Baslik bulamadım fikirlerinizi merak ediyorum

sinan6060

Yeni Üye
Merhaba ustalar. Definecilik bilgisi olmayan bir kardeşinizim. Babam bildiğimiz bi alanda define olduğunu (altın) söylerdi hep. Sadece babam değil aslında. Bir-çok insan o x alanında altın olduğunu söylerdi. Yeri görmedim, neye dayanarak söylüyorlar onu da bilmiyorum. Ama geçenlerde o alana gitmişler ve bir tanıdığımız çubuk kullanarak altın olduğunu söylemiş. Hatta miktar bile belirtmiş ki bana çok tuhaf geldi bu. Oldugunu söylemesinin olabiliritesi var ama miktar belirlemesi gülünç geldi. Öncelikle 1 yerde olduğunu daha sonra 3 yerde var olduğunu söylemiş. Babam da adamın bize güvenmediğini bu sebeple böyle söylediğini düşünüyor. Şimdi diyeceksiniz ki bunu neden yazdın buraya. Fikirlerinizi merak ediyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Özellikle miktarı neye gore belirleniyor? Eğer mümkün ise ne yapmamız gerek? Tamamen cahilliğimden soruyorum siz değerli ustalara. Eğer bir kusurlu cümlem olmuş ise affola. (Bu arada altın olduğu söylenen bölge bize ait)

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Evet bazı çok iyi çubuk ustaları ona miktarı demeyelim de az çok kütle diyelim üç aşağı beş yukarı doğrulayabilir. Fakat bu tip çubuk ustaları çok nadir sayıdadır. Yalnız şöyle bir durum var bu altının yerini tespit şekli . Hiç bir çubukçuya altın ben buradayım deyip noktası noktasına kendini belli etmez. Taki bu bahsettiğim az sayıdaki çubukçu ustalarına denk gelene kadar. Fakat bunun da farklı yöntemleri vardır mutlaka. Onları diğer çubukçular dan ayıran metodları ve deneyimleri diyelim. Şayet bu çubukçu böyle birisi ise olabilir de. Tab iki şimdi bu adamın meziyetlerini bilmediğimiz için ne desek yalan olur. Yine söylüyorum ülkemizde çok iyi çubuk ustalarımız mevcuttur. Buda onlardan birisi olabilir. Lakin bu işlerde yanılma payı herkes için çok dur bunu da unutmamak gerek. Yanılmış olabilir.

sinan6060

Yeni Üye
Evet bazı çok iyi çubuk ustaları ona miktarı demeyelim de az çok kütle diyelim üç aşağı beş yukarı doğrulayabilir. Fakat bu tip çubuk ustaları çok nadir sayıdadır. Yalnız şöyle bir durum var bu altının yerini tespit şekli . Hiç bir çubukçuya altın ben buradayım deyip noktası noktasına kendini belli etmez. Taki bu bahsettiğim az sayıdaki çubukçu ustalarına denk gelene kadar. Fakat bunun da farklı yöntemleri vardır mutlaka. Onları diğer çubukçular dan ayıran metodları ve deneyimleri diyelim. Şayet bu çubukçu böyle birisi ise olabilir de. Tab iki şimdi bu adamın meziyetlerini bilmediğimiz için ne desek yalan olur. Yine söylüyorum ülkemizde çok iyi çubuk ustalarımız mevcuttur. Buda onlardan birisi olabilir. Lakin bu işlerde yanılma payı herkes için çok dur bunu da unutmamak gerek. Yanılmış olabilir.
Anladım hocam çok teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için. Çubuk ustası olup olmadığını bilmiyorum. Daha yeni öğrendim ki altın var denilen yerde veya yakınlarında bir yüz silueti ve çerçeve içerisinde deve figürü varmış. Ama dediğim gibi sadece duyduğumuz şeyler. Bizzat kendim görmedim.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Çok teşekkür ederim. Bir de bahsedilen @Ledun ustanın yorumunu da merak ettim. Fikirleriniz benim için çok değerli. Tekrar teşekkürler :)
Evet çok doğru demişler bu konuda @Ledun ustamız sağ olsunlar ALLAH uzun ve sağlıklı ömürler versin ona ve sevdiklerine çok farklıdır. Gördüğü anda size bilgi verecektir.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bizim bahçede iki kazan altın var bahçe bağ Bostan ama bir cacık yok 😊 ekip biciyorum salatalık domates 🍅 şahane oluyor herkezde biliyor iki kazan var nasilnolucak bende çözemedim siz cozonce haber verin bizde bakalım alalım zengin olalım 😊

sinan6060

Yeni Üye
Bizim bahçede iki kazan altın var bahçe bağ Bostan ama bir cacık yok 😊 ekip biciyorum salatalık domates 🍅 şahane oluyor herkezde biliyor iki kazan var nasilnolucak bende çözemedim siz cozonce haber verin bizde bakalım alalım zengin olalım 😊
Hocam ne demek istediğinizi pek anlamadım mazur görün :) Acaba usta dalga mı geçiyor düşünmedim değil. Genelde bu tür konularda hep dalga geçtiler çünkü bizimle :D Ne tür bi çözümlemeden bahsediyorsunuz pek anlayamadım ama çözersek yazarım elbette. Biz de üzüm yiyoruz bağdan hocam afiyet olsun :D

mayhem

Co Admin
Co Admin
Böyle yerlerin meyvesi güzel olur . Ben dalga geçmem gayet ciddiyim dediğiniz gibi herkez dalga geçer bu iş farklı bir boyut nasiplenen azdır neyse onu yazarız önce ciddi anlamda mantıklı düşünün sonra kayda değer bir durum varsa ciddiye alın bu yeriniz hakkında soylentiye bakarak iş yaparsaniz insanına göre değişir ama üzülürsünüz gerçekleri yazmak söylemek en güzeli ne dersen de işin sonunda adam haklıymış dersin 😊