Arazide gezinirken buldugum güneş

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamun Aleykum.
Bana gorede isaretimiz bir fosildir.
Kaya yapisi itibariyle isarete de uygun degil.
Konu sahibi arkadasim,
Tepedeki yapi kilise kalintisi midir?
Alan herseye musait. Sizinde vaktiniz varsa burasini parsel parsel elden gecirip analiz ediniz.
İnsallah nasibin varsa bir sekilde karsuniza cikacaktir.

Bir de kiymetli kardeslerim şu hususu unutmayalim.
Lutfen herkes kendi yorumunu yapsun.
Bir baska kardesimizin yorumuna yanlistir diye imada bile bulunmasin. Yoksa bu isin icinden cikamayiz. Neyin dogru neyun yanlis oldugu zaten ortaya cikacaktir. Konu sahibi gelismeleri paylastikca herkese bir tecrube daha olacaktir.

Bu cerceveye uygun olmayan her yaziyi silmek zorunda kalmayalim insallah. Bu usulumuz ideal olmasa bile idealini bulana kadar bu sekilde devam etmeliyiz insallah.
Ramazani Serifiniz mubarek olsun.

Şirvan

Operatör
Bende fosil diyorum. Form açan arkadaşımız ustalarin yorumlarını dikkate alıp en azından kafasında ki acaba düşüncelerini ortadan kaldırmış olur. Hayırlısi sonucu bekliyoruz kardeşim

poseidon2023

Uzman
bende kendi bildigim ve gördügüm ve tespit ettigim şeyi söylüyorum dere içi bir tarafı kayalık bu işaretlerden dagınık şekilde yeditane vardı derenin karkısı agaclık patikayla yukarıya cıkıyordu dereden belli mesafe sonra oda içinde lahit mezarler başladı zirveye kadar altıtane tespit ettim zirvede ki büyük bir oda içinde lahit vardı

isteyen inanir keyfi bilen inanmaz

Balbun

Yeni Üye
Adam sana uyarı yapmış çoban seni defineciliktediye ihbar eder dikkat et diye

jeolog

Co Admin
Co Admin
bende kendi bildigim ve gördügüm ve tespit ettigim şeyi söylüyorum dere içi bir tarafı kayalık bu işaretlerden dagınık şekilde yeditane vardı derenin karkısı agaclık patikayla yukarıya cıkıyordu dereden belli mesafe sonra oda içinde lahit mezarler başladı zirveye kadar altıtane tespit ettim zirvede ki büyük bir oda içinde lahit vardı

isteyen inanir keyfi bilen inanmaz
Ustam yaptığın bu örnekleme ile şunu söyleyebiliriz, Eski insanlar fosili bilmeyip bu canlı kalıntılarının şekillerini doğa üstü güçlerin oluşturduğunu düşünmüş olabilirler ve bunları işaret niyetine kullanmış ta olabilirler, yani fosildir diye de araştırmamak olmaz.

zaz12

Bilgili Üye
Bunun özel bir tekniği var. O handese tekniğidir .111 metre kuzeye yürü . Çizgilerden anladığım o.Kesinlike bak.isaretin önünde lahit çıkma ihtimali yüksek.boa bırakma burayı.

poseidon2023

Uzman
tamam aga senin dedigin de dogru olsun benim bildigimde jeolog
İlgili arkadaş cubuk kullanmayı biliyorsan işaretlerin oldugu yerde boşluk tespiti yap mezarların şekillerini yakalarsın normal mezarmı lahitmi oldugunu anlaman için balık oltaların ucuna takılan kurşunlar var onlardan alacan bir eline tespit ettigin boşluklar üzerinde bir köşede cubuklar kapanacak yürüyecen acacak diyer köşede gine kapanacak bunu dört köşede yapacan ve lahit oldugunu garanti leyecen

SAHBAZ

Bilgili Üye
Simdi ben gunes isaretini arazi tecrubeme dayanark tecrubem kadariyla anlamini soyledim diger jeolog timur poseidion bulursamkader ustalarim fosil demisse FOSILDIR ben isaretin cozumunu aksettim

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bencede fosildir. Fakat eğer fosil değilse bende kıvrılmış yılan diyeyim. Konu bakalım nereye gidecek :)

ragıp

Uzman
:) Arkadaşlar sakin
ortalık kızışmış
herkesin fikrine saygı duymak zorundayız
herkes özgürce fikrini beyan etmiş
paylaşım sahibi de yorumlara göre kendi yolunu çizecek
benim jeolog ustaya bir sorum olacak
ustam;
arazideyim, çok muazzam bir işaret gördüm
bu gördüğüm işaretin, gerçek mi, yoksam fosil mi olduğunu o an
anlamama yardımcı olacak, bir tio varmıdır?

selametle

SAHBAZ

Bilgili Üye
maksim beni dalga gecmekle itham ediyorsun ben hayvanlarla bile hayatimda dalga gecmedim ben bu ithama karsiyim varsa tecrubeniz paylasinki sitede yeriniz belli olsun