yığma tepe

hepastios

Editör
Ayrıca genelde tümülüslerde bilinçsiz kazı yapıldığında su tuzağına yakalanırsınız dikkat edin tehlikeli deyildir ama işi zora sokar içinden çıkılması zor bir durum olur kolay gelsin

Apollon01

Moderatör
Moderatör
girişin nerde olduğunu bilmiyorsanız, tepeden girmeye çalışıyorsunuz, bu yaptıklarınız çok tehlikeli biliyormusunuz, gördüğünüz gibi buralarda tabalar var, kum, çakıl, vs,vs, bunlarda bir göçük olursa altından kimse çıkamaz, azami dikkat, giriş tüneli varsa onu bulun, ama oda sakıncalı işi bilmiyorsanız, tılsım olur, tuzak olur, gaz tehlikesi olur, yani paletli bir makina olmazsa burdan çıkamazsınız, onda da ispiyoncular hazır bekler hemen 155 ya da 156 yı ücretsiz ararlar, bizans veya romanın mallarını kurtarırlar, kolaylarına bakın, inşallah başarılı olursunuz

vaho_ccc

Yeni Üye
Haklısın yarısından fazlası yok kardeşim. Yaklaşık 8 metre yüksekliğinde. Resimde de görülen tabakalar çıktı. Gariptir buğday çıktı. Siyah oksitli gibi. İki parmağında ezdiğin zaman un gbi dağılıyor. Resimde belli.

vaho_ccc

Yeni Üye
Peki buğday neyin nesi kardeşim. Hiç bir örnek bulamadım nette.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bana bildiğimiz tepe gibi geldi tepecik yani olur böyle yerler . Gezdiğin yer sonuçta tarla buğday olur küp parçasıda çıka bilir çakıl taşları gayet doğal duruyor eğimli yer tek resim üzerinden ben bunları anladım detaylı araştırma yaptıysanız farklı açılardan şüphelendiğiniz bir drum varmı baska yada fırsatınız olursa detaylı resimlerseniz birde öyle bakarız .

feylezof

Member
Peki buğday neyin nesi kardeşim. Hiç bir örnek bulamadım nette.
Buğday bir kap içindeyse kiler olarak kullanılmıştır, değilse hediye olarak sunulmustur.Siyahlaşmış yani kömürleşmiş nohut,buğday,mercimek ve fasülye ile dolu bir mahsene rastlamıştık, dokununca kül gibi oluyordu ama herbirinin ne olduğu anlaşıliyordu. Girişin Resimde görulen ağaclardan birinin altından veya yakınından olma ihtimali yüksek. Nasibiniz bol olsun.

vaho_ccc

Yeni Üye
Allah razı olsun kardeşim. Kap içinde değil. Resimde görüldüğü gibi sol cephede.

Dogo

Aktif Üye
Bu genelde roma ya ait gibi görünenlerden buna genelde güney batı yönünde tünel olur az da olsa Güney doğu da çıkabilir o gördüğün katmanlar tümülüs katmanları dır boşluk bakıp değerlendir derim tüneli bulmadan ulaşamazsın çünkü üstünde genelde blok taşlar çıkar bu da makina söz kaldırılamaz ve kırılması zor olur tünel en iyi giriş yeri başka yerden girmeyi deneyenleri çok gördüm fakat boş iş yaptılar