Alan tarama, doğadaki karişimli taşlar. şakül.

kabakburgiba

Operatör
demekki kililse varsa ve buna yakın küçük bi yığma varsa bu tünelin başlangıcını onaylıyor.dikkat edelim arkadaşlar.bu şahsa en son dedim ki.arkadaş.burda bu var bak buda ıspatı.bunun bi parçasını ben alıyorum.diğerinide sen al.buradan ben verim alamadım.kusura bakma .başkalarınla araştır.bana eyvallah.ama sana verdiğim bu taşı gelenlerede göster,gösterki onlarda yanılmasın.bu kadar byyyyy.

kabakburgiba

Operatör
değerli arkadaşlar.yeni yaptığım bi çalışmadan bahsetmek istiyorum.şakül konusunda çok değerli hocalardan (A.S.G:) bilgili,duayen desemde olur.ben pazarda dahi alışveriş yaparken,şakülle her aldığımı incelerim.yararlımı.zararlımı diye bakarak alırım dediğini hatırlıyorum.bazı çifçilerle yaptığı deneyler ve videolarıda var internette.benimde geçen akşam aklıma geldi evde.saçma sapan filimleri seyretmektense dedim,biraz oyalanayım.evde yediğimiz ,içtiğimiz ne varsa mutfakta masanın üzerine çıkardım.bakalım hangisi ne kadar yararlı,zararlı bakalım dedim.önce 2 portakal ,birtanesini evdekiler çöpe atılması için ayırmışlar.dışı artık beyaz küf yapmaya başlamış. şakülü tuttum. bu bozulmuş olan başladı ters dönmeye,zararlı yeme diyor.hemen sağlama tuttum.heee dedi.bu yararlı ve sağlıklı.bu sefer saat yönünde dönme yaptı.bende şaşırdım. diğerlerinede yaptığım araştırmanın sonuçlarını sizlere marka ismi vermeden açıklayayım.gıdalarda zararlı hiç bir şeye rastlamadım.yoksa hemen basacaktım şikayeti.

kabakburgiba

Operatör
ev sütlacı (süt köy sütü) = % 100 yararlı.komşudan alma kestane balı. % 100 yararlı. nar % 85 yararlı.ayva % 50 yararlı.sarı elma % 80 yararlı.portakal % 100 yararlı.toz şeker %25 yararlı. tuz % 62 zararlı. normal teneke yağlar pamuk yağı (ünlü bi marka ) %20 yararlı. çay(en ünlülerden eski) % 00000000 ne yararlı nede zararlı.sadece tiryakilik.balıkesir akçay dan alınma,sızma zeytin yağı % 82 yararlı.kırmızı mercimek.%85 yararlı.yeşil mercimek %75 yararlı.marketlerde satılan peynir. % 0000000.yesende olur yemesende. doğal ev yoğurdu(ev sütü.ev mayası )% 100 yararlı.beyaz mancar %100 yararlı.köy mısır unu %82 yararlı. beyaz kabuklu besi yumurtası % 000000.market sütü ambalajlı.% 15 yararlı. makine deterjanları. % 000000.şimdilik bunlar.

kabakburgiba

Operatör
usta çok deÄŸerli bilgiler veriyorsunuz insanın ÅŸakül kullanası geliyor, önce ÅŸakül bulmak lazım eskiciden veya antikacıdan, bilgiden yarım kalmayalım devam edecekmisiniz ustam.
değerli kardeşim bi başlasan bırakamazsın.hergün yeni bir şey öğreniyosun.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
arkadaşlar şakül konusunda birçok arkadaşın istekleri var.herkezin imdadına yetişmem imkansız.temin eden arkadaşlar varsa bana bildirsin.ben yönlendirmeleri yaparım.zaten bir çoğunuda yazdım.yine yardımcı olurum.sadece şakülü bulmakla iş bitmiyor.içine koyulacak malzemeler var.biraz pahalı.piyasada bulamayacağınız veya zor bulacağınız malzemeler var.hele bir tanesi var onu sadece özelinize yazarım.
Ustam sakulu ben seninle tanidim. Degisik bir sistem. Benim gorusum ne kullaniyorsan kullan cebindede sakulun olacak.bu guzell bilgilerde bize yardimci oluyor. Hakkini helal et.

kabakburgiba

Operatör
Ustam sakulu ben seninle tanidim. Degisik bir sistem. Benim gorusum ne kullaniyorsan kullan cebindede sakulun olacak.bu guzell bilgilerde bize yardimci oluyor. Hakkini helal et.
oooovv canım kardeşim nerelerdesin.insan arada bi selam verir.özletme kendini.iyisin dimi. nasıl baya geliştirdinmi kendini.iyi gidiyordur inşallah.dur daha yavaş yavaş neler yapacan neler.takıldığın zaman sor emi.koy cebine teninle bütünleşsin,uyum sağlasın.hatta yatarken bile bazen yastığın altınada koy.üzerinde gezdir.arada temizlikte yapacan ona saf alkolle.sana çok önemli bi tiyo daha yazacam.bugün ,i şim var bana unuttturma. tamam.yerden göğe kadar hakkım helal olsun.sağlıcakla kalın.hayırlı akşamlar.ALLAH, ım yolunuzu açık etsin.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
oooovv canım kardeşim nerelerdesin.insan arada bi selam verir.özletme kendini.iyisin dimi. nasıl baya geliştirdinmi kendini.iyi gidiyordur inşallah.dur daha yavaş yavaş neler yapacan neler.takıldığın zaman sor emi.koy cebine teninle bütünleşsin,uyum sağlasın.hatta yatarken bile bazen yastığın altınada koy.üzerinde gezdir.arada temizlikte yapacan ona saf alkolle.sana çok önemli bi tiyo daha yazacam.bugün ,i şim var bana unuttturma. tamam.yerden göğe kadar hakkım helal olsun.sağlıcakla kalın.hayırlı akşamlar.ALLAH, ım yolunuzu açık etsin.
Allah razi olsun abi..

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bu işe yeni girdim sayılır. Çocukluktan gelen bir eski yaşamlar, düşünceler, akımlar, olaylara ilgim vardır hep. Mesela ben çok eski bir yapı gördüm mü şöyle bir durur bakarım. Burada kimler yaşamış, acaba günlük hayatların nasıldı, neler yaşadılar, nasıl geldiler nasıl gittiler gibi soruları hep düşünürüm. Teorik olarak iyi sayılırım. Araştırma yaparım ama pratik olarak acemilik var. Bu şakül konusu da öyle bir konu oldu benim için. Verdiğiniz bilgiler harika. Minnettarım. Ama çoğu acemi gibi benim de sorularım var. :) yazılarınızın bazı yerlerinde daha önce belirttiğinizi ifade etmişsiniz fakat ben bulamadığım için buradan sorayım dedim. Hem siz de özellik bakımından tek mesaj olarak buraya yazarsanız benim gibiler için çok faydalı olacaktır.

Sevgili kabakburgiba birkaç soruyla özetleyeyim;

Şakülün ip özelliği pamuk demişsiniz, pamuk olmasa olur mu?

Her maddede farklı sayılarda döner, hangi maddede kaç defa döner? Biraz yorulacaksınız. :)

Her maddenin anladığım kadarıyla farklı ip uzunluğu var. Hangi madde için ne kadar uzunluk gerekli?

Varsa şakülünüzün bir fotoğrafını da isteyebilir miyim acayip meraknettim sizdekini. :)

Şimdilik bu kadar soru yeter diye düşünüyorum haddim olmayarak.

Bu şakül işine de girmeye karar verdim. Denemediğim olay kalmasın istiyorum. :) ileride elde edersem size özelden yazacağım.

Sevgiler efendim.

avır

Aktif Üye
bu taşta alan tarama tarafından bulunan bi taş.özelliği ise dış kısmı siyah kaplı iç kısmı ise rengi farklı.siyah kısmıin ce zar kaplı gibi.sanki mağarada ateş yakılırda is kısmının bulaştığı gibi.alan taramada bu kısmı çekiyor.kırdığımızda içi farklı renkli,bu kısma çekim alamıyoruz.çabuk kırılıyor.şakül ile yaptığım araştırmada içinde bronz madeni olduğunu anladım.şakül olmasa bunu anlamam mümkün değil. bu 3 foto hakkında daha detaylı bilgileri ve ayrıntılarını vereceğim.yinede sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.
Selamunaleykum ustam bu taş başımızın belası dışı siyah kırınca içi krem rengi camsı krem makina tuttuğunda sapıtıyo her yerde var bu gidişle daha çok kas yaparız :)