Bi yorumda ben alayım

tunay_5454

Bilgili Üye
selamun aleyküm dostlar hayırlı bayramlar dilerim..üstad orayı okumak çözmek kolay da nasıl açılacak onu yapmak zor iki koridor biri doluya gider ama ya tuzaklı ya kapatılmış toplamda 4 mezar olabilir yada dört oda ikisi boş yada mezar odası diğerleri dolu odaya giden bir koridor odadan odayada geçiş olabilir elbet açık üçgen yön veriyor ama yerinde görmek sağlıklı yorum yapmak anlamına gelir ne olursa olsun güzel yer allah kolaylık versin.

Son düzenleme:
Sedegor ustam magara içinde lahit mezarın var onu bulmakta senin işin selametle
Usta mağarada lahit mezar olsa oksit olur mu yine, sedegor ustanın dediği yeşil oksit lahit ten çıkar mı? Merak ettiğim için soruyorum. Çözemediğimiz bir mağara varda.(konu sahibinden özür dilerim, mağara konularını özellikle takip ediyorum )

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Usta mağarada lahit mezar olsa oksit olur mu yine, sedegor ustanın dediği yeşil oksit lahit ten çıkar mı? Merak ettiğim için soruyorum. Çözemediğimiz bir mağara varda.(konu sahibinden özür dilerim, mağara konularını özellikle takip ediyorum )
Lahit olan yerde lahit tek başına olmazzzz!
Burdaki durum Oksitlenmiş bakırın yada gümüşün verisi olsada, içerde lahit olmaz anlamını taşımaz.

İcerde var sayalım lahit yada lahitler var yanında yöresinde illa bir şeyler vardır en azından her bir lahitin en az bir heykeli ve başka şey yok o durumda gaz yada oksit yok denecek kadar az olur.

Lahit odada degil magrada degik toprakta ise ; bu durumda yanında bir şey olmayabilir yani tek lahit ve içinde ne varsa O dur.

Konularda pek geçmez Mal mezarı konusu. Milyonda bir piyangodur bu konudaki yere rastlamak yani burası Mal mezarı. Mezar var evet ama Mal dolu mezar işte böylesi yerler. Bir mezar odası varsa iki mal odası vardır burda örnek olarak

Son düzenleme:

baykan

Bilgili Üye
Bak kardeşim ben Sedegor ustanın konusu için bir yorum yaptım ve magarada bir lahitin oldugunu söyledim. Söylediklerimizin %100 doğruluğu tartışılır. Lakin magarada lahit olmaz mı olur ben iki yerde magarada birer lahit oldugunu biliyorum. Ve hatta magaranın birinde 5 lahit olduguna eminim. İsteyene çihazım var diyene ispatlarım gelsin baksın iddalıyım gösterebilirim yeri.
Gelelim yeşil oksite ve lahitten gaz çıkar mı yada lahitten oksitlenme olurmu sorusuna.
Lahit odasında birtek lahit mi var? İşte can alıcı soru ve cevabı bu işte.
Lahit odasında lahitin dışında heykel var, metal malzeme var ve hatta lahit için kurban edilmişler var varda var.
Bunların zamanla kapalı oda içinde oluşturdugu gazı ve oksiti var.
Bu gaz ve oksitlenme zamanla deprem ve çökmeler sonucu oluşan herhangi bir çatlaktan dışarıya yani magaraya çıkamaz mı?
İşte bu gaz bulunduğu odada ve o odadan çıktıgı yerlerde oksitlenme yapar olay budur umarım dilim döndügünce anlatabildim saygılar

baykan gerçekten çok açıklayıcı bilgiler verdiniz.mağarada neler olur diye ilk defa gerçekten bu kadar bilgiyle ulaştım. aylardır takip etmediğim mağara konusu kalmamıştı.

baykan

Bilgili Üye
baykan gerçekten çok açıklayıcı bilgiler verdiniz.mağarada neler olur diye ilk defa gerçekten bu kadar bilgiyle ulaştım. aylardır takip etmediğim mağara konusu kalmamıştı.
Kardeş sana bir sır daha vereyim bu kutsal kitaplar (sen ne demek istedigimi anladın) en çok bulundugu yerler neresi ve nerede bulunur?
Cevap: Magaraların içinde duvarlarına yapılan kapamalarda magaranın duvarlarında olur. Magaranım herhangi bir duvarı oyularak açılır buraya malzeme yada kitap saklanır ve tekrar horosanla kapatılır. İşte bu yüzden magaralar açılmış dahi olsa çok ama çok önemlidir. Saygılar kardeş.

Saygılar bizden kardeşim inşallah gerekli resim çalışmalarıni yaptıktan sonra konu açacağım.yardim ve desteklerinizi eksik etmeyin. sağolun arkadaşlar

Siva

Bilgili Üye
Eger icerde malzemeden dolayi oksitlenme var ise tek sebeb metalin oksitlenmesi ise o zaman derinlere inmeyeceksin anlami yok zaten kapali magara acmissin derinlere inmenin anlami yok derinde olmqz diye bor sey de yok senin yapacağın ustam isaretlerin oldugu kayayi yokla ve yan duvarlarda ara ne malum ikinci magara yan duvarlarda olmasin ilk girdiginizde nerde bosluklar var ise etrafini yan duvarlari tavanini arastirmak daha mantikli icerde cubuk ve dedektor is yaparsa dene ustam sen daha iyi bilirsin derine inmeyin derimm

Moneyman

Bilgili Üye
Bak kardeşim ben @Sedegor ustanın konusu için bir yorum yaptım ve magarada bir lahitin oldugunu söyledim. Söylediklerimizin %100 doğruluğu tartışılır. Lakin magarada lahit olmaz mı olur ben iki yerde magarada birer lahit oldugunu biliyorum. Ve hatta magaranın birinde 5 lahit olduguna eminim. İsteyene çihazım var diyene ispatlarım gelsin baksın iddalıyım gösterebilirim yeri.
Gelelim yeşil oksite ve lahitten gaz çıkar mı yada lahitten oksitlenme olurmu sorusuna.
Lahit odasında birtek lahit mi var? İşte can alıcı soru ve cevabı bu işte.
Lahit odasında lahitin dışında heykel var, metal malzeme var ve hatta lahit için kurban edilmişler var varda var.
Bunların zamanla kapalı oda içinde oluşturdugu gazı ve oksiti var.
Bu gaz ve oksitlenme zamanla deprem ve çökmeler sonucu oluşan herhangi bir çatlaktan dışarıya yani magaraya çıkamaz mı?
İşte bu gaz bulunduğu odada ve o odadan çıktıgı yerlerde oksitlenme yapar olay budur umarım dilim döndügünce anlatabildim saygılar
Merak ettiğim için soruyorum neden 5 lahit? 4 veya 6 değil de? Bunu nasıl anladınız? Ayrıca hangi tür cihaz o mağarada iş görecek?