Beraber çözeriz

jeolog

Co Admin
Co Admin
Değişik bir çok resimlerini paylaştım, bak istersen, asıl dediğim yan duvarda kapak gibi olan.
Konuyu yeni actin sandim. Onceki sayfalari yeni gordum. Bu tas meteor da olabilir. Olur demiyorum. Olabilir. Miknatis alip goturup uzerinde denermisin sana zahmet.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 221882@jeolog ustam öncelik olarak bu kaya için düşünceleriniz nedir bu kaya doğalmı dır, kapak mıdır, hangisinin olasılığı ağır basıyor, meteor olabileceğini düşündüğünüz kayaya hilti ile delmeye çalıştım açık kahverengi toz halinde çıktı,siyah çıkması gerekmezmiydi

jeolog

Co Admin
Co Admin
Aklima gelmisken Jeolojik olarak dusundugumuzde burada meteor ihtimalinden baska bir mevzu daha olabilir.
Buzul caginda hareket eden buzullar agirligi ve hacmi ile veya cok buyuk olcekli sel oldugunda hareket ettigi guzergah uzerindeki iri kayalari bulundugu ana kayadan koparip tasir ve bu tasinma surecinde tasinan kayanin sertliginden daha zayif bir zemine denk geldiginde kaya bu zeminin icine sokulur veya buzulun/selin gucu zayifladiginda orada kalir.
Ekli dosyayı görüntüle 221883
Ustteki foto buna bir ornek.
Bu tip kaya blogunun buzul ile tasinip tasinmadigini da kaya blogunun yuzeyinde yer alan surtunme cizgileri/izleri ile de anlamak mumkundur. Alttaki fotoda kaya yuzeyindeki cizgisel izler.
Ekli dosyayı görüntüle 221886

jeolog

Co Admin
Co Admin
Sesli dusunuyoruz. Dogal mi degil mi. :)

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Sesli dusunuyoruz. Dogal mi degil mi. :)
Ustam dediniz emareler bu kayada yok , burası bence doğal değil ,biraz moralim bozuk kendime güç kuvvet arıyorum ,bugünkü çalışmada sonuç alamadım onun içindir herhalde, şu haliyle sizce nedir, detaylı resimlerini paylaştım.

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
çelik manivela ile çıkarmayı denediniz mi eğer denediyseniz ortadaki yuvarlak taşın ana kayaya bağlı olduğu ihtimalini düşünün ortaya koyulmuş gibi görünen taşın etrafının oyulmuş olması da muhtemel

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ustam dediniz emareler bu kayada yok , burası bence doğal değil ,biraz moralim bozuk kendime güç kuvvet arıyorum ,bugünkü çalışmada sonuç alamadım onun içindir herhalde, şu haliyle sizce nedir, detaylı resimlerini paylaştım.
Kayanin etrafindaki kanala bol bol su doksen. Bir yerden alta dogru akacaktir

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kayanın sağ üst kenarına yakın bir noktada dikdörtgen kesimli 40 a 30 cm sathı düz alan bir yazı için hazırlanmış gibi duruyor.arahnikaya arkadaşımızın kırmızı ile çerçevelediği alan.o noktayı iyice bi inceleyin bakalım yüzey üzerinde yazı figür vs varmı.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI