Aliömerin çubuk hakkındaki görüşleri

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut ustam senin balon testi bana baya şey kattı allah razı olsun.bazı çarışımlar sayesinde ilerleme kattettim.
Calisan herzaman kazanir ustam. Balon testi aslinda iybir test ve onagorede kullanacagimiz cubuklar. Umarim muvaffak olursun ustam.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Selamunaleykum aliömer ustam. Nasilsin ALLAH u teala iyilik versin.
Ustam yukarida once uzaktan bakarsin birsey varmi yokmu anlamaya calisirsin, varsa yavasca yaklasirsin demissin. Evet soylediginde haklisin. Birsey soracam konuyu takip eden ustalarimizinda bilmesi acisindan. Uzaktan altin olduguna kanaat getirdik diyelim ve yavasca ilerledik sinyale dogru, ilk aldigimiz nokta gercek nokta degil diyelim. Peki ustam ilkini gectikten sonra kac sinyal daha aliriz. Yani altinin yaydigi ilk sinyal minerale yapisiyor diyelim yada baska birsey, pekiya ondan sonrakiler veya enson nokta bizi nekadar altina yaklastirabilir. Frekanssiz altina yaklasabilirmiyiz. Selametle kal
Sağolun Mirkut ustam allah sizdende razı olsun. Çok güzel bir soru sordunuz. Gerçekten can alıcı bir noktaya değindiniz. Fakat aşağıya tükürsem sakal yukarıya tükürsem bıyık misali sorunuza net cevap versem bir dert cevap vermezsem ayrı bir dert. BulursamKader25 ustamızın bir sözü var insanlara suda yüzmeyi anlatmakla öğretmezsiniz diye. ilerde ömrümüz yeterse ve allah nasip ederse bu sorunuza ve yine bir çok soruya cevap olacak bir video çekmeyi düşünüyorum.
Beni anlayışla karşılamanızı diliyorum selametle kalın.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sağolun Mirkut ustam allah sizdende razı olsun. Çok güzel bir soru sordunuz. Gerçekten can alıcı bir noktaya değindiniz. Fakat aşağıya tükürsem sakal yukarıya tükürsem bıyık misali sorunuza net cevap versem bir dert cevap vermezsem ayrı bir dert. BulursamKader25 ustamızın bir sözü var insanlara suda yüzmeyi anlatmakla öğretmezsiniz diye. ilerde ömrümüz yeterse ve allah nasip ederse bu sorunuza ve yine bir çok soruya cevap olacak bir video çekmeyi düşünüyorum.
Beni anlayışla karşılamanızı diliyorum selametle kalın.
:) bas tacisin ustam. Desene seni senin silahinla vurdum. :) cubuga gonul veren ustalarimiz seni takip ederlerse 20 yada 30 yillik cubuk kullanan ustalardan daha sansli olurlar. Senin simdikiler ve zamanla aktaracagin bilgileri cubuga yeni baslayan ustalar ve seni takip eden ustalar bir bilseler nekadar sansli olduklarini. ALLAH u tealaya emanetsin ustam. Selametle saglicakla kal kardesim.

hayalsaati

Bilgili Üye
Hayırlı geceler. Benim aklım biraz ters çalışır iki sorum var ustalarıma:
Birincisi: altınla minarel karışık elemeye çalışıyoruz altın elekte kalsın mineral ve diğer metaller elenip gitsin. Tersini yapsak altın elenip gitse üstte diğerleri kalsa. Yani sadece minerale tepki veren bir sistem kullanan var mı? Kesinlikle şöyle yaptım mineral çıktı hep diyen var mı? Varsa bu o kadar çok işe yararki tesbit edilen yerde kesin mineral dedik mi olayın yarısı çözülüyor.
İkinci sorum: çubukları kullanan bir videoda kesin demir olan yerde sinyal alan çubuk kullanıcısı çubukları bir cm yukarıdan tutunca tepki almamıştı. Ben de apartmanda çubuklardan sadece duvar diplari ve kapı girişlerinde tepki alırken çubukları geniş tuttuğumda her yerden boşluk tepkisi aldım. Kısacası çubukları tutuş çekli mesafesi metal ve minarel ve de boşluk ayrımında yardımcı olabilir mi? Şimdiden herkese teşekkürler. Saygılar...

kabakburgiba

Operatör
@kabakburgiba selâmünaleyküm ustam hoş geldin, öskedik ustam, bize bilgi verme, senin iyi olman yeter, VE Aleyküm selam kardeşim.hoş bulduk.ben iyiyim arkadaşlar,Allahıma şükür.rahatsız olan çok sevdiğim bi komşumdu.Akciğer kanseri idi.vefat etti.onunla arada sohbet ederken şakülle çalışmalarda yapıyordum.kanserin bölgesini tesbit ettik.çizdik,doktorla baya cebelleştik,günden güne nasıl yayıldığını gözlemledim 3 ay.artık boğaza kadar gelince doktor dediki buraya kadar.araştırmalarımda yarım kaldı.eğer çok net bi şeylere ulaşabilseydim,açıklamalarım olacaktı.şimdi ikinci bi hasta olursa devam edeceğim.benim kafada bi doktor bulmam gerek.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
@kabakburgiba selâmünaleyküm ustam hoş geldin, öskedik ustam, bize bilgi verme, senin iyi olman yeter, VE Aleyküm selam kardeşim.hoş bulduk.ben iyiyim arkadaşlar,Allahıma şükür.rahatsız olan çok sevdiğim bi komşumdu.Akciğer kanseri idi.vefat etti.onunla arada sohbet ederken şakülle çalışmalarda yapıyordum.kanserin bölgesini tesbit ettik.çizdik,doktorla baya cebelleştik,günden güne nasıl yayıldığını gözlemledim 3 ay.artık boğaza kadar gelince doktor dediki buraya kadar.araştırmalarımda yarım kaldı.eğer çok net bi şeylere ulaşabilseydim,açıklamalarım olacaktı.şimdi ikinci bi hasta olursa devam edeceğim.benim kafada bi doktor bulmam gerek.
Abi keşkem bana bi yazsaydın ya :( daha teşhis aşamasındayken arkadaşınızı bi yere yönlendiricektim. Aklında bulunsun ustam Allah korusun bu tarz sağlıksal bişey olursa çevrenizde birine adını Lokman hekim koyduğum bi abimiz tabibimiz var. Rabbim gani gani Rahmet eylesin

Son düzenleme:

kabakburgiba

Operatör
Abi keşkem bana bi yazsaydın ya :( daha teşhis aşamasındayken arkadaşınızı bi yere yönlendiricektim. Aklında bulunsun ustam Allah korusun bu tarz sağlıksal bişey olursa çevrenizde birine adını Lokman hekim koyduğum bi abimiz tabibimiz var.
teşekkür ederim@gönül_eri ustam. 4 aşamada yakalandık.değerli bi komşum idi.çoluk çocuğu yoktu.benimkilerle kendilerini avutuyordular.yedirirler,içirirler,geydirirler,okuluna kadar götürürler,çok ilgilenirlerdi.hastalığını geç öğrendik.,neyse.mekanı cennet olsun.yinede teşekkür ederim.sağol var ol kardeşim.

GERMO

Engellendi
Gönül_Eri ustam Senin yüreğin sevsinler ustam, @kabakburgiba ustam iyi olduğuna sevindim gerçekten, ustam inanki bilgi konusunda şakül darmadağın, senden ricam insanlarımız boş bomboş hevesler, yanlış insanların peşinde rezil rüsva olmasınlar, size ve sizin ecdada bol bol dua edilsin istiyorsanız, konu bitene kadar konuyu kitleyip sadece bilgi dolu bir konu açsan, şakülün hazırlanması tutuşu, ip boyu, atım ve tur sayısı püf noktaları A dan Z ye herşey olsun içinde, defalarca hacca gitsen bu sevaba kavusamazsin bence, sevgi ve saygılarımı sunuyorum sizlere.
Abi keşkem bana bi yazsaydın ya :( daha teşhis aşamasındayken arkadaşınızı bi yere yönlendiricektim. Aklında bulunsun ustam Allah korusun bu tarz sağlıksal bişey olursa çevrenizde birine adını Lokman hekim koyduğum bi abimiz tabibimiz var.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Gönül_Eri ustam Senin yüreğin sevsinler ustam, @kabakburgiba ustam iyi olduğuna sevindim gerçekten, ustam inanki bilgi konusunda şakül darmadağın, senden ricam insanlarımız boş bomboş hevesler, yanlış insanların peşinde rezil rüsva olmasınlar, size ve sizin ecdada bol bol dua edilsin istiyorsanız, konu bitene kadar konuyu kitleyip sadece bilgi dolu bir konu açsan, şakülün hazırlanması tutuşu, ip boyu, atım ve tur sayısı püf noktaları A dan Z ye herşey olsun içinde, defalarca hacca gitsen bu sevaba kavusamazsin bence, sevgi ve saygılarımı sunuyorum sizlere.
GERMO abi: defalarca hacca gitsen bu sevaba kavusamazsin bence :D alem adamsın :D

GERMO

Engellendi
@Gönül_Eri ustam her hacca gidiş temizliktir arinmadir, varmı bu zamanda, bak tv de alim gecinenler konuştukça ülkemde suç oranı çoğalıyor, pis işler çoğalıyor, @kabakburgiba ustamın yüreğinin temiz olduğunu biliyorum, ustam ne demek istedigimi iyi biliyor, inanki vereceği bilgilerle masum küf kokulu evlere, odunsuz Kömürsuz evlere nur sacilsa bereket Aksa sen biliyorsun bu sevap günah işlerini, bilgi bir sadakadır varmı ondan helal olanı,
@GERMO abi: defalarca hacca gitsen bu sevaba kavusamazsin bence :D alem adamsın :D[/QUOTE]

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
@Gönül_Eri ustam her hacca gidiş temizliktir arinmadir, varmı bu zamanda, bak tv de alim gecinenler konuştukça ülkemde suç oranı çoğalıyor, pis işler çoğalıyor, @kabakburgiba ustamın yüreğinin temiz olduğunu biliyorum, ustam ne demek istedigimi iyi biliyor, inanki vereceği bilgilerle masum küf kokulu evlere, odunsuz Kömürsuz evlere nur sacilsa bereket Aksa sen biliyorsun bu sevap günah işlerini, bilgi bir sadakadır varmı ondan helal olanı,
@GERMO abi: defalarca hacca gitsen bu sevaba kavusamazsin bence :D alem adamsın :D
[/QUOTE]

Abim itirazım yok:) yaklaşımın hoşuma gitti güldürdü beni, ben seni çok iyi anlıyorum ustam.

densi

Bilgili Üye
çubuk

Aliömer hocam bir sorum olacak hiç kömürlü bir çubuk kullandınız mı? bu soru nereden çıktı diyeceksin de şöyle söyleyeyim daha yeni ihtiyar bir çubukçuyla tanıştım elinde içeriğini görüp te anlayamadığım bir çubuk var, tabi elime alıp ta bakmama izin vermiyor zemin üstü algılaması müthiş, metalleri geçelim eline kağıt parayı alıyor kağıt paraya bile anında tepki veriyor o kadar ısrar etmeme rağmen içeriğini söylemedi sadece öğrenebildiğim içinde eski radyoların kömüründen olduğuydu.
resimde bu, internetten buldum aynısıydı yalnız bu kömürler artık satılmıyor sadece eski radyolarda var tabi bu eski tip radyoların hangisinde bilmiyorum bu kömürü çubuklara uyarlayabiliriz aslında senin bir fikrini alayım dedim ne dersin?