Zeminde Sunaklar

falconryy

Yeni Üye
kayalık zemine yere paralel yani zemin yüzeyin de genislik39derinlek16cm 1 büyük oyma bi yirmi santim kadar ayni izada solunda 2. oyma daha 16derin.15genislk, bu 2.oymanin bi 50 cm kadar ayni izada asagisinda bir 3. 10 cm dernlkte kucuk oyma ve kucuk oymanin 3cm kadar hemen altinda 3cm derinlikte bir.sekilli oyma, ikinci oyma ile diger iki kucuk oyma arasindki bosluga V isaretinin uzun ucu kisa ucuda birinci buyuk oymanin izasinda altta ve kisa ucun bittigi yerde bir diktoetgen oyma buraya kadar tamam 2. oyma ve kucuk oymalarin hemen yanin da 50 cm derinliginden yaklasik 140cm uzunlugunda bir oyma ve bu oyma kucuk sekilli oymanin aynisi ??

falconryy

Yeni Üye
dedigim sekil de bir kroki cizerseniz daha iyi oturucak, bakildigin da.saydigim geometrik sekiler bir perspektif cizimlerine uygun gbi işcilik te guzell

avır

Aktif Üye
Tahminimce v olan işaret yön ve mesafe vermiş olabilir

sepetkaya

Editör
dedigim sekil de bir kroki cizerseniz daha iyi oturucak, bakildigin da.saydigim geometrik sekiler bir perspektif cizimlerine uygun gbi işcilik te guzell
usta okurken birturlu kafamda canlandiramadim... kactane oyma ne nere tam olarak idrak edemedim...oymalar ve sayilari hakkinda genel bilgiler mevcuttur... teknik bilgileri ustalara birakiyorum... resimlese imkanin varsa daha salikli olurdu isin rast gele kardes...

ECE07

Engellendi
@falcomryy Konunuz konu başlığı değiştirilerek ilgili bölüme taşınmıştır.

falconryy

Yeni Üye
yani illa google da konu basligimiza btun dunya girip bakicak gizlilik ilkesi die ben buna derim, anlamaniz yorumlamaniz acisindan ozenle anlaticam arkadaslar

falconryy

Yeni Üye
ustalar icin ufak bir kroki cizdim kafniz da netleşmesi açısından

falconryy

Yeni Üye
1 numarali yerin orda ki yol tarzi yer sun kanali oluk gibi 25 cm civarin da uzunlugu icin de derinlemesine diktortgen seklinde uzunlamasina derinlesen bir oyma yapilmis

falconryy

Yeni Üye
1 numarali( 16cm derinlik 15 cm genislik ) 2 numarali oyma (39cm genislik 15 cm derinlik ) 3numarali (10cm derinlik 10cm genislik ve guneybati yonun de icin de bas parmak kadar murc oymasi mevcut zaten tam daire degil oyma da icindeki murc oymasi gibi o yon seklinde yapilmis gibi cizdigim sekil de V isareti dedigim cizdigim.sekil de kisa ucun da diktortgen oyma mevcuttur, V isareti bir yarik cizgisi gibi duzenli gitmektedir aradaki camuru aldikca derinlesiyor kafaniz cok karismasin derinlemesine oldu biraz yuzeysel bi baksin ustalar bakalim biz de bilgilenelim

falconryy

Yeni Üye
ne anlama geldigi konusun da ustalrin fikirleri onemli