Antik Define Haritasi Tas yardim lutfen

Sansliadam

Member
dağın katmanlı oluşu işin zorluğunu gösteriyor.zirvesinde dağa yönelmiş bir balık var el işaretinin içinde bir göz var .yerleşim yeri diye gösterdiğiniz yer ayak parmakları şeklinde çok net .parmaklarına küçükle büyük parmak karsi yi aradaki ler ise sola eğimli.niteliğini kaybetmiş işaretler var
riyala ustam bu dediklerinizin ayak balik ve digerlerinin anlami nedir
biraz daha acarmisiniz

thelastluck

Yeni Üye
Öncelikle bol şanslarınız olsun inşallah güzel şeyler çıkar emeğinizin karşılığını alırsınız. Benim söylemek istediğim önce kilisenin etrafını iyi araştırın yanlış bi anlam çıkardıysam ustalar uyarsın beni ama bi kaç tane sahte mezar ve tuzak olabilir o bölgede dikkatli bakıp iyi incelemek gerekiyor. Ayırca şu yer soran arkadaşlar beni hayrete düşürüyor siz böyle zengin bir yer bulsanız burada yer, bölge isimi verir misiniz?

harun0606

Aktif Üye
burda önemli olan güneştir güneş ışınları aralıklı çizilmiş güneşin tepede olduğu sırda yoğun gölge olan yer der yani güneş ışığının vurmadığı yere yoğunlaş derim

Sansliadam

Member
Öncelikle bol şanslarınız olsun inşallah güzel şeyler çıkar emeğinizin karşılığını alırsınız. Benim söylemek istediğim önce kilisenin etrafını iyi araştırın yanlış bi anlam çıkardıysam ustalar uyarsın beni ama bi kaç tane sahte mezar ve tuzak olabilir o bölgede dikkatli bakıp iyi incelemek gerekiyor. Ayırca şu yer soran arkadaşlar beni hayrete düşürüyor siz böyle zengin bir yer bulsanız burada yer, bölge isimi verir misiniz?
Cok sagolunustam

Sansliadam

Member

Cok sagolun usta

Sansliadam

Member
Ustalar selamlar kilise bolgesinin resimlerini cektik dusuncelerinizi beliyoruz
1. resim kilisenin oldugu bolgeyi gosteriyor ama kiliseden iz kalmamis sadece bolge insaninin soyledigi bura oldugu dur
burada herhangi bir buyuk tas bulamadik sadece caliliklarin arasinda 1 metre buyuklugunde 1 tas var

Ekli dosyayı görüntüle 161185
ilgimizi ceken asil sey, kilise ve kale arasinda dere yataginda buralarda hic gorunmeyen iki tane mermer tasi var ustleri kaygan ve islem yapilmis gibi
Ekli dosyayı görüntüle 161186Ekli dosyayı görüntüle 161187Ekli dosyayı görüntüle 161188Ekli dosyayı görüntüle 161189
ustam bu ikinci tas ustunde hac isareti var ve onunde (yani sag bolgede ) derenin obur tarafinda girinti gibi bir yer var
Ekli dosyayı görüntüle 161190
Yani surasi var cok net olmamakla beraber surada baya buyuk bir kapi var gibi yandan ve ustten cektim
Ekli dosyayı görüntüle 161191Ekli dosyayı görüntüle 161192
bu da ust tarafi
Ekli dosyayı görüntüle 161193
biraz yukariya gidince soyle bi yapi ortaya cikiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 161194
devamini baska bi cevaba yazcam cunku fotograflar buraya eklenmemis

ragıp

Uzman

ustam, bu resimde kilisenin yeri alenen belli
çubuk kullanıyorsan iş çok daha kolay olacak
genel bilgi verelim biraz;
ustam, kiliselerin batı kapısından içeriye girildiğinde
sol köşede bir bölüm bulunur. bu bölüme yeşil oda denir
yeşil oda, papazın odasıdır.
bu odanın, tabanından, alt kata inilir
alt kat mahsen ve, dereye doğru giden