Arazide gezerken yol kenarında gördügüm yerin devamında olanlar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aminnn inşAllah çalışma yaparken gelişmeleri paylaşırım kimyasal aklıma gelmemişti baş tacı gazı dalgıç tüpü düşünü yorum basit tünelin 100%30 gelince yan duvarlarda çözemediğim metallır tespit ettim karşılıklı büyük ihtimal başka tuzak var onuda on tekerli el arabası yaptırıp önden onu itmek gibi @nik

İceride hicbir metale kesinlikle eller basta olmak uzere, ciplak olarak teninizden hicbirsey degmesin.
Cok iyi bir aydinlatma sart. En az 3 tane ciddi tuzak vardir. Tuneli kesinlikle kalaslarla veya baska bir yontemle gecmelisin. En tehlikeli tuzak, tunelin cokmesi olur. Digerlerini iyi bir aydinlatmayla gorursunuz.

poseidon2023

Uzman
hayırlı günler dilerim herkeze @kazama

sayfada yazdım arazid gezerken ikinci resimde olan yeri gördün çevreye bakınca birinci resimdeki tepeyi gördüm yapıyı inceledim sonra alantarama ile etrafı taradım altın tepeyi gösteriyor makinayı nekadar iyi kullanırsan herşeyi söyler bir iki üç yerde altın yakaladı gümüşe baktım aynı yerde var bakır kurşun altının olduğu yerde yok tepeye gidip merkezini buldum sonra boşluk tespiti sonra başka yerlerden giriş varmı baktım yok odalardan çıkıp tünel izasında devam edip resimdeki yere geldim ğirişte kapıyı tespit edip işimi bitirdim bunu iki çeşit alan tarama ile yaptım ve üç saatimi aldı ama keyfi böyle yerin keyfini çıkara çıkara sonrada pilanını çizdim

poseidon2023

Uzman
derlerya binkere düşün bir kere yap bende onu yapacam projektör düşünü yorum o seviyeye gelince boyacıların kullandığı uzayan fırçalar ile zemini ve duvarları ğörecek kadar temizlemek tünel çok ğeniş bir arana çok rahat içiri ğirer özel tekerli araba yaptırma düşünü yorum küçük tekerli kasası olan yetmiş kilo taş koyup arkadan itmek ginbi @BulursamKader25 bi oralara gelelim

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam tavsiye edeceğin ayrımlı satılan alana tarama varmı ? Fiyat olarak abartıya kaçmadan :)

mimar332

Yeni Üye
hocam umudunuzu kırmak istemem lakin burası değirmen olabilir. öngörünüz içeride 3 oda olduğu yönünde fakat daha fazla veya az odacıkta çıkabilir. ( ambar ) tünelin olduğu kısmın derinliği su veya havalandırma şaftı gibi durmakta. antik dönemde değirmenler bir toplanma sosyalleşme merkeziydi değirmencinin evide bu yapının içinde olabiliyor. Hayvanlarla yapılan manuel öğütme sistemleri vardır akarsu değirmenlerinin dışında. yapıya girmek için tünel şaftını değil güneye bakan yan kısımdan kazarak girmenizi tavsiye ederim. inşallah ben yanılırım da sizin dilediğiniz bir mekan çıkar. kolay gelsin Allah utandırmasın

poseidon2023

Uzman
Bu işlere yeni başlamadım neyin ne oldugunu iyi bilirim roma dönemine ayit yapı bırası ne dediysem o cıkar eksik fazla olmaz

deyirmen mi buda benim bilgim deyirmenin kendi binasının içinde iki tane küçük oda olur derenin karşısında kayalık varsa gizli mağra olur yok ise kayalık deyirmenin yüz metre etrafında deyirmenden yüksek yerde deposu vardır ayrıyeten cevredeki üç çeşmeyide konturol et derim buda benim bilgim
mimar332 hayırlı akşamlar

mimar332

Yeni Üye
Eyvallah hocam. Değirmenlerin karakteristik yapıları farklılık gösterebiliyor. Ben sadece fotoğraftan kısıtlı bir yorum yapabiliyorum. Benim söylediğim de bir ihtimal gözümüzle görmeden bilemeyiz. Çok isterim oranın 3 odalı bir mezar olmasını. Ordan çıkaracağınız şeyleri görmek o heyecanı yaşamanın ne demek olduğunu asıl güzelliğin keşif olduğunu bende iyi bilirim. Yeni fotoğrafları paylaşmanızı dört gözle bekliyorum kolay gelsin. Allah utandırmasın.

poseidon2023

Uzman
Ben bildigimi gördügümü buldugumu söylerim ne eksik ne fazla deyirmenci ve eşkiya emin ağnın deyirmenini gördüm alttaki acılmış odaları ve karşıdaki gizli magrayı ve başka iki deyirmende de depo yerini

Üç odaya gelirsek içinde lahit mezar yok kaya mezarı varmıdır odayı açınca görecez bana göre sadece mazemeler var bunlarıda yaşayıp görecem nasip olursa
mimar332

palaks

Aktif Üye
selamın aleyküm dostum inş umduğunu bulursun kullandığın alan taramanın ismini yazsanda forumdaki arkadaşlar bilgi sahibi olsa?

poseidon2023

Uzman
Hayırlı geceler
Rabbim herkezin gönlüne göre versin agam alantarama ceşitleri ve 3 de görüntüleme makinaları yapıyoruz ama daha satışa koymadım hiç bir yerde yok dahada düşün müyorum nasip olursa seneye yaza işyeri açıp o zaman koymak işyeri ve makina ismi anka olacak
palaks

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Selamun Aleykum. İşte bu yüzden buradayım. Oradan neyin çıkıp neyin çıkmayacağının pek bir önemi yok bence. Önemli olan herkesin bir birine hayır dua etmesi ve bir birini kıskanmadan üşenmeden bütün bildiklerini gizlemeden saklamadan yardımcı olması. Yorumların sevgi saygı çerçevesinde samimiyet içinde yapılması. En önemlisi de birbirini kırmadan hakkına girmeden özenle yorumların yapılması. Gerektiği yerde özür dileyebilinmesi ve hakkını helal et cümlelerinin çoğalması. Kısacası Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın İnşaEllah. Amin