cikaranlar ile
Yerin dibine sokanlarin GAYELERİ var.
Bundan sonra bu konuda yazilanlari suzgecten gecirmek farz oldu.
İyi niyetle degil supheyle yaklasmak gerekecek.

Selam arkadaşlar : Hiç bir konuyu POLİSİYE hareketlerle çözme yoluna gitmek dogru olmasa gerek , Bizler bu konularda hep bilgisiz insanlarız, Yani Amatörleriz, Hani derlerya, Bir müsibet bin nasihata bedeldir , Çocuk bile yürümeye yıkıl düş yaparak başlar, Demem oki Hic kimseyi kırmayı, incitmeyi değmez, hoşgörülü olmak herzaman iyidir
Saygılar

manisalı4536

Yeni Üye
Merhabalar ustam güzel bir konuya değinmişsin dini kullanarak insanların inancı ile vırulmasına Karşıyım
ben müslümanlardanım diyenden daha doğru sözlü kim vardır
.Ben Müslümanım ve müslümanları severim
Bu tür insanlara yok bu hocaymış gavsmış uçarmış kaçarmış bunlara sorulacak ilk şey insan ne ile Müslüman olur buna dahi cevap veremezler
Nasıl müslüman olunacağını bilmeyen adam ancak kendi gibi cahilleri aldatır kimsede sormaz bu neden böyle diye

Apollon01

Moderatör
Moderatör
hesap ortada nasıl kanar insanlar anlamakta zorlanıyorum, ortada iş icraat varsa para vardır, yoksada para da yoktur iş zaten yoktur, ben kendi işime bakarım, elbette insanları uyarıp aydınlatmaya çalışıyoruz aman çarpılmayın tokat yemeyin diye ama ne yapalım bir kaç kişi de olsa uyarıp kurtarabildiysek biz kardayız, zalim dolandırıcı insanların işini bozduysak iyiyiz yani aman dikkattt, iş=ücret yoksa sıfıra sıfır

Mhmt82

Moderatör
Moderatör

Eline saglik usta.Yanlız bir sorun var ne kadar uyarıda yapsak burada 1000 tane konuda açsak bunlara kanmayın diye kimsenin seni beni dinlediği yok.Herkez özel mesajlarda bildiğini yapıyor.Adam çeviri için konu açar çeviri yaparsın adam verdiğin cevap için trip atar nasıl olur orda lahit sandık olması lazım gibilerinden.Bu millet akıllanmaz.Bu millet sanıyorki heryerde lahitler küp küp altınlar her yazıda define her işarette define oda mezarlar var.Bu millet tarihi öğrenmeden kendini geliştirmeden gerçekleri idrak etmeden define işinde tokatlanmaya her zaman müstehaktır.

Hala farklı nikler altında sitede cirit atıyor bu para için kendilerini bile satmaya hazır karekter yoksunu kişiler.Burada başka karakterde x yerde başka karakterde.Bu kişilerin kökleri,geldiği yerler vs çok belli ama ne yazsak çözülmez bu konu.Daha önce burada açmış olduğum ve cevap istediğim cevapların bir türlü gelmediği konuda çok iyi anladım bunu.Kendim dahi konu açmama uyarmama rağmen hala millet kafasına göre takılıyor.Bıraktım kim kime ...... umurumda değil yani artık.

Sitede hala açılan konulara bak boş hacı hoca cin muhabbetleri saçma sapan konular vs.O kadar sitede işlenmesine rağmen kasıtlı olarak bazı eski konulara hala saçma sapan cevaplar yazılıp bu konuları milletin gözü önüne alıyorlar maksat oradan yürümek bu tarz konulara ilgisi olanları listeye almak daha sonra iletişim kurmak bu açıktır bunu görmeyip defineciyim diye gezen hiç gezmesin.Bu tarz dini konuların forumda hiç açılmamasını açıldığı zaman direk kapatılmasını isteyen bir kullanıcıyım.Burası define işaretleri ve çözüm platformu milletin cinleri dini önyargıları karısıyla ettiği kavgası fantezileri burada kimseyi ilgilendirmediği gibi bu konular için bu site cevap alınacak bir ortamda değildir.10 sayfa yazarımda sonuç yine sıfır olucak icraat yok usta sitede.Kısa tutalım daha sağlıklı olur.İyi forumlar.​
Eyvallah ustam.seninde cok kisiye emegin gecmistir.ve eminimki senin yaptiğin cevirileri pazarlayan olmustur.art niyetli insanlari ayirmak lazim.ekmeklerine yag sürmemek lazim artik...

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Ben o üçkağıtçı sürüsüne diş çıkarıp kükreyince kötü adam olmuştum.
Sonrasında yine yazdım fakat ne kadar yazsakta boş anlaşılan.
Para kaptırmayın, vermeyin!
Cihaz, çubuk işini paraya dökenlerin amacı elindekileri satmaktır.
Elindekini satma aracı olarak para kullanılır.
Bir satış söz konusu ise orada paraya ihtiyaç hasıl olur.
Toparlarsak;
""Benim elimde para bulan bir cihaz var, ama bunu para ile satıyorum???""
Niye?
""Çünkü paraya ihtiyacım var""
Elinde para bulan cihaz var işte onunla bul?
""Yok ben sadece cihaz satıyorum.""
5 yaşındaki çocuk dahi şüphe eder bu ticaretten!!

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
@Mhmt82 dostum serzenisinde haklisin.
Işin garip tarafı bunları toplasan iki elin parmaklarını geçmiyor. Isim değiştirip geri geliyorlar. Taktikleri de olaylara giriş şekilleri de ve nasıl evrildikleride belli.
O yüzden bu aralar bende kulak ısırıp içlerindekileri dokturuyorum.

Bunların tespiti ilk 10 mesajın incelenmesine bakıyor...
Ardından şıracı-bozacı takibi kâfi geliyor.

@vakko ustam çok güzel bir "nedene" değinmiş.
Aslında işin en büyük pürüzü buradan çıkıyor.
Ama bu konu hassas olduğu için ve bu konuyla ilgili söylenebilecek sözleri süzgeçten geçirmeden "ne diyorsun sen? " ile parlayacak çok üye var.
Ustamın çok doğru tespitine bir iki cümle de ben ilave yapmak istiyorum.

Cin, hoca, havvas v.b. açılan konular, teşbihle anlatılırsa "SARI ÖKÜZÜ VERMEKTİR" . Saf/cahil adına her ne derseniz, bu üyeleri mimletmektir. Bu tür konulara yorum yapan kişilerin, yazdıklarını ve düşünce yapısının mantığını çözerek "POTANSİYEL AV" olarak kayda alıyorlar. Akabinde beklentilerine göre de sunum yaparak dolandırıyorlar.
Bu tür konular bazen gelişi güzel bazen de bilerek "KASITLI" olarak kullanıcı tarafından acıliyor.
Yani konuyu açarak aslında denize oltayı sallıyor.
Kimi köşe başında kandırıp parasını alirimin, yani potansiyelleri tespit aşaması.
Zaten üç kagitcilarin ağzında muhakkak din,iman,kitap,hâdis var.

Işin diğer boyutu da bu tür konular enteresan şekilde rağbet gördüğü için sitenin de işine geliyor bir nevi.
Bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir zamanda bu tür konuların bu kadar rağbet görmesi zaten profili ortaya koyuyor.

Bulaşık teli, mısır koçani yürütme mevzusunda çıldırmıştım bi ara zaten hatırlıyorum o mevzuları :)

Şimdi konu açalım mısır koçani yürüterek define bulunur mu ? diye trendtopic olur.

Herkes kendini eğitmek,yetiştirmek ve ömür boyunca öğrenmekten sorumlu tutmak zorundadır.
Başka çıkış yolumuz yok çünkü..

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Toparlarsak;
Niye?
Biliyorum ustam sana bana bide bayram abiye fena kizmiştı lavuklar...
Toparlarsak;
Niye?

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
@Mhmt82 dostum serzenisinde haklisin.
Işin garip tarafı bunları toplasan iki elin parmaklarını geçmiyor. Isim değiştirip geri geliyorlar. Taktikleri de olaylara giriş şekilleri de ve nasıl evrildikleride belli.
O yüzden bu aralar bende kulak ısırıp içlerindekileri dokturuyorum.

Bunların tespiti ilk 10 mesajın incelenmesine bakıyor...
Ardından şıracı-bozacı takibi kâfi geliyor.

@vakko ustam çok güzel bir "nedene" değinmiş.
Aslında işin en büyük pürüzü buradan çıkıyor.
Ama bu konu hassas olduğu için ve bu konuyla ilgili söylenebilecek sözleri süzgeçten geçirmeden "ne diyorsun sen? " ile parlayacak çok üye var.
Ustamın çok doğru tespitine bir iki cümle de ben ilave yapmak istiyorum.

Cin, hoca, havvas v.b. açılan konular, teşbihle anlatılırsa "SARI ÖKÜZÜ VERMEKTİR" . Saf/cahil adına her ne derseniz, bu üyeleri mimletmektir. Bu tür konulara yorum yapan kişilerin, yazdıklarını ve düşünce yapısının mantığını çözerek "POTANSİYEL AV" olarak kayda alıyorlar. Akabinde beklentilerine göre de sunum yaparak dolandırıyorlar.
Bu tür konular bazen gelişi güzel bazen de bilerek "KASITLI" olarak kullanıcı tarafından acıliyor.
Yani konuyu açarak aslında denize oltayı sallıyor.
Kimi köşe başında kandırıp parasını alirimin, yani potansiyelleri tespit aşaması.
Zaten üç kagitcilarin ağzında muhakkak din,iman,kitap,hâdis var.

Işin diğer boyutu da bu tür konular enteresan şekilde rağbet gördüğü için sitenin de işine geliyor bir nevi.
Bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir zamanda bu tür konuların bu kadar rağbet görmesi zaten profili ortaya koyuyor.

Bulaşık teli, mısır koçani yürütme mevzusunda çıldırmıştım bi ara zaten hatırlıyorum o mevzuları :)

Şimdi konu açalım mısır koçani yürüterek define bulunur mu ? diye trendtopic olur.

Herkes kendini eğitmek,yetiştirmek ve ömür boyunca öğrenmekten sorumlu tutmak zorundadır.
Başka çıkış yolumuz yok çünkü..
@vakko ustan8nda değindiği gibi arka planda dönüyor aslinda senaryolar.özelden yani..onlara canak tutanda uyanik defineciler aslinda cihaz almadan cubuk kullanmadan veririm 10 para gelir bakarlar diyip basliyor film.
Ve şunu gördüm kim.oyunlarini bozabilecek adimi atarsa ona saldiri başliyor.son zamanlardada sen yoruldun mevzularla...