Araziden altın fışkırıyor :)

Mrkn

Member
O şeref bana ait efem.:)
Iyi geceler ve rüyalar dilerim. Hoş kalin..

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Başım üstünde olsun ragıp ustam ne demek büyüğün büyük babasının babasını sözüm söz .İnşallah gerçekleşir bir gün .

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Deve Dikeni
Deve Dikeni Hakkında Genel Bilgiler
Ak kız, Eşek dikeni, Kenger otu ve Kansa isimleriyle de bilinmektedir. Uzunlukları 1 metreye kadar ulaşır. Anavatanı Afrika olup Akdeniz de yayılma göstermiştir. Marmara ve Egede oldukça yaygındır.
Genel olarak yazın çiçek açar, çiçeklerinin rengi beyaz ve sarı olur. Kendisine özgü hoş bir kokuya sahiptir.

Deve Dikeni’ nin Yararları (Faydaları)

• Deve dikeni karaciğerin dostu olarak bilinir. Karaciğer hücrelerini yenilenmesini sağlar, Karaciğeri arındırıp temizler. Toksin attırıcıdır.
  • Midedeki ve bağırsaklardaki sorunlara faydalıdır Deve dikeni. Kabızlığı önler.
  • Deve Dikeni emzikli bayanlarda sütü arttırıcıdır.
  • Safra kesesi rahatsızlığına da iyi gelir Deve dikeni.
  • İştahsızlık çekenlerin iştahını açar Deve dikeni.
  • Deve dikeni prostata iyi gelir.
  • Alkolün yarattığı yüz kızarıklığına iyi gelir Deve dikeni.

Deve Dikeni’ nin Zararları
Deve dikenini herhangi bir zararı yoktur. Aşırı tüketim halinde ishal yapabilir. İştah açtığı için diyet yapanlar fazla tüketmemelidir.
Deve Dikeni’nin Kullanımı
Deve Dikeni çayının hazırlanışı; Bir bardak kaynar suda, yarım yemek kaşığı ezilen tohumlar kaynatılır ve üzerine kapak kapatılarak 15 dakika demlenip, süzülür. Gün içerisinde 3 bardak taze demlenerek içilir. Sabah aç, öğle yemekten 30 dakika önce ve gece yatmadan 30 dakika önce bir bardak olarak soğutmadan içiniz.
Deve Dikeninin tohumu ve yaprağıyla çayının hazırlanışı; 1adet yaprağı,1 ufak kökü veya 3 tutam kadar tohumunu 1 litre kadar suyun içerisinde kaynattıktan sonra gün içerisinde 3 sefer olmak üzere 1 çay bardağı içiniz.

ragıp

Uzman
Kıymetli @ ragıp ustam ,abim iyyim hamdolsun çok şükür .
Sen nasılsın ustam ,sizler nasılsınız nasıl gidiyor .
Soğuk üşüyorum kar yağmadı gitti Don heryer :260:
çok şükür iyiyim. bende üşüdüm
kendime nescafe yapıyorum.
görünce hal hatırını sorayım ustamın istedimkahkaha

iyi olduğunu bilek güzel
allah gönlüne göre versin