Aynı konu yuvarlak oymalar (Devamı)

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Arkadaslar selâmün aleyküm,
Daha önceden açtıgım konuyu biliyorsunuz dur birçoğunuz , ne yapıcağımızı şaşırmış durumdayız .
Sıkıntılarda artmaya başladı ,metanetliyiz ama bunalmış durumdayız beynimiz duruyor sanki ..
Bazı resimler yan yüklendi , 4 mt yi gectik sürekli taş söküyoruz ama nasıl bir yerin neresini söktüğümüzü bilmiyoruz ..
Resimler günceldir​

kazama

En son geldiğimiz noktada taşı alınca etrafı kireçli gibi beyaz çıkmaya başladı.
Kireç olayı nedir ? Hangi noktada olur ? Neden yapılır ?
Çamur sıvama taşların arası , yer yer horosan harcı var .Çamur öyle sertki çıngı çıkarıyor taş zannediyoruz bazen..
Birde taşa bi vuruyoz pot pot ediyo aha deyip seviniyoruz alıyoruz taşı hiç bişey yok altında bidaha dahada büyüğü..
Birde o derinlikte , sertlikte sıvaların arasında taşın arasında böcek çıktı küçük sinek gibi bişey , Çok şaşırdık ..

Iznikli

Member
selamun aleyküm. Öncelikle kolay gelsin. Ümidinizi kırmak gibi olmasın ama bana kalırsa bu dört mezar aynı yerde değil az ilerde ustam.. benim görüşüm bu. Allah gönlünüzce versin inşallah burda bulursunuz.

Avareeyiz

Yeni Üye
Ustam kayalıkların arasında farklı duran kısım kireç tarzı toprak diye bahsettigin yer mi

Iznikli

Member
Yada oymanın diğer tarafı odaydı siz oda dışında duvar dibini kazıyorsunuz kazama ustam

timur964

konularim
çok emek vermişiniz yön doğrumu acaba . bu ihtimalde olabilirmi

kazama

Bilen , denk gelen , çözen arkadaşlarımızın olduğuna inanıyorum .Gerçekten yardıma ihtiyacımız var .Moral olarak bile etki edeceğini umuyorum .
Yorum yapan ilgilenen tüm arkadaşlarımdan Allah razı olsun .Allah cümlemizin gönlüne göre versin ..

kazama

Ustam kayalıkların arasında farklı duran kısım kireç tarzı toprak diye bahsettigin yer mi
Neresinden bahsettiğini tam anlayamadım.kireç tarzı toprak gibi değil , hani duvara fırçayla badana yaparsınya o şekilde .
Görsellerden anlaşılıyor özellikle attım beyaz renkli yerler var orası

kazama

Arkadaşlar benim şahsi düşüncem ve kafamdan gecenler oymaları nasıl yorumladıgımı anlatıyım size
Büyük oymalar odayı ifade ediyor 2 tane ,
Küçük oymalar hem yön için kullanılmış hem de büyük oymaları kapatan kapının yada tünelin girişini sembolize ediyor.
Resimde anlatmaya çalıştım biraz .Bu sadece kendi varsayımım sizle paylaşmak istedim.. Sizde istediğiniz yorumu yapabilirsiniz

azzem

Bilgili Üye
kazama oymalar yön vermiş gibi duruyor sizin işlem yaptığınız yerin tam aksi yönü gibi

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
şimdi açmış olduğunuz yerden sinyal mi aldınız... ona istinaden mi açtınız merakımdan soruyorum