zemin altı mezar..

hanan

Member
ustalar bu yerin orta kısmı kum gibi yumuşak ve ıslak sağı solu daha kuru. aşağısı neredeyse su kıvamında çamur birde orta kısımdan delikler çıktı bu delikler yumuşak kısımda olmalarına rağmen etrafları oldukça sert ve deliğin içinden şampuan kıvamında krem renkte birşey çıkıyor pürüzsüz içinde herhangi bir kum tanesi bile yok bu nedir sizce şampuandan daha kaygan bir yapısı var derinlik 3.5 metre

hanan

Member
Mal bulanındır ustam o kadar çamur içerisindeydim ki telefona dokunamadım ama dediğin gibi keşke çekseydim. bu işlerle uğraşan birisi kök boyasıdır o dedi

Pscyhe

Engellendi
Konuyu yorumlari okudum tahminimcede tespiti cubukla yaptin ve buyuk ihtimalde pirinç cubuk.aslinda metal olayi pek onemli degil cubukta ama soyle anlatayim senin bulduklarin kiremit parcalari oksitler killi toprak yapisi islak camur ve minarel olayinin yuksek olmasindan cubuk cekim yapmistir ozelliklede bunu pirinc cubuk yapar.simdi benim tavsiyem zaten mezar olsaydi bu derinlige kadar bulmustun 2 mt gecmez her halukarda sen nerdeyse oda mezar acma derinligine inmissin ama halen bisey yok.o yuzden benim nacizane tavsiyem bu alanla pek ugrasma bundan sonrasi zaman ve emek kaybi olur diye dusunuyoorum..yasanmislik olduysa baska alanlara bak sansini oralarda dene.bu kadar emek ve zaman harcamissin azmini tebrik ediyorum yilma kardesim burasi olmadi belki bi sonraki ondan sonraki olmayacak ama azim istek bitmedigi surece mutlaka sonuca ulasirsin.

hanan

Member
Pscyhe ustam ilgine teşekkür ederim. genel kanı senin söylediğin gibi diğer ustalar da bu yönde görüş belirtti. bakır ve elektrot çubukla baktım. söylediğin gibi mezar çıkmadı hatta kemik tespiti de yapmıştım. sanırım fazla şüphecilik yapıyorum. bahtın açık olsun

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşlarım,
Bir yerde bir boşluk aldıysanız; muhakkak değerli metal tespiti yapmalısınız.
Değerli metalde de sadece ALTIN sinyali aldıysanız, baktığınız çubuk ve sistem özel değilse, biliniz ki MİNERALDİR.
Diğer metallerde sorun yaşamazsınız.

Kardaşım,
Değerli metal testi yap.
Sinyal alamazsan bu halde bırak inşallah.
Ayrıca ön araştırma öncesi derinlik almadınız mı?
Aldıysanız kaç metre çıkmıştı?
Aldığınız derinlik geçildiyse; çubuk kullanımınızda eksiklikler var demektir.

Kolay Gelsin.

hanan

Member
BulursamKader25 ustam değerli metal testi yaptım şu şekilde. elime altın aldım öyle yaptım. derinlik ölçümünü yaptım 2.5 civarı vermişti onu da şöyle yaptım boşluktan dışarıya doğru yürüdüm çubuklar yaklaşık 2.5 m de geri döndü doğrumu yapmışım. değerli tespit ettiğim yeri daha tam açmadım biraz kenarda kaldı orası

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam değerli metal testi yaptım şu şekilde. elime altın aldım öyle yaptım. derinlik ölçümünü yaptım 2.5 civarı vermişti onu da şöyle yaptım boşluktan dışarıya doğru yürüdüm çubuklar yaklaşık 2.5 m de geri döndü doğrumu yapmışım. değerli tespit ettiğim yeri daha tam açmadım biraz kenarda kaldı orası
Kardasim,
Bir onceki yorumumda belirttigim gibi, ozel bir sisteminiz yoksa altini tespit etmeniz cok cok zor. Altin isaretini verdiren MİNERALdir. Bunu anlamak da cok kolay:
Altin sinyali aldiginiz yeri isaretleyin.
3-4 metre geriye cekilin. Elinize gumus alip o noktaya yuruyun. Ustune geldiginizde ayni noktada gumus sinyali verir.

Bu islemi bakir, bronz, kursun, demir gibi malzemelerle de yapmaniz lazim. Her seferinde o metalin isaretini aldiysaniz, asagidaki %100 mineraldir.

Mineral uzerine geldinizde elinizdeki metal ne ise onun isaretini verir.

Asagidaki mineral degilse, sadece o malzemenin isaretini verir.

BU USULU BİLMEYEN CUBUK KULLANAN KİMSE KALMASİN. YOKSA COK YANİLİR.
NEREYE BAKSA GENELDE ALTİN İSARETİNİ ALİR.

Derinlik tespitin eksik ve yanlis olmus:

Sirtini dondun odaya.
Yurumeye basladin, ilk isaret yaptigi yer:
Odanin tavani ile tabani arasindaki mesafedir.

Yurumeye devam et. Tekrar isaret verir.
Bir onceki isaret verdigi yer ile burasinin arasi
Sizin ayak bastiginiz zemin ile odanin tavani arasundaki mesafedir.

Cubuk kullanma
Bosluk bulma
Derinlik tespiti
İle alakali yazilan konular sitemizde mevcut
Bunlari okuyunuz insallah.

hanan

Member
BulursamKader25 ustam verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim altın tespiti yaptığım yerde demir ve bakırla baktığımda hiç bir hareket vermedi sadece elime altın aldığımda hareketini yaptı. derinliği tekrar söylediğin şekilde ölçeceğim