Yığma Çalışma Alanı Gidişat

arahnikaya

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 162684 Yığmamız burası benim kapı dediğim yerden girmedi sağolsun arkadaşlar taşları kaldırdık altımız taş yerli uzun bi taş resimdeki sarı çizginin sağından üç büyük kesme taş çıkardık keşme taşın hizasında sarı karenin sağ alt köşesinde balık gibi bi taş çıkardım neyse kayrak taşları kaldırdıkça toprak rengi kahveden kırmızıya döndü sonra sıkıştırma taşlar geldi çok sert sıkışmış taşlar şimdi ne yapıcaz arkadaşlar bi toprak alan benim kapı dediğim yerde çıktu balığın solunda bide şuan işlem yaptığımız yerde bu arada 1 mt kadar indik bi kayrak daha varmı hiç bilmiyom bi ara yan yana iki kayrak çıkardık 3 kişi zor attık 1 metre uzunluk 1 metre genişlik neyse resimleri atayım işlem yaptığımız yerde taşlar böyle yeşil yeşil diğer yerler normal Ekli dosyayı görüntüle 162685 bu balığa benzeyen taş ağız tarafı böyle köpek balığı gibi uzundu kırdım balığı alt üst etmem gerekiyomuş ters çekmişim neyse şimdi işlemm yeri Ekli dosyayı görüntüle 162686 çıkan kayrak vol bir Ekli dosyayı görüntüle 162688Ekli dosyayı görüntüle 162687 Ekli dosyayı görüntüle 162689 Rengi değişen toprak be sıkıştırmalar üste doğru baya gidiyor anlamadık giriş nerde :D oda 2 açık adım yükseklik var ortalama 1.5 mt 2 arası derinlik 1.15 bulduk ne diyonuz arkadaşlar nerde giriş

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu yığmaların giriş bulması baya zahmetli iş üstte kapak taşı yoksa eğer. Allah yardımcınız olsun

kabakburgiba

Operatör
önce giriş tek olmaz.hadi olsun peki kaçış nerde. ????? bir tanesi derede,önce b oşluk bulucunla (çubuk-şakül) boşlukları bul.hiç mi bişey yapamadın .kolayı var.al karot u eline 3 saatte del gör içini. üstten girmek her zaman zor dur dostummmm zoooorrrrr.kilitli taşlar çıkarda çıkarrrrrrrrrrrr.2x2 başlarsın çıkar 8x8 e genişliği.ne demek istediğimi anla.üstten asla...

arahnikaya

Bilgili Üye
Ben girişi buldumda inat ettiler iflahımız şey oldu 7 saattir çalışıyoruz yarın bi dinlenelim devam ederiz güneşin doğduğu yer felan diyolar ama bilemiyorum

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
usta tam ortalı olarak degilde yığmanın yamaca yakın, derenin sınır yaptığı yerden aşağı doğru inin. oda duvarına (örme taşlara) geldiğinizde büyüklüklerene bak çökme yapmayacaksa tavan altından birini çıkar odayı görün gözle. Allah kolaylık versin

alaçamlı

Bilgili Üye
dereden giriş yada kepçeyle işlem önerilir.ancak hassas tespit lazım.bence elle zor olur.balık şeklindeki taşın anlamı dere yatağında kapak var demektir.ancak dereler bazen zayıfladıkları için zemin yükselebiliyor.yada toprak kayarak dere yatağını dolduruyor.doğru iz üzeresiniz.dağbaşıysa kepçe sokamassınız muhtemelen..bol şans.bide varmı yok mu tespit etmeden çalışmak biraz kumar gibi oluyor..başarılar

Son düzenleme:

arahnikaya

Bilgili Üye
Beyler dere 30 metre aşağıda dere tarafıdaki taş köklü kaya hiç kapatma veya toprak yok ben güneşin doğduğu tarafa doğru kuzey doğuda buldum giriş 1 mt diyor bakalımm artık yığma açıp yön verecek olursa minnetar olurum tüm ustalara teşekkürler

arahnikaya

Bilgili Üye
Biz bu gidişle odanın 4 bi kenarını eşicez :D

ragıp

Uzman
@arahnikaya
ustam, allah kolaylık versin
allah gölnünüze göre versin

ustam, yapman gerekenleri siz kendiniz zaten yazmışsıız
yapmanız gereken, kapının olduğu yerden girmek olmalıydı
çalışmaları kapı yönüne kaydırmanızda fayda var

allah yardımcınız olsun

selametle

arahnikaya

Bilgili Üye
inşallah ragıp ustam dediğim yerinin baş sınırında çubuk kapanıyor boşluğa giriyorum odanın tam kapının oraya geliyorum ortalama bi insan girebilecek 30 40 cm genişlikte çubuklar açılıyor aynı hatta devam ediyorum o 40 cm yi geçiyorum yine odanın boşluğuna girip çarpı yapıyor şuan eşelediğimiz yerdede kayada yeşil oksitlenmeler var değerli diyor ama bakır tepsi çıkıcak gibi bu gidişle :D ragıp allah razı olsun ustam çalışırken bi tılsım ve sıkıntıyla karşılaşmadım gündüz işlem yapıyoruz

Son düzenleme:

arahnikaya

Bilgili Üye
beyler kapı tespitimdeki yer güney çalıştığız alan doğu bu ara güney doğu gibi çalışmışız