zengin olan var mı ?

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Amin..kişi yaşadığı hal üzere ölür olduğu gibi dirilir.. (buhari) Allah yaşantısı örnek, cenazé namazı kalabalık kullarından eylesin.

wesli1986

Aktif Üye
Ramazan mübarek gün Allah şahidimdir okadar yere işlem yaptım hep boş en son 3 ay önce 5 tane oda açtım boş su dolu falan filan çok mezar açtım tabak çanak toprak heykel pişirilmiş ne alan var ne satan bu işlerden rabbim şahit bir kuruş yemedim eğer nasip olursa buradada soyliyecegim ve çok kişiye de faydam olacak kendimi çok test ettim çubukla odalar mezarlar ama nasip olmadimi olmuyo suanki halimi soracak olursanız kiradayim evim yok borcum çok yaşım 35 evleneli yil oldum hala düğün etmek için cektigim kirediyi ödüyorum bitmedi üstüne 2 tane çocuğum oldu Rabbime sukur birde onların masrafı gece arazi gündüz iş belim bukuldu artık beni bu sitede bilen iyi bilir ama sunuda bilmenizi isterim dostlarım kardeşlerim ben pes ettim bu yaz hatta önümüzdeki kış arazi işi bitti ara verdim çünkü borcum bitmiyor bitmediği gibi artıyor acaba bir ev alabilirmiyim borclarimi kapatabilirmiyim dedim evlatlarima birşeyler birakabilirmiyim dedim olmadı belki nasibim yok bu işte bilmiyorum yaradan bilir isyan etmiyorum Rabbime şükür evlatlarimi ailemi aç birakmiyorum ama inanın tuttuğum orucun hürmetine valla billa bir kuruş yemedim bu işten olursa da dobra dobra söylerim bir ara ufak tefek birşeyler oldu ondada atı alan uskudari geçti benden pes kardeşlerim nasip seneye artık bu yıl ara izinliyim çok çalışmam lazım cok

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Altı yıldır eksiksiz gidip gelmeden bu sitedeyim.konu adına sorulan için evet bende buldum.dostlukları sevgileri arkadaşlıkları muhabbeti sevgiyi ve en önemlisi sitemizdeki dosdoğru insanları.iyiki varsınız iyiki bu sitedesiniz.

Son düzenleme:

Bir Kul

Member
Ramazan mübarek gün Allah şahidimdir okadar yere işlem yaptım hep boş en son 3 ay önce 5 tane oda açtım boş su dolu falan filan çok mezar açtım tabak çanak toprak heykel pişirilmiş ne alan var ne satan bu işlerden rabbim şahit bir kuruş yemedim eğer nasip olursa buradada soyliyecegim ve çok kişiye de faydam olacak kendimi çok test ettim çubukla odalar mezarlar ama nasip olmadimi olmuyo suanki halimi soracak olursanız kiradayim evim yok borcum çok yaşım 35 evleneli yil oldum hala düğün etmek için cektigim kirediyi ödüyorum bitmedi üstüne 2 tane çocuğum oldu Rabbime sukur birde onların masrafı gece arazi gündüz iş belim bukuldu artık beni bu sitede bilen iyi bilir ama sunuda bilmenizi isterim dostlarım kardeşlerim ben pes ettim bu yaz hatta önümüzdeki kış arazi işi bitti ara verdim çünkü borcum bitmiyor bitmediği gibi artıyor acaba bir ev alabilirmiyim borclarimi kapatabilirmiyim dedim evlatlarima birşeyler birakabilirmiyim dedim olmadı belki nasibim yok bu işte bilmiyorum yaradan bilir isyan etmiyorum Rabbime şükür evlatlarimi ailemi aç birakmiyorum ama inanın tuttuğum orucun hürmetine valla billa bir kuruş yemedim bu işten olursa da dobra dobra söylerim bir ara ufak tefek birşeyler oldu ondada atı alan uskudari geçti benden pes kardeşlerim nasip seneye artık bu yıl ara izinliyim çok çalışmam lazım cok​
Allah'tan ümit kesilmez ustam. Vardır bir bildiği yüce RAB bimizin.

Sizin bilmediklerinizi ben bilirim diye buyurmuş Bakara 30. ayette.

Eğer ne hâhî dad, ne dadi hâh. Anlamı > Vermeyi istemeseydi, istemeyi vermezdi. Bu iş olmayacak olsa RAB bim aklımıza koymazdı.

Rabbiniz buyurdu ki, bana dua edin ki size icabet edeyim.

Bol bol dua et ustam. Üç kimsenin duası reddedilmez iftar edinceye kadar oruçlu kimsenin, âdil devlet başkanının ve mazlumun duası.

Peygamberimiz bir sahabiyi ism-i a zam ile dua ederken işitir.Bu kimse Allah'ın ism-i a zâm'ı ile dua etti ki ism-i a zâm ile dua edildiğinde Allah bu duayı kabul eder ve bu isimle istenince Allah verir . diye buyurmuş olduğunu Enes Bin Malik peygamberimiz ile bir gün cami ye gittiğinden işitmiş.

Secdede iken bol bol dua et ustam. Kulun Allah en yakın olduğu andır. Her secdende hatırla ustam.

Yağmur yağarken de dua edelim. Her bir damlayı bir Melek yeryüzüne indirirmiş.

Allah şah damarımızdan da yakındır bize. Elhamdülillah bu güne kadar ettiğim duaları RAB bim kabul etti. Olmayanlarında hakkımda hayırlı olmadığını gösterdi.

Allah dua edeni sever ustam. Allah a emanet ol.

Son düzenleme:

Pirana

Bilgili Üye
eser34 hayirli olsun allah gule gule harcamayi nasip etsin. Konunuzu baktim buldugunuzun isaretleri neydi goremedim kisaca ozetlerseniz egitici olurdu

Arkelog16

Member
Ustalar cok guzel bır sohbet olmuş ama benım sorum olacak acaba devlet baba? bızım bu formumuzu takıp etme gıbı sansı varmı varsa ıp numaralarından bulma sansı varmı? belkı çoğu arkadaş ben gıbı bundan çekınıyor olabılır cunku ortalık ispitcı dolu tüm ustalara saygılar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ramazan mübarek gün Allah şahidimdir okadar yere işlem yaptım hep boş en son 3 ay önce 5 tane oda açtım boş su dolu falan filan çok mezar açtım tabak çanak toprak heykel pişirilmiş ne alan var ne satan bu işlerden rabbim şahit bir kuruş yemedim eğer nasip olursa buradada soyliyecegim ve çok kişiye de faydam olacak kendimi çok test ettim çubukla odalar mezarlar ama nasip olmadimi olmuyo suanki halimi soracak olursanız kiradayim evim yok borcum çok yaşım 35 evleneli yil oldum hala düğün etmek için cektigim kirediyi ödüyorum bitmedi üstüne 2 tane çocuğum oldu Rabbime sukur birde onların masrafı gece arazi gündüz iş belim bukuldu artık beni bu sitede bilen iyi bilir ama sunuda bilmenizi isterim dostlarım kardeşlerim ben pes ettim bu yaz hatta önümüzdeki kış arazi işi bitti ara verdim çünkü borcum bitmiyor bitmediği gibi artıyor acaba bir ev alabilirmiyim borclarimi kapatabilirmiyim dedim evlatlarima birşeyler birakabilirmiyim dedim olmadı belki nasibim yok bu işte bilmiyorum yaradan bilir isyan etmiyorum Rabbime şükür evlatlarimi ailemi aç birakmiyorum ama inanın tuttuğum orucun hürmetine valla billa bir kuruş yemedim bu işten olursa da dobra dobra söylerim bir ara ufak tefek birşeyler oldu ondada atı alan uskudari geçti benden pes kardeşlerim nasip seneye artık bu yıl ara izinliyim çok çalışmam lazım cok
Yazını 3 kez okudum kardaşım.
Allah cc yar ve yardımcınız olsun...
Üzülme, karamsar olma...
Herşeyin bir vakti vardır:
Acele etme, geride kalma, gayretsizde olma.

Önce borcunu bitir.
Bir ayda 4 cumartesi 4 pazar var.
Değerlendir, ufak çaplı ticaret yap.
100 lira kazansan 800 lira eder.
Yılda 9.600 lira eder.
Ufaklar birleştikçe büyür.

Define borç kapamak için uğraşılacak iş değildir.
Allahı cc unutturur. Define borçsuz adamın işidir.
Zengin adamın işidir.

Her işin başı niyettir:
Adım atılmadan önce niyetlenmek gerek.

Sınırsız ve ölçüsüz bir bütçe planlaması ile bu iş olmaz.
Misal ben ayda 500 liradan fazla harcamam.
Giderim gelirim gezerim dolaşırım. 500 biter, evden dışarı çıkmam.
Olduğu kadar, olmadığı Kader...

Senin yazını okuyanlar inşallah sana dua etsinler:
Ya Rabbi bu kardeşimizi maddi ve manevi sıkıntılardan koru.
Borçlarına eda nasip eyle. Rızkını helalinden ver ve genişlet. Amin.

Tatil bitip geldiğinde bana hatırlat, ömrümüz olursa;
sana bir çift çubuk hediye edeceğim inşallah..

Feda

Bilgili Üye
Altı yıldır eksiksiz gidip gelmeden bu sitedeyim.konu adına sorulan için evet bende buldum.dostlukları sevgileri arkadaşlıkları muhabbeti sevgiyi ve en önemlisi sitemizdeki dosdoğru insanları.iyiki varsınız iyiki bu sitedesiniz.
budur.nokta.aynı fikirdeyim epy ustam.ağzına sağlık...

hayalin peşinde

Yeni Üye
Bu işler boş işler usta vazgeçmekle iyi yapmışsın, çoluk cocuğun rızkını arazide harcama... adam olan vardır bu işten ama 10.000 de bir belki 100.000 de bir. O da elinde kimsenin bilmediği sağlam yerler olacak ve maddi gücün.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustalar cok guzel bır sohbet olmuş ama benım sorum olacak acaba devlet baba😀 bızım bu formumuzu takıp etme gıbı sansı varmı varsa ıp numaralarından bulma sansı varmı😀 belkı çoğu arkadaş ben gıbı bundan çekınıyor olabılır cunku ortalık ispitcı dolu tüm ustalara saygılar
Babalar herşeyi görür, duyar, işitir.
Amma çoğunlukla görmezden gelir, duymazdan gelir..
İpimizde istediği anda bulur...
Amma akıllı olanın çekineceği bir şey yoktur.
neyin nasıl yapılacağı bellidir.
Babalarımız sigara içtiğimiz görmesinler diye 8-10 km. uzağa gider,
yine de etrafı gözetleyerek içerdik.
Tedbir aldığımız gün sigara içerken kimse bizi görmedi.

*** Kanunları bil.
Neyi nasıl yapacağına karar ver.
Tedbir al.
Teknolojiyi iyi kullan.
Karda yürü, amma iz bırakma.
Ve unutma, tüm mesele:
ÖNCE REFİK SONRA TARİK.
Yani önce arkadaş, sonra yol..
Arkadaş kişiyi cennete de götürür cehenneme de...
Trafik polisi ceza yazarken, itiraz etmemek lazım, kafa tutmamak lazım.
Alttan almak lazım, kırmızı ışık yerine, emniyet kemeri maddesi ile ıslah yoluna gitme usulleri mevcuttur.

Tutanak yemekten çekinen bu işlerden uzak dursun.
Alacak seni araziden, getirecekler masa başına.
Yazacaklar ifadeni, salacaklar.
Yarın aynısına, birgün ayınısına gücün-cesaretin yoksa olmaz bu işler.

Haşa arsızlık, namussuzluk yapmıyoruz.
Kimseden çekinecek bir durumda yoktur.
Roma mezarına "MİLLİ..........." diyen gavatlar utansın...

Arkelog16

Member
Ağzına sağlık ustam bılgılendırme ıcın teşekkür ederım
Babalar herşeyi görür, duyar, işitir.
Amma çoğunlukla görmezden gelir, duymazdan gelir..
İpimizde istediği anda bulur...
Amma akıllı olanın çekineceği bir şey yoktur.
neyin nasıl yapılacağı bellidir.
Babalarımız sigara içtiğimiz görmesinler diye 8-10 km. uzağa gider,
yine de etrafı gözetleyerek içerdik.
Tedbir aldığımız gün sigara içerken kimse bizi görmedi.

*** Kanunları bil.
Neyi nasıl yapacağına karar ver.
Tedbir al.
Teknolojiyi iyi kullan.
Karda yürü, amma iz bırakma.
Ve unutma, tüm mesele:
ÖNCE REFİK SONRA TARİK.
Yani önce arkadaş, sonra yol..
Arkadaş kişiyi cennete de götürür cehenneme de...
Trafik polisi ceza yazarken, itiraz etmemek lazım, kafa tutmamak lazım.
Alttan almak lazım, kırmızı ışık yerine, emniyet kemeri maddesi ile ıslah yoluna gitme usulleri mevcuttur.

Tutanak yemekten çekinen bu işlerden uzak dursun.
Alacak seni araziden, getirecekler masa başına.
Yazacaklar ifadeni, salacaklar.
Yarın aynısına, birgün ayınısına gücün-cesaretin yoksa olmaz bu işler.

Haşa arsızlık, namussuzluk yapmıyoruz.
Kimseden çekinecek bir durumda yoktur.
Roma mezarına "MİLLİ..........." diyen gavatlar utansın...

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben şunları buldum,bu kadar kazandım demek açıkça kedini ifşa etmektir.Aklı başında olan bunu yapmaz:244: