yorum istiyorum

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım,
Çok detaya girmeye gerek yok.
Bir kişi bulacaksın, tarlada gezecek oda/odalar varsa sana bulacak.
Odalar bulununca içinde ne var, kaç kuruş eder soruları sorulmaz.
Odaya girilip bakılır. Sonra çıkarken de güzelce kapatılır.
Ne varsa nasibine. İşe yarar birşeyde olmayabilir, ufak bir şeyde 7 sülalene yeter. Nasip işi.

Tarlada iş bitince elden geçirilecek 2 yer var:
1-ustamızın çizdiği tepede yine oda aramak, değerli tespiti yapmak.
2-Dere yatağının sağ ve sol yamaçlarında aynı şekilde tespitlere devam etmek.

Yüklediğin resimlere bakarak oda şurada demek mümkün olmaz.
Muhakkak bir şekilde tespit yapılmalı.
Çubuk kullanan birisi 1-2 saatte çözer burayı.
Yalnız bir husus var: Sürülmüş tarlada bu tespiti yapmak çok zordur.
En uygun zamanı hasat yapıldıktan sonra ki zamandır.
Toprak kuru ve kabarmamış halde olur.

casrow

Member
Kardaşım,
Çok detaya girmeye gerek yok.
Bir kişi bulacaksın, tarlada gezecek oda/odalar varsa sana bulacak.
Odalar bulununca içinde ne var, kaç kuruş eder soruları sorulmaz.
Odaya girilip bakılır. Sonra çıkarken de güzelce kapatılır.
Ne varsa nasibine. İşe yarar birşeyde olmayabilir, ufak bir şeyde 7 sülalene yeter. Nasip işi.

Tarlada iş bitince elden geçirilecek 2 yer var:
1-ustamızın çizdiği tepede yine oda aramak, değerli tespiti yapmak.
2-Dere yatağının sağ ve sol yamaçlarında aynı şekilde tespitlere devam etmek.

Yüklediğin resimlere bakarak oda şurada demek mümkün olmaz.
Muhakkak bir şekilde tespit yapılmalı.
Çubuk kullanan birisi 1-2 saatte çözer burayı.
Yalnız bir husus var: Sürülmüş tarlada bu tespiti yapmak çok zordur.
En uygun zamanı hasat yapıldıktan sonra ki zamandır.
Toprak kuru ve kabarmamış halde olur.
ALLAH razı olsun abi baş tacısın

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 240372
Ok yönünde eskiden çeşme var mıydı merak ettim _?????
Açık yeşil çerveye aldığım alanda çubukçunuz oda , mezar , boşluk ve değerli tespitlerinde bulunsun.Ama çubukçu olsun.
O tarla hep Altın olsa Nasibin ne kadarsa o kadar yersin.Tarlanında Maşallahı var .Garibanların tarlası bile yoktur.Şükret.
Allah Gönlüne göre versin inşaAllah.

casrow

Member
Ekli dosyayı görüntüle 240372
Ok yönünde eskiden çeşme var mıydı merak ettim _?????
Açık yeşil çerveye aldığım alanda çubukçunuz oda , mezar , boşluk ve değerli tespitlerinde bulunsun.Ama çubukçu olsun.
O tarla hep Altın olsa Nasibin ne kadarsa o kadar yersin.Tarlanında Maşallahı var .Garibanların tarlası bile yoktur.Şükret.
Allah Gönlüne göre versin inşaAllah.
valla abi rahmetli babamdan kalan tek miras bu tarla. evimizin durumunu atsam sana foto olarak bu nedir dersin. tarlamız var karnımız doyuyor elhamdülillah amcam hakkımızı aldı elimizden. buranın tapusunda 19 tane ortak var. halalarım amcamın cocukları dedemın kardesının cocukları. herşey keşke görunduğu gıbı olsa. yıllık karımız 35 mılyar onada şükür. ancak babamdan kalan borçlar yuzunden toparlanamıyoruz sadece 1 tane traktörümüz var. pulluğumuz vardı onuda bir dost aldı kaybettı bende onun malzemelerıyle surup ekiyorum.

annemi şu rutubetli evden kurtaracak kadar bi mal bulsak bana yeter. zengin olup şükürsüz insan olacağıma, fakir kalıp ALLAH'a şükreden müslüman olmayı tercih ederim. her zaman ki duam budur. ALLAH razı olsun yardımların için abi.

bir şeyler bulursam seni bilgilendirecem inşallah

casrow

Member
orada çeşme yok abi ama orası kuru dere yatağı. yıllardır yagmur suları orayı toprakla dolduruyor 20 seneye kadar 1 metre tabaka oluşur

R00T

Profesyonel
Co Admin
Dediğim gibi boşluk bakın o alanda .Varsa bir durum zaten bir boy derinde olur.5 metre yok 8 metre dediyseler buralar için bilki sallıyorlardır.

casrow

Member
Dediğim gibi boşluk bakın o alanda .Varsa bir durum zaten bir boy derinde olur.5 metre yok 8 metre dediyseler buralar için bilki sallıyorlardır.
abi o işaretlediğin alanda toprağa gömülü büyük kayalar var. onların ikisinde de boşluk bulduk. kayaların 1 tanesinin fotosu var diğerine şarjım yetmedi cekemedım. ancak o cekemedığım kayanın dıbınde 20 taneye yakın fare delikleri var inanılmaz derece de sence bura ne olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 240383

burası da farelerin olduğu kaya ama şarjım yetmedi cekemedım 20 taneden fazla fare deliği var şu asagıdaki foto daki kayada
Ekli dosyayı görüntüle 240384

R00T

Profesyonel
Co Admin
Aziz xosrow işte tarla sürülmüş olduğu için ustaların bazıları zemini okurlar böy yerler için çok önemlidir arazi okuma . Sürülen tarlada düşünkü yeni çıkan bir arabayı kopyalama yada tarzz stilini çalmasınlar diye kare kare siyah beyaz çapra desenler yaparlar ya göz genel tipi kavrayamaz pek.Sürülen tarlada da böyle işte zemin okunmaz çöküntü yada çıkıntı yada ot yapısı toprak yapısı okunmuyor.Sana çerveye aldığım lanada bişiler olmalı lakin artık senin boşluk yada değişik testlerle ulaşman doğrulaman gerek durumları.Bu haliyle zorlanıyoruz.

casrow

Member
Aziz xosrow işte tarla sürülmüş olduğu için ustaların bazıları zemini okurlar böy yerler için çok önemlidir arazi okuma . Sürülen tarlada düşünkü yeni çıkan bir arabayı kopyalama yada tarzz stilini çalmasınlar diye kare kare siyah beyaz çapra desenler yaparlar ya göz genel tipi kavrayamaz pek.Sürülen tarlada da böyle işte zemin okunmaz çöküntü yada çıkıntı yada ot yapısı toprak yapısı okunmuyor.Sana çerveye aldığım lanada bişiler olmalı lakin artık senin boşluk yada değişik testlerle ulaşman doğrulaman gerek durumları.Bu haliyle zorlanıyoruz.
rahmetli babamın arkadası var yer altı goruntuleme cıhazi var dedektörü var ama kendisi istanbulda 3 ay sonra geleceğim diyor ben bu işlerden anlamıyorum. bu yer altı göruntuleme işe yarar mı bilgin var mı abi

casrow

Member
bide bu tarla çevre tarlalara göre çok verimli acaba mezarlık olduğu için mi böyle

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bunu yani gpr cihazları nedir ne değildir.Diğer ustalar iyi bilirler.Çünkü ben cihaz ve çubuk kullanmayı bilmiyorum.