yığma tepe

sef_er

Operatör
Dogo
Bu genelde roma ya ait gibi görünenlerden buna genelde güney batı yönünde tünel olur az da olsa Güney doğu da çıkabilir o gördüğün katmanlar tümülüs katmanları dır boşluk bakıp değerlendir derim tüneli bulmadan ulaşamazsın çünkü üstünde genelde blok taşlar çıkar bu da makina söz kaldırılamaz ve kırılması zor olur tünel en iyi giriş yeri başka yerden girmeyi deneyenleri çok gördüm fakat boş iş yaptılar
usta sen bu konulara ne zaman el attin, hayir tek tek ekolunu terketmesen iyiydi

vaho_ccc

Yeni Üye
çok haklısınız iki adet blok taş çıkmıştı üstlerde.teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

sef_er

Operatör
Dogo
üstad define işi çok kollu bir iştir tek tek ise boş zaman hobi işidir bizde her konu var çok şükür
Allah rizkini genisletsin insallah, dort koldan faaliyet

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
4 koldan ve tepeden fotoğraf alıp buraya ekle. Tarlanın sonu uçurum gibi duruyo bu fotoğrafta. Tümülüs olmayabilir. Kaldı ki tespit yapmadan işlem yapmamanızı da tavsiye ediyorum. Ha bizim canımız sıkılıyor biraz kas yapalım diyorsanız susarız.
unutmayın önce detaylı tespit sonra işlem..

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
giriş yapılan yer buraysa göz kararı söylüyorum tepenin merkezine doğru sekiz metrede falan odanın duvarına rastlanır diye tahmin ediyorum eğerki tümülüs ise ve öyle bir niyet varsa acılan yer çökmeyecek şekilde kalaslar ile sağlamlaştırarak ilerlenmeli. önce güvenlik her açıdan

Ekli dosyayı görüntüle 225255