Yılan ve ayak izi

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ibrhm araştırma ve argede önceliği kuzeye yani yılana ver

deli firat

DOĞACI
@Deli fırat hocam en net bu foto var. Çubukla yaklaşık 300 mt taradım hiç bir değerli çekim yapmadı çubuk. Normalde maden tozuna tepki alırım.
Kardeşim kayanın kendinden şüphelendim mevcut fotolara göre ondan kayanın tamamını göreçek şekilde foto istedim daha kaliteli foto olsun lütfen selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Bu kroki tumulus dedigin amma tumulus olmayan tepeye ait.
Bu tepenin icinde anlayacagimiz tarzda yakin ifade edeyim: kucuk bir yeralti sehri var. Yilan bu alanin tuzaklarla dolu oldugunu size ifade ediyor. Bu tuzaklar tunellerde, odalarda tuzak yok.
Burada kiymetli mezarlar mevcut.
Muhtemelen belli bir sure bu sehirde kalmislar. Olulerini de buraya gommusler. Sonra da burayi terk etmisler. Terk ederlerken de hazineninde bir kismini buraya birakmislar, cikarkende tunelleri tuzaklayip cikmislar.

Gelelim onemli meseleye:
Siz burada hedefe ulasabilir misiniz?
Kanatimce burada hedefe ancak devlet ulasabilir. Zira burasinin isciligi cok agir olmakla beraber cok uzun zamanda alir.
Zira burasi kat kattir. Sekle bakinca 5-6 kat gozukuyor. Zordur. Ugrasma derim.

Amma isareti islayip resimleme yaparsan 5 cepheden, arsivine at. Acilirsa bir gun resimle karsilastirmasini yaparsin. Bu isaret her zaman ele gecmez.

Ibrhm

Aktif Üye
Hayırlı günler cümleten, BulursamKader25 hocam bölge tümülüs yaklaşık 4km. Bölgede çalışmak zor açık arazi ve bana göre hiç değil ,çalışmak bizden geçmiş. Fakat arge için , bilgi toplamak açısından iyi bir yer.
Bana yakın bir bölge olduğu için geniş açılı ve detaylı bir çalışma yaparım yakın zaman inşallah.
Hocam birde geçen ay bir konu açmıştım , (MİHENK TAŞİMİ)adlı, o zamanlarda kullanılan bir mihenk taşı olduğunu düşündüğüm ve arka yüzünde yılana benzeyen bir oyma var. Bir anlam çıkaramadım. Bu mihenk taşı ve yanından aldığım ,kahve rengi toprak 1,60 cm den , Altın çekimi olarak çubuklarla buldum.
Toprağı ve taşı aldıktan sonra altın çekimi bitti, başka yerde malzemelere çubuk tuttuğumda altın işaretini aynı şekilde veriyordu. Numuneyi bir arge şirketinde test ettirdim,
1000/41 oran verdi.taşıda kuyumculara sordum bu zamanda kullanılan bir taş değil,ön yüz olarak benzediğini söylediler ve bu taşın üzerindede altın tanecikleri var sanırım sürtme ile alakalı,ve çubuklarda çekim veriyordu.
Yani bölgede altın işletmesi ile alakalı bir durum var diye düşünüyorum. Bu konuyu bir incelermisiniz? SelametleEkli dosyayı görüntüle 252033

Son düzenleme:

okm

Member
Adam kayanın üzerine kum dökmüş eliyle yılan ve ayak işareti yapmış sahte foto.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Volkanın kendi doğalıdır işaret değildir tamamen doğaldır

Ibrhm

Aktif Üye
nik hocam kabartmalar su bidonunun olduğu yer. Islatılmış olarak.

Son düzenleme:

Ibrhm

Aktif Üye
Kardeşim kayanın kendinden şüphelendim mevcut fotolara göre ondan kayanın tamamını göreçek şekilde foto istedim daha kaliteli foto olsun lütfen selametle@deli firat hocam yeni fotolar ve kayanın tamamı .Ekli dosyayı görüntüle 252181

Son düzenleme: