Bahçeden çıkan lahit

keremefe_54

Yeni Üye
selam arkadaşlar paletli kepçe ile bahçe düzeltme esnasında böyle birşey çıktı içinden kül,kalemden az kalın Kemik parçaları çıktı aklımıza bebek mezarı olabilme ihtimali geldi bilen anlıyan varmı yakma hangi medeniyete bağlı 1.5 metreden çıktı tarla sahibi uğraşmak istemedi devam edilmeden yer düzeltildi istiyen varsa açtırsın diyor uğraşmaya değermi saygılar.

Cani bebe06

Bilgili Üye
içinden başka bişey ckmadımı .madem bu işlerle ugraşıyosan .çubukla boşluk tespiti yap.alan tarama

keremefe_54

Yeni Üye
Başka birşey çıkmadı burası sakarya Akyazı bölgesi daha önce tümülüs açılan mevkiye yakın istanbuldan biri geldi toprak alıp tahlil yaptı mezar var değerini bilemem ilgilenmek lazım dedi dediğim 5 yıl önce bügünde tepe sırtı biraz açıp bahçeyi düZeltitken çıktı cihazımız yok dillendirmek te istemiyorum kendim uygun bir ciaz almayı düşünüyorum pulse 3 gibi

Cani bebe06

Bilgili Üye
araştrmaya deger.bi nevi yaşam kalntıları var.şansıni dene Rızkı veren.Allah CC. rast gele.:)

timur964

konularim
topak tahlili yaptı mezar var dedi çok enteresan .seninde makinan o tahlil yapan olsun gönder örnekleri gelsin netice hatta bu işe başla

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamünaleykum

ne güzel bahcende lahit çıkmış kapağıda var içinden bir şey çıkmadımı
boş olması mümkün deyil

ama o lahit çok güzel su tankı olur

keremefe_54

Yeni Üye
Usta bilem adam attı birtakım diyelim 5 yıl sonra bugün böyle birşey çıktı ben o ne dediyse onu söyledim yanlış anlama

keremefe_54

Yeni Üye
esselamünaleykum

ne güzel bahcende lahit çıkmış kapağıda var içinden bir şey çıkmadımı
boş olması mümkün deyil

ama o lahit çok güzel su tankı olur
Çıktı kül ve kemik çıktı su tankı saygısızlık olur o dönemde o imkanlarla adam bunu yapmış ben şimdiki bilginde alet le bunu yapamam öyle saygıyla bakıyoruz hergün.

keremefe_54

Yeni Üye
araştrmaya deger.bi nevi yaşam kalntıları var.şansıni dene Rızkı veren.Allah CC. rast gele.:)
Evet daha öncede aynı yerden tarla sürme sırasında göz yaşı şişesi çıktı biz bu işte çok bilgili ilgili biri diğilim mesele para diğil tarihe dokunmak orada birileri varmış Buda güzel bir sonuç. Rızkı veren Allah doğru sizede rastgele.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamueleykum
orada tek bir mezar olması mümkün deyil daha başka mezarlarda olması gerekir araştır derim