Arkadaşlar bir yeraltı mağarasında bazı işaretler buldum anlamı nedir acaba?

thorthor

Yeni Üye
ilk defa hayatımda böyle bir şey gördüm bir yeraltı odası gibi bir yerde buldum ondan ışık yetersiz.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Hoşgeldin kardeşim, bu işaretlerin hepsi bir arada mı yoksa ayrı ayrı yerde mi ? aynı kare içinde resmi varsa elinizde yükleyiniz. Ayrıca sıralanışları nasıl? Selametle

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim geniş açılı resim yokmu ? Buradaki harler ard arda mı yoksa farklı noktalarmı yada dizilişi nasıldır bunu açıkla ve birazda açıklama yaparsan yardımcı olabilecek birçok ustamız mevcuttur.

Brkcll

Engellendi
Bizans dönemi birşeyler anlatmaya çalışmış akşam çalışıp aydınlatacam seni

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bu taş sabit mi yoksa seyyarmı ? Bana lahit parçası olabilir gibi geldi çektiğin diğer resimleride yüklersen durum net anlaşılır.

thorthor

Yeni Üye
bu taş sabit kapı girişi gibi bir şey içeride çok fazla duramadım ama içeride bir havuz ve fırın var demirci fırını gibi bacaları yıkılmış.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim şimdi orada gördüğün ve dikkatini çeken herşeyi detaylı yazarsan ve elindeki resimleri paylaşırsan emin ol sana çok yardımcı olabilecek ustalar. Lakin bilgileri parça parça yazarsan ustaların akıllarındaki düşünceler sürekli yön değiştirir buda senin işini zorlaştırır. Bu yüzden sen bize yardımcı olursan burada ustalarımızda sana daha net bilgiler paylaşacaktır.

thorthor

Yeni Üye
bu yakında tekrar giricem oraya detaylı bir gözlem yaparım vede fotoğraf çekerim. Ben şu simgeleri görünce biraz heyecan yaptım daha önce hiç görmemiştim böyle simgeler.

Turko

Uzman
Mekan terk edilirken aceleyle yapılmış işaretler gibi duruyor ama anlamları farklı farklı halka lar kuyu der mahzen der ortasında çizgi olan halka 9-10 adımda der E harfi 2 adet oda der yada mahzen der O harfi altını simgeler M harfi altını simgeler işaretlerin bulunduğu noktaya yakındır. Detaylı fotoğraflarda tekrar istişare ederiz.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bilgiyi net verebilmemiz için giriş kısmının resimleri olması şart siz yeraltı şehiri veya mağra diyosunuz bu girişle bağlantılı olarak anlaşılır buda içerdekilere bakınca benim gördüklerim oda mezar yapımı veya kilise yapılı biyer kanaati oluşturuyor yada mahzen giriş resmi eklemelisiniz dönem soygunu veya son dönem soygunuda yemiş olabilir burası

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
@thorthor kardeşim, bir dahaki gidişinde iyice incele o mermer parçası sabit bir yerde mi yoksa yere düşmüş bir parça üzerinde mi yazılı bunlar. Şayet yere yan yatmış bir mermer üzerinde ise M değil Ekli dosyayı görüntüle 135464 (sigma) olması lazım. Bu durumda anlam değişir. Ayrıca yazının devamı varmış gibi görünüyor. Ortada bir sembol varmış ve kırılmış bence. Bu arada yanında bir tahta tokmak, iki adet cif kutusu fısfıslı olan birine porçöz diğerine su doldur, varsa bir de yılan kamera al derim teçhizatını tam olsun sırt çantanda. boşluk kontrolü yap içeride ve bol resim dışarıdan ve içeriden. Unutmadan söylim girişin alt üst yanlarını da resimle bakalım hangi işarete göre girilmiş işaretin neresinden girilmiş bazen işaretten de belli olur içerisi belki iki katlıdır belki iki odadır. Selametle

Son düzenleme: