Ağzıni acmış

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Baya uzun yazdım sonra sildim.
Hüküm yalnız ALLAH cc ındır.
Amenna ve saddakna.

Hukum Allah cc aittir.
Ve hukmetmistir:
Rasulume sav. uyun.
Rasul sav.emretmis ve öğretmis;
İcma-Kiyas.

Kuran
Sunnet
İcma
Kiyas

Edille-i Şeriyye...

Gerisi hep hikaye...

eski

Editör
Aynası iştir kişinin , Lafına bakılmaz.
Kimki dünya için bencilce yaşıyorsa, dünya malına düşkünse, Allahın yarattıklarına faydası vicdanı yoksa , yerdeki üzerine basıp gittiğimiz ot bile ondan kıymetlidir. Ki sıfatı ne olursa olsun.

sandalci14

Operatör
aslında dergah cemaat sohbet zikir toplantıları severim.insanlara şevk verir. tek sorun cemaatin içine 1- para (ticaret de denilebilir), 2-siyaset, 3-makam girmeyecek. bu üçünün girdiği cemaat bozuluyor.

Kimse kusura bakmasin Allah Cc bagislayici oldugunu soylemis. Namaz kilmayani bagislarim diye belirtmemis. Efendimiz s.a.v. namaz dinin diregidir diye buyurmus bilirsiniz. Direksiz ev yapabilecek bir delikanli varsa soylesin bana namazsiz adam dinini nasil ayakta tutacak. Seytanin vesvesesine gelip namaz kilmiyorum kalbim temiz Allah Cc affeder diyerek o cemaate bu alime laf ederler. Evet Allah Cc Rahimdir rahmeti sonsuzdur. Lakin 1 vakit namaz icin 80 sene azap gorecegimiz bildirilmis. Her vakit namax icin 80 seneden hesaplarsak Ömru boyunca namaz kilmayan adam kac bin yil cehennemde yandiktan sonra Allah Cc rahmet ederse girer cennete.
Bunu diyen arkadaslara soruyorum ayaklarinin alti şişinceye kadar namaz kilan Efendimiz s.a.v. den daha mı temiz kalbiniz. Bazi insanlar ateşte yanmayi şezlongda guneslenmek gibi saniyor galiba.

Kafayi kul hakkina takan arkadas asagidaki hadisi serife bakarsak namaz kilan adamin kul hakki veya diger gunahlari belki affedilcek ama hic namaz kilmayan adam ben sokakta kedilere yemek verdim diyerekmi af isticek. Bosverin vesveseyi tovbe edip namaza baslayin kendinizi komil duruma dusurmeyin.

Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissalatu vesselam)'in şöyle söylediğini işittim: "Sizden birinizin kapısının önünden bir nehir aksa ve bu nehirde hergün beş kere yıkansa, acaba üzerinde hiç kir kalır mı, ne dersiniz?" "Bu hal, dediler, onun kirlerinden hiçbir şey bırakmaz!" Aleyhissalatu vesselam: "İşte bu, beş vakit namazın misalidir. Allah onlar sayesinde bütün hataları siler" buyurdu."

Kaynak: Buhari, Mevakit 6; Müslim, Mesacid 282, (666); Tirmizi, Emsal 5, (2872); Nesai, Salat 7, (1, 231); Muvatta, Sefer 91, (1,174).

Allah'a kulluk borcu olan namazi ve ibadetleri yerine getirmeyen adam kul hakki yiyor diye baskalarini cehennemle itham ediyor ne kadar celiskili bir durum.

Mustafakin

Member
Ne güzel demiş Fatih Sultan Mehmet: İnsanlara; "Dinin nedir? Namaz kılıyor musun? Oruç tutuyor musun?" gibi Allah'ın soracağı soruları sormayın! İnsanlara; "Aç mısınız? Bir şeye ihtiyacınız var mıdır? Bir sorunun var mı?" gibi kulun kula soracağı sorular sorun.

Emredersin

Yeni Üye
Ne güzel demiş Fatih Sultan Mehmet: İnsanlara; "Dinin nedir? Namaz kılıyor musun? Oruç tutuyor musun?" gibi Allah'ın soracağı soruları sormayın! İnsanlara; "Aç mısınız? Bir şeye ihtiyacınız var mıdır? Bir sorunun var mı?" gibi kulun kula soracağı sorular sorun.
Fatih sultan mehmet musluman degil.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Fatih sultan mehmet musluman degil.
Senin gibi kardeşlerimiz için serbest cahil kürsüsü açmalıyız.

Cahilliğinizi saçmalayın durun orda olur mu?

Bir yargıya varmadan önce delil sunulur. Sonra yargı yazılır söylenir.

Keza ülkemizde referans olarak dahi sunulacak İlber ORTAYLI adlı bir hocamız var. Kendisi de bu tür zırvalara müthiş cahillik der.

Emredersin

Yeni Üye
Senin gibi kardeşlerimiz için serbest cahil kürsüsü açmalıyız.

Cahilliğinizi saçmalayın durun orda olur mu?

Bir yargıya varmadan önce delil sunulur. Sonra yargı yazılır söylenir.

Keza ülkemizde referans olarak dahi sunulacak İlber ORTAYLI adlı bir hocamız var. Kendisi de bu tür zırvalara müthiş cahillik der.
Cahil diyebilirsin hersey diyebilirsin ne diyeyimki
Delil konusu tabiki sartdir cok seyde istisnalar haric
İlber ortaylidan bahsetmisin hersey okumakla olmaz nokta vuruslarini anlamak icin okumak sart degil
Diyelim musluman degil fatih aklina ne gelirdi ustam.
Musluman degil dedigimde alinti yaptigim uye cevablasin istedim sesi cikmadi @Mustafakin