Ziyarete gelenler

Shaho

Yeni Üye
Abi bu nedir ya? Nasil gercek hikaye bu? Filmde gorsem sacma diye sove söve kapatirdim. Yilan görünce insan dua mi eder abi, kacacak delik arar veya öldürmeye calisir.

Şirvan

Operatör
Abi bu nedir ya? Nasil gercek hikaye bu? Filmde gorsem sacma diye sove söve kapatirdim. Yilan görünce insan dua mi eder abi, kacacak delik arar veya öldürmeye calisir.
Bizim hayatımız hikaye olmuş. Bak sana birşey söyleyeyim yakın zamanda olan birşey 5veya 6 ay oldu. Ruslar türkmenleri dağda sıkıştırdı tükmenlerin cebhanesi bitmişti ruslar tanklarla bombalıyorlardı türkmenlerisuriyede olan bir olay. Dağın zirvesinden ağaçlar çatırdaya etrafı toz dumanı kaplamaya başlamıstı ağaçlar devriliyordu birden apartman boyunda insanlar belirdi. Elleri ile tanklara bir vuruyorlardı 5 parmağın izi tankla tutup fırlattıar. Şimdiyeceksinki ordamıydın bende diyecemki sana benbilmem. Rusar arkalarına bakmadan kaçtılar. Bu dünya sizin gördüğünüz pencere gibi değilki ne sırlar var ne insanlar var gece uyurlar bir bakarsın başka yerde görevlendirilmişler. Allah kime ne vereceği ne görevler ne özeĺliklerle donatacağı bilinmez. Saygılar

mazman

Yeni Üye
şirvan usta tanışmak isterdim seninle benim böyle olaylara her zaman merakım olmuştur saygılar.

ergünbey

Member
Bizim hayatımız hikaye olmuş. Bak sana birşey söyleyeyim yakın zamanda olan birşey 5veya 6 ay oldu. Ruslar türkmenleri dağda sıkıştırdı tükmenlerin cebhanesi bitmişti ruslar tanklarla bombalıyorlardı türkmenlerisuriyede olan bir olay. Dağın zirvesinden ağaçlar çatırdaya etrafı toz dumanı kaplamaya başlamıstı ağaçlar devriliyordu birden apartman boyunda insanlar belirdi. Elleri ile tanklara bir vuruyorlardı 5 parmağın izi tankla tutup fırlattıar. Şimdiyeceksinki ordamıydın bende diyecemki sana benbilmem. Rusar arkalarına bakmadan kaçtılar. Bu dünya sizin gördüğünüz pencere gibi değilki ne sırlar var ne insanlar var gece uyurlar bir bakarsın başka yerde görevlendirilmişler. Allah kime ne vereceği ne görevler ne özeĺliklerle donatacağı bilinmez. Saygılar
şirvan ustam,bu tür olayların olduğuna ben de inanıyorum,bahsettiğin kimseler vefat etmiş yada hala yaşayan evliyaullah kimseler.Hatta bu tür kimseler ,bir definenin yerini sahibini herşeyi bilirler,ama uğraşmazlar ve yerini de sana söylemezler.Çünkü onların Allaha sözü vardır,bu dünya malıyla uğraşmayacam diye.Yani Allah bir taraftan istediğini veriyor insana,öbür taraftan define gibi lüzumsuz işlerle uğraşmayacaksın diyor,biz de bazen etrafta bir ümitle sağlam cinci ararız,belki zengin oluruz düşüncesiyle.Yalansa yalan de:)

weejas

Moderatör
Moderatör
Bu aralar form hayal gücü gibi gelmeye başladı. Hacı hoca arayanlar dev yılanlar sariklilar Allah yardım etsin. Bu tur şeyler bana biraz inandırıcı gelmiyor belki ondan ama bilinç altı bence.

Şirvan

Operatör
şirvan ustam,bu tür olayların olduğuna ben de inanıyorum,bahsettiğin kimseler vefat etmiş yada hala yaşayan evliyaullah kimseler.Hatta bu tür kimseler ,bir definenin yerini sahibini herşeyi bilirler,ama uğraşmazlar ve yerini de sana söylemezler.Çünkü onların Allaha sözü vardır,bu dünya malıyla uğraşmayacam diye.Yani Allah bir taraftan istediğini veriyor insana,öbür taraftan define gibi lüzumsuz işlerle uğraşmayacaksın diyor,biz de bazen etrafta bir ümitle sağlam cinci ararız,belki zengin oluruz düşüncesiyle.Yalansa yalan de:)
Bunun şartları var define buldunmu 5te1 ni fakir fukaraya dağıtacaksın. İmtihan dünyası verir bakar kulum benim emirlerimi yerine getiriyormu vermez isen kul ne oldugunu anlamadan bakmışki hepsi gitmiş. Doğrusun uğraşmazlar bu işlerle.

Şirvan

Operatör
Bu aralar form hayal gücü gibi gelmeye başladı. Hacı hoca arayanlar dev yılanlar sariklilar Allah yardım etsin. Bu tur şeyler bana biraz inandırıcı gelmiyor belki ondan ama bilinç altı bence.
Güzel kardeşim inanırsın inanmazsın o senin bileceğin . İlerde başına gelirse seni dinlemek isterim

Şirvan

Operatör
ergünbey cincilerden bir hayır gelmez. Ama cinni tayfanin hem sünni olanı hemde şeytana tabi olanları var. Bunlardan sünni olanlardan bilgi alırsın ama çok kızarlar onlarla dini sohbet yapacan. 2.si yapmıs olduğun zikirler ve okumuş oldugun sureler bunları vird şekline getirir isen sürekli okur isen burda önemli bir nokta var her surenin bir şifresi ebced hesabı var ebced hesabına göre okur isen belli bir sayıda bazı özellikler veriliyor. Dedik ya sırlar dünyası

empa

Member
korku filmi ğibi...:174:bana bulaşmasın bu arkadaşlar...

beyazkartal

Yeni Üye
Sa arkadaşlar bence insan şuna inanırsa hiç bir sıkıntı olmaz rabbim ne diyor yerlerinde göklerinde sahibi benim benim iznim olmadan yaprak bile kımıldamaz bir bela gelecekse allah tan gelir cinler var ve rabbim diyorki insanların ve cinlerin şerrinden sana sığınırım arkadaşlar biz aciz isek cinlerde aciz onlarda rabbimin dediğinden çıkamaz nasipte varsa bulursun yoksa bahane çok hayırda şerde belada kazada allah tan buladar bunları büyütüpte kendinizi şirke sokmayın siz elinizden geleni yapın olursada olmassada Allah'tandır ne insandadır nede cinden