zemin altı mezar..

hanan

Member
birde ustam sırtımı odaya döndüm yürüdüm çubuklar ilk hareketini verdi diyelim bu hareketi düzeltip mi yürüyeceğiz yoksa çubuğa müdahale etmeden mi. şöyle bende odaya sırtımı verip yürüdüğümde sağ çubuk sağa sol çubuk sola hareket ederek arkaya dönüyor zeminle tavan arasını ölçmek için geriye dönmüş çubukları düzeltip mi yürüyeyim yoksa bir müdahalede bunmayayım mı

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
birde ustam sırtımı odaya döndüm yürüdüm çubuklar ilk hareketini verdi diyelim bu hareketi düzeltip mi yürüyeceğiz yoksa çubuğa müdahale etmeden mi. şöyle bende odaya sırtımı verip yürüdüğümde sağ çubuk sağa sol çubuk sola hareket ederek arkaya dönüyor zeminle tavan arasını ölçmek için geriye dönmüş çubukları düzeltip mi yürüyeyim yoksa bir müdahalede bunmayayım mı
Sen yururken elinde metal var ozaman.
Cubuklar geriyi gosteriyor gibi algiladim.

Eline hicbirsey almadan yuruyeceksiniz.
İlk isareti yaptigi yerde bir tas koyun veya imkan varsa ayakkabinin yaniyla bir cizgi cekin. Yuruyuse devam edince bir adim sonra cubuk eski haline doner. Siz yurumeye devam edeceksiniz taki ikinci sinyali alincaya kadar.

hanan

Member
BulursamKader25 ustam derinlik ölçümünde elimde çubuk var sadece, başka metal almıyorum elime. o şekildeyken 2.5 m de geriye dönüyordu

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam derinlik ölçümünde elimde çubuk var sadece, başka metal almıyorum elime. o şekildeyken 2.5 m de geriye dönüyordu
2.5 metre Odanin tavani ile tabani arasi.
Yani ic yuksekligi.

Devam edecen yurumeye isaret verince;
Bu iki isaret arasida zeminle odanin tavani arasindaki mesafedir.

İkinci isaretle oda arasindaki mesafe;
Ayaginizi bastiginiz yer ile odanin tabani arasindaki mesafedir.