Yıldırma

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli Kardeşim,

1-Bu dünyanın bir imtihan yeri olduğunu ve her an imtihanda olduğumuzu unutma.

2-Rızık Allah cc garantisi altındadır. Hiç endişe etme. Bu demek değil ki usulün dışına çıkma.

3-Baş başa bağlı baş padişaha bağlı, bunu unutma.

4-Dünyada adalet yok, adalet bihakkın ahirette. Bu nedenle bunlar benim başıma neden geliyor deme.

5-Kader ırmağında akıntıya karşı yüzülemez. Yaşadıklarımız bize takdir edilendir.

6-Nefsinin peşinde gitme. İş ile alakalı ne mesele varsa yapmak mecburiyetinde olduğunu unutma.

7-Kimin ne olduğu bizi ilgilendirmemeli. Biz işimizi yapıp geçeceğiz.

8-Sevilmek için sevmek gerektiğini bilmemiz lazım. Herkese yardımcı ol. Allah cc için yap bunu, insanlar bilmez zaten.

9-Çalışan biraz memur zihniyetli olmalı. Denileni yapmak, emniyeti suistimal etmediği sürece çalışanın vazifesidir. Gayette doğaldır.

10-Biz birisine saygı gösterirsek oda bizi saymak mecburiyetinde kalır. Bizim saymadığımız bizi neden saysın, kıymet versin.

11-Su akar mecrasını bulur. Sel gelir suyu gider kumu kalır. Niyeti bozuksa birisinin uzakta kal. Muhakkak belasını bulur.

12-Haklı iken haksız duruma düşmek akıllı adamın işi değildir. Bu nedenle tahriklere kapılmadan metaneti muhafaza etmek lazım.

31 yıllık iş hayatı olan birisi olarak yazıyorum bunları sana. 15 yıl devlette 16 yıldır da özel sektördeydim.
Başıma gelenleri bilseniz "iyi ki katil olmamışın" derdiniz. İşinizi yapın gerisine karışmayın. Allah cc adildir. Ve muntakimdir.

Nikneym

Member
Hocam meselenin başlangıcı türünde olaylardan sıkıntı çıkmaz. Ama gerilip işi büyütme bence. Mutlaka sakin kafayla adım at. Ben fazlasıyla yaşadım bu anlattıklarını. Müdüre ana-avrat arkasından söven adamlar ben müdürle tartışınca kendi rahatları kaçacak diye bana düşman oldular.
Ayrıca bu olayları asla ailene aksettirme.
Şimdiden çocuğunu Allah bağışlasın kardeşim.

matadorr_4326

Yeni Üye
Kardeş mevzunun çözümü çok basit.Anlattıklarından anladığım kadarıyla yasal olarak sonuna kadar haklısın.Eşinin durumunda ssanada müsama göstermek zorunda.Fakat bundan öncesi de var ve devamlı üstüme oynuyor baskı yapıyor diyorsan buna mobing uygulama deniyor.Çözümüne gelince ÇSGB'NİN alo 170 hattı var.Ara durumu anlşılır şekilde izah et ve bana mobing uyguluyor de.Sonra en fazla 10 gün bekle iş müfettişleri gereğini yapar.Sonra ne olur dersen hiç bir halt yiyemez o kişi yüksek meblada tazminatla karşı karşıya kalır.Bu akdar basitç.Devlet her zaman işçiden yana.Yeterki biraz okuyup haklarımızı bilelim.SELAMETLE...