Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

GERMO

Engellendi
Mal bulanındır;522618]@GERMO üstad şöyle resimli yeni cincik gibi bir konu açsan ortaya orda senin mekan hakkında fikir alışverişi yapsak süper olur[/QUOTE]
@Mal bulanındır ustam inşallah en yakın zamanda resimleri eklerim.

Son düzenleme:

Nalbant

Engellendi
Nasıl?anlatırsan bilgileniriz en azından...

densi

Bilgili Üye
[COLOR=#000000 [USER=10871]BulursamKader25[/USER]hocam istedi kundakları çıkardım. Çubuklar bende kundaklı kundaksız farketmiyor aynı tepkiyi alıyorum. Boşluk aldığım yerde kundaksız yine aynı tepkiyialınca boşluk olarak gördüğüm alanın bir köşesinden 35-40 cm kadar kazdımtekrar çubukları çektim çubuğun verdiği bütün tepkiler kayboldu. Önceden altındaaldığımız sahte sinyali bu sefer boşlukta aldık mineral mi gaz mı bilmiyorum, [/COLOR]bu sistemler mineral elemede şu an ki en iyisistemler önceden iki adım atmadan sahte sinyallere yakalanırdık kazsam mıkazmasam mı onu düşünürdük BulursamKader25 hocamın bu sistemleri sayesinde ogünleri çok şükür aştık tabii hiç bir şeyin yüz de yüz garantisi yok. Mücadeleyedevam..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
BulursamKader25 ustam konumda paylaştığınız link üzerine bu konuyu baştan sona 2 saat gibi bi zamanda okudum ve şimdi bitirdim :) Allah razı olsun sayenizde baya bilgi öğrendim :) Yalnız 1 hususta kafam karıştı odanın şeklini çizdik herangi bi sınırından kabloyu serdik devam ettik 1 × yaptığı yer odanın tavanımı ? Odanın zeminden tavana kadar olan ( iç ölçüsümü ) ? Sanki siz odanın içinin ölçüsü dediniz, biçok arkadaş ilk alınan işaretin tavan ikincinin taban olduğunu söylüyor burda muallakta kaldım :) 2.ci sorum başka bi arkadaşta sormuş ama havada kalmış. Sarıkızın içinde olduğu odanın boşluğunu çubuklar bulabilirmi ? Bulamaz diye bilimsel deliler sunulmuş konuda. Benim gibi soran arkadaş yanıtsız kalmış, yani odada gümüş var bakır var çubuklarımız bu odayı buluyor ama içlerinde sarıkız varsa odayı bulamıyoz! Son söyliyeceğim isim vermeden youtubede bi arkadaş var çubuk üzerinde çeşitli deney ve çalışmalar yapan burdaki biçok kimse biliyor bu arkadaşı, karışımsız sade çubukla toprağın altındaki tek parayı buluyor yani tektekçilik yapıyor hemde kendi gömdüğü değil eski döneme ait :D metal bulmaz diyenler neye göre diyolar bunu konu içinde

Son düzenleme:

kabakburgiba

Operatör
QUOTE=kabakburgiba;522268]haa şunu unuttum.22 tur yaptı ya.o arada hemen şakülü 3 kere yere toprağa vur.olduğun pozisyonu bozmadan.sonra bekle.en verdi durunca tekrar 3 kere vur.boy verdi tekrar 3 kere yere vurmayı unutma.aynı uygulamayı boşluk tesbiti yaparkende uygula.elin yine boş olacak.ne yaparsan yap.önce şunu yap.şakülle odanın enini boyunu bul.22 tur yapsın,en boy yapsın.ondan sonra 2 nci aşamaya geç.kuzey güney doğu batı sınırlarını noktala. ilk aldığın atımlarla en boy doğrumu bunları teyit et.daha sonra gümüş çubuklarla ve diğerlerine geç.ama bunlarıda not et haaaa.

@kabakburgiba ustam sizede teşekkür ederim ilgilendiğiniz için, ustam bugün cam şakülle test ettim, 22 tur 92 atım yaptı, ustam birde alüminyum tek çubuğu başımın üstünde tuttugumda aynen şakül gibi sola 22 tur sonra 15 bir dönüş yapıyor, alan çalılık olduğu için sadece Doğu yönünden test yapılıyor, çivi ucunda kabloyla derinlik 140 cm, çalı ların üstünden kuzeyden yine aynı altın işareti verdi, kurşun sürüp alüminyum çubuk çelik yüzük ve elde altın yokken yine hedefe götürüp altın işareti verdi, sol çubuk sabit, sağ ubuk sol çubuğun sonunda duruyor bir iki hafif git gel yapıyor, 3-4 mt geriden celik yuzukle ayni yone isaret ve altin isareti yapiyor, elime altin aldigimda isaret ayni, hedef uzerinde sakule gumus tuttugumda veya bakir demir tuttugumda sabit kaliyor,
Ustam dün belkide çok yoruldugumdan olabilir, sakulle şu sonuçlar çıktı ustam
Derinlik 140-150 cm arası, 1,5 mt kare bir boşluk elektrot çubuk ile aldım
Cam şakül----------(sola dönüş)= 22 tur, 27-58 atim
Pirinç şakül---------(sola dönüş)= 22 tur, 33-60 atım
Kurşun şakül-------(sağa dönüş)= 45 tur, 23-42 atım
Neodium şakül-----(sağa dönüş)= 22 tur, 30-62 atım

Bugün kafa karışmasin diye sadece cam şakülde
Sola dönüş-22 tur-89 atım yaptı[/QUOTE]@germo kardeşim.bana 2 cevap ver sana nevar ne yok söyleyim.çekim alanın karşısına geç.pirinç şakülü eline al.sol eline önce saf altını al. atım yaptımı ***** ???? Eğer atım yaptı ise devam et.hedefe git. merkezi bul. şimdiiiiii iş burda .elinde saf altın dönme yaptımı yapmadımı bunu yaz. bu ,iş biter.

kabakburgiba

Operatör
şimdi tekrar alanın karşısına geç elinde altın lira (DİKKAT ET.liralar bakır karışımlıdır.)sol eline al.şakül yine pirinç.atım yaptımı....???? yaptı ise (yapar) merkeze git. tam üstünde dönme yaptımı,yapmadımı bunu yaz.elinde lira.olacak. keşke daha kazma vurmadan sorsaydın bunlarıda hiç kazma vurmasaydınız. dışarı attığınız malzemeleri ara ara kontrol etmeyi unutma.

kabakburgiba

Operatör
GERMO kardeşim.ilk turu tamamladın hangi malzemede olursa olsun.ondan sonraki atımları döngüyü say.bunlar sana malın büyüklüğünü yani enini boyunu verecek.malzemenin büyüklüğünü buradan anlarsın.şuna dikkat et 50 den sonraki dönmelere ben pek itibar etmem.hangi malzemede olursa olsun.

kabakburgiba

Operatör
germo@ tamam kardeşim anladım.bu denemeleri yap.sonucu özeldende olur hiç farketmez.bildir. bir kazma dahi vurma.sonucu bildir.tamam mı devammı o zaman yazarım.beğenmeye devam et.:174:

GERMO

Engellendi
@GERMO kardeşim.ilk turu tamamladın hangi malzemede olursa olsun.ondan sonraki atımları döngüyü say.bunlar sana malın büyüklüğünü yani enini boyunu verecek.malzemenin büyüklüğünü buradan anlarsın.şuna dikkat et 50 den sonraki dönmelere ben pek itibar etmem.hangi malzemede olursa olsun.
@kabakburgiba ustam hazneli olmayan çok eski pirinç çekiç ten yaptığım bu şakül de, altını sol elimle tuttugumda işe yarar diyorsun, ustam şimdi oralar 2 aydır kar çamur gidemiyorum, inşallah nisanda ancak çıkılır, hani teyit edecek elimde sağlam bir cihaz olsa dinlemem giderim ben dağı taşı Kalbur alır delik deşik elerim de, elimiz boş ustam, konulara yazamıyorum zaten, çocuklar okuldan geldide hadi Paşalarım kimin yavrularidir diye yağ çekerek onların internetinden yazabiliyorum, sırf internete girmek için 10 tl mi çarptilar, ne edek Gardaş dünya menfaat dünyası, kim demisse iyi demiş, yok öyle üç kuruşa beş köfte, ustam sen yazdikca ben not alıyorum, sadece beğeni yapıyorsam bilki yazamıyorum Allah cc hepinizden razı olsun inşallah kardeşlerim.
:19:

Ekli dosyayı görüntüle 227649Ekli dosyayı görüntüle 227650

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam konumda paylaştığınız link üzerine bu konuyu baştan sona 2 saat gibi bi zamanda okudum ve şimdi bitirdim :) Allah razı olsun sayenizde baya bilgi öğrendim :) Yalnız 1 hususta kafam karıştı odanın şeklini çizdik herangi bi sınırından kabloyu serdik devam ettik 1 × yaptığı yer odanın tavanımı ?

KABLOYU SERDİNİZ. ÇUBUK ELDE, KABLO BACAK ARANIZDA.
SIRTINIZ ODA DÖNMÜŞ VAZİYETTE, NE YAVAŞ NE HIZLI.
İLK İŞARETİ VERDİĞİ YER İLE ODA ARASINDAKİ MESAFE;
ODANIN TAVANI İLE TABANI ARASIDIR -YANİ ODANIN İÇ YÜKSEKLİĞİ-.

Odanın zeminden tavana kadar olan ( iç ölçüsümü ) ?

EVET İÇ ÖLÇÜSÜDÜR.
TAVANIN VE TABANIN KALINLIĞI BU ÖLÇÜYE DAHİL DEĞİLDİR.

Sanki siz odanın içinin ölçüsü dediniz,

DOĞRUDUR. İÇ ÖLÇÜLERİDİR.

biçok arkadaş ilk alınan işaretin tavan ikincinin taban olduğunu söylüyor burda muallakta kaldım

BANA GÖRE BU BİLGİ VE TESPİT DOĞRU DEĞİLDİR.
O ŞEKİLDE TESPİT YAPIYORUM VE DOĞRU ÇIKIYOR DİYENE DE; BİR ŞEY DEMEM.
ÖNEMLİ OLAN HEDEFE ULAŞMAKTIR.
HEDEFE ULAŞILAN TÜM SİSTEMLER ÇUBUKTA, BENİM İÇİN DOĞRUDUR.
BEN KENDİ DOĞRULARIMA GÖRE HAREKET EDERİM, DAHA DOĞRUSUNU BULUNCAYA KADAR.

2.ci sorum başka bi arkadaşta sormuş ama havada kalmış. Sarıkızın içinde olduğu odanın boşluğunu çubuklar bulabilir mi ?

BİRAZ SAPMAYLA BULUR.
ANCAK BU İŞ İÇİN ÇUBUKÇUNUN KENDİNE HAS BİR SİSTEMİ OLMASI LAZIM.
ELİNDEKİ BAKIR-PİRİNÇ-GÜMÜŞ ÇUBUK YETMEZ.
BİLİNEN ÇUBUKLARDAKİ SAPMA DAHA FAZLA OLDUĞU GİBİ, İSTİKRARSIZ VE KARARSIZ HAREKETLER YAPAR.
ALTIN BULUNAN ODADA ÖNCE ALTIN TESPİTİ YAPILMALI SONRA BOŞLUĞA GEÇİLMELİDİR.
NE KADAR SAPMA YAPTIĞI BU AŞAMADA BELLİ OLUR.

Bulamaz diye bilimsel deliler sunulmuş konuda.

BİLİMSEL KONUŞAN ARKADAŞIMIZ BENİM TAHMİN ETTİĞİM KİŞİ İSE; ONUN KENDİ YAPTIĞI CİHAZI VARDI.
O CİHAZ BULUYORDU, DAHA DOĞRUSU BULDUĞUNU SÖYLÜYORDU.
İNŞALLAH CİHAZI O SEVİYEYE GELMİŞTİR.
CANI GÖNÜLDEN İSTİYORUM.

Benim gibi soran arkadaş yanıtsız kalmış, yani odada gümüş var bakır var çubuklarımız bu odayı buluyor ama içlerinde sarıkız varsa odayı bulamıyoz! Son söyliyeceğim isim vermeden youtubede bi arkadaş var çubuk üzerinde çeşitli deney ve çalışmalar yapan burdaki biçok kimse biliyor bu arkadaşı, karışımsız sade çubukla toprağın altındaki tek parayı buluyor yani tektekçilik yapıyor hemde kendi gömdüğü değil eski döneme ait :D metal bulmaz diyenler neye göre diyolar bunu konu içinde

BİRAZCIK ELİ ÇUBUK TUTAN, ZİHİNSEL (KALBEN) YÖNLENDİRMEYİ AŞMIŞ BİR ÇUBUKÇU;
GİTTİĞİ ARAZİDE GAZOZ KAPAĞI DAHİL ALTIN HARİÇ HER METALİ BULUR.
BUNDA SORUN YOK.
GEÇEN GÜN SİTEMİZDEKİ BİR KARDEŞİMİZ YANIMA GELDİ.
ÇUBUKÇULUKDA YETİSİ BELKİ %10 DEĞİL, AMMA MÜTHİŞ BİR ENERJİSİ VAR, BUNU ANLADIM.
1 KM. İLERİDEN PİRİNÇ ÇUBUKLA SİNYAL ALDIĞINI, SİNYALİ TAKİP ETTİĞİNİ VE NOKTA TESPİTİ YAPTIĞINDA AT NALI ÇIKTIĞINI ANLATTI. BİZİM ARAZİDE NE KADAR METAL VAR HEPSİNİ TOPLADIM DEDİ.
BENİM USTAM BIRAK DİĞER METALLERİ; KÜÇÜK CUMHURİYET ALTINININ 300 METREDEN SİNYALİNİ ALIR.
ŞİMDİ BAZILARI BUNA İNANMAZ. USTAMIN MALVARLIĞINI SÖYLESEM İNANIRLAR
:200:

KOLAY GELSİN.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Abi harikasın ya :) çok teşekkür ederim mesajınız aydınlatıcı oldu Allah razı olsun