Arazi için en uygun çubuk

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Uzun suredir define isi ile ugrasyrm cesit.cesit makinalar cubuklar geldi gecti elimizden gozumuzden. Burdan.demiyorum ama cevremde biri birakin mezari altini cubukla bi igne bulsun birakacam bu isi.
Çubukların amacı bildiğim kadarıyla boşluk bulma hocam. Ben bu arazide gerçekten bir boşluk buldugumda bu oda olsun mezar olsun kaya v.b bir bulsun sorun değil bu iş iş değil benim için hobi o yüzden çubuklarla ilgileniyorum. Eğer iş olsa gider bir dedeötr alırım işime bakarım ama hobi. Varsa sizin bildiğiniz şekli şemali düşsünürüm.

@ases24 Hocam dedikleriniz iyi güzel ama iş pratiğe gelince ben yapamıyorum. O yüzden mesela siz 10tl maal ettiğinizi 12 15 bana satabilirsiniz ticaret olur:)

bermina

Aktif Üye
arkadaşlar bunlar benim çubuklarımın bir kaçı. 14 mm kalınlıkta ve 12 cm uzunlukta pirinç çubuğu ortasından 3.5 mm capında ve 10 cm derinliğinde deldirdim. tornacıya 10 tl verdim. bu sapı diğer çubukların hepsinde kullanıyorum. 3mm kalınlıgında ne tür çubuk istiyorsanız alıp kendiniz bükebilirsiniz. bendeki çubuklar, pirinç bakır alüminyum ve gümüş. hepsi 3 mm kalınlıkta ve tek sap işimi görüyor. sanayide büyük bir hırdavat malzemesi satan dükkana gidin ve 3mm kalınlıkla pirinç alüminyum ve bakır kaynak teli alın. ortadan 2 ye bölün. bükeceğiniz ucu tornacıda yaptırdığınız sapa sokup bükün. hem düzgün bükülür hem de tam sapa göre olur. pirinç ve alüminyum kaynak telleri 1 er metredir ordasından bölün. bakır kaynak teli de 50 cm dir zaten boyu. ben çubuklarım 10 cm sap kısmı 30 cm de uzun kısmıdır. uzun kısmı kısa olunca çubuğun tepkileri daha seri ve belirgin oluyor. siz nasıl isterseniz öyle yapın.
selametle

Nordsee

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 103267

Ben bunu kullanıyorum mineral unutma özelliğide var cok memnunum kesinlikle kacırmıyor çift cubuklarda denedim moralin bozuksa cubuklarında morali bozuluyor gibi biraz heyecan yapsan Çubuklar başlıyor titremeye ??bu alette aradığın madenin frekansı yüklü geldiğinden vucut elektriğinden falan etkilenmiyor kurduğun anda sonuç varmı yokmu söylüyor varsada üzerine kadar götürüyor yoksa zaten yok

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
ases24 ustam kendim yeni pirinç çubuk yaptım.ilk denemelerim gayet olumlu geçti.bentonit te aldım arazide deneyecegim.bahsettiğim 4 lu 5 li olayı nedir.ayrıca çubuklar bentonit e altin gibi gumus gubi tepki verir mi acaba..yardımcı olursan sevinirim..

bermina

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 103267

Ben bunu kullanıyorum mineral unutma özelliğide var cok memnunum kesinlikle kacırmıyor çift cubuklarda denedim moralin bozuksa cubuklarında morali bozuluyor gibi biraz heyecan yapsan Çubuklar başlıyor titremeye 😂😂bu alette aradığın madenin frekansı yüklü geldiğinden vucut elektriğinden falan etkilenmiyor kurduğun anda sonuç varmı yokmu söylüyor varsada üzerine kadar götürüyor yoksa zaten yok
Bu alqn taramanin adi ne mfd mi

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Nordsee arkadaşım senin kullandığın cihazdan yapmak istiyorum. Şeması varmı acaba.l.yaada sen nerden temin ettin fiyatı ne kadar.

bermina

Aktif Üye
Bu alan taramalar frekansla calisir mineral unutma nasik oluyor. Degerliyide unutursa ne olacak

adem44

Bilgili Üye
Cubuk demır telısınden tut en ıyısıne kadar bence aynı ufak objelere kalıtelı cubuk hızlı belkı tepkı verır ama mezar eskı gomude cubugun kalıtesını aramaya gerek hemen donuyor cubuklar yok elıne en uygun her hangıbı bır demırı tut tamamdır cubuk ısınden anladıgım ıyı cubuk yok ıyı bılınclı kullanıcı var cubukların ıyısınnı gosterısten baska hıc bır ozellık gormuyorum

Benhur55

Yeni Üye
Voit finder 2 yi tavsiye ederim .hititli ustanin sayfasinda gorursun arastir bak ben inandim aldim denedim hem ucuz hemde basarili

kadirkadir

Engellendi
Çubukların hiç biri başlı başına arazide iş yapmaz güzel kardeşim buna saf altın çubukda dahil çubuk çalışma kanunu vardır ve bu asla değişmez
çubuğu destekleyecek 3 dalğalı bir cihaz kesinlikle şart yoksa hiç çubukla uğraşma ilerleme kaydedemezsin