Yorumlarınız nedir ustalarım

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Ustam ben makinelere pek güvenmediğim için fazla önemsemem. Arkadaşlardan birinde söylediğiniz marka ve model mevcut lakin böyle bir alanda bu makineden hangi açıdan yararlanılabilir? İstanbul'da bir arkadaşta proton v16 vardı. O makinenin çalışma şekli zemin altı görüntüleme olduğu için bir Çubukçu için harika bir şey. Lakin minelab ne kullandım ne de önemsediğim bir şey. Olmazsa tavsiyeniz üzerine son bir kez gidebilirim bölgeye.
Proton yorar lakin dediği cihaz ile açılmamış var ise mutlaka bulursunuz

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Proton yorar lakin dediği cihaz ile açılmamış var ise mutlaka bulursunuz
Değerli ustam dediğiniz minelab gpx 5000 cihazın derinlik özelliği kaç cmdir? Ayrıca kayalık alanda olumlu sonuç alınabilir mi? Bu konuda fikriniz ve öneriniz nedir? Bu cihazla kasalara mı yönelelim yoksa odalara mı? Sizi de yoruyorum ama hakkınızı helal edin. Mesela bu bölgede sunağın hemen altındaki havuzda bir sol el işareti gördüm. Dört parmak oturuyor lakin baş parmak için bir murç izi yapılmış ama parmak içine tam oturuyor. Ben bunu mezarın kasası olarak yorumladım. Murç izi ile diğer parmakların arası 3 cm olduğu için murç yönünde 210 cmde çubuklar ile değerli tespiti yaptım. Lakin 3 metre derinlik verdiği için ve kayalık bölge olduğundan emin olamadık. Sizin ve üstadların görüşleri değerlidir. Hayırlı forumlar
Ekli dosyayı görüntüle 165705

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Kıymetli @kızılelma hocam,
Bu makinada ortalama derinlik ne kadardır..?
Ayrı ayrı cevap vermeyeyim diye düşündüm 2 aynı soru geldi :)

öncelikle ben satıcı değil kullanıcıyım
derinlik açtığım sikke konusunda 11 ‘DD başlık ile 45 cm den çıkan İskender drahmisi var daha derinden malzeme almak için büyük mono başlık ve ona uygun ayarlar var bu makina Kaya için bire bir tüm toprak yapılarında sorunsuz çalışabilmekte ben bu cihaz ile 95 cm den 2 tane büyük iskender aldım her biri 1 tl büyüklüğünde siz hesaplayın toplu malzemede daha derine iner ve sana net sinyal verir ister mezar ara ister kasa bu cihaz her ortama girer tavsiye ederim
toyalp