Bi yorumda ben alayım

Cengizz

Member
A

Üstadlarım benim haddime değil ama sadece bir fikir. Bütün oksitlenen alanı temizlik yapılsa ve beklemeye geçilse bir müddet bu arada temiz bir fotoda alınsa ve oksitlenme tekrar nerden başlıyor ise ona göre bir yol izlense kapalı alan olduğu İçin bence hızlı bir oksitlenme tekrar eder?

Geçmişte konu açıldı ama, gün günü tecrubeler artıyor.

Bu işarete bilen bilmeyen, cok konuşan az konuşan yorum yazsın lütfen.

Geçmişte konu açıldı ama yer hala duruyor çalışmada yok şonuçta ))))

Son düzenleme:

30061977

Engellendi
Allah cc. bahtınızı açık etsin.
bukadar tecrübeli ustanın yanında yorum yapmak olmaz .
fakat.
cahilane bir fikrim var.

magra da çalıştığınız yer çok içerde değilse.
içeriye molotof atılsa gaz varsa yanar veya patlama olur. resimde gördüğüm kadarıyla içerdeki kayalar sağlam çökme ihtimali çok az. ben olsam denerdim. gaz çıkan yerler açılır patlama neticesinde

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Allah cc. bahtınızı açık etsin.
bukadar tecrübeli ustanın yanında yorum yapmak olmaz .
fakat.
cahilane bir fikrim var.

magra da çalıştığınız yer çok içerde değilse.
içeriye molotof atılsa gaz varsa yanar veya patlama olur. resimde gördüğüm kadarıyla içerdeki kayalar sağlam çökme ihtimali çok az. ben olsam denerdim. gaz çıkan yerler açılır patlama neticesinde
Böyle bir yer sana denk gelirse aman Haa öyle bir şey yapma ))))

içerdeki gaz miktarını tahmin edemezsin bu tür yerlerde, attıgın molotof ecelin olur tahmininden öteye gecer olay. Sigara bile içmeyinizzz!
Ben gazı aldım gaz olayı bitti. Bu tür yerlerde gaz boşaltma deligi olur. Bu delik sayesinde içerdeki malzeme ne oksijen alıp çürür, nede gazın sıkışmasına yapının tshrip olmasına olanak saglar yani gazın fazlasını bu delik dışarı atar.
Tıkalıdır fakat Sibob görevi yapar Girişe yakın yerde basma dövme toprakla kapalıdır bu delik çapı en fazla 5 cm ve zıkzaklıdır. Düz gitmez yani.

Gaz deligini bulmadan kapıyı acarsan sag cıkamazsın. Uzun örnekli bir konu acarız bu hususta! iki satırla olmaz bu iş !

Son düzenleme:

30061977

Engellendi
valla ustam biz yaylada kışın bunu denedik 2 gün yandı sonra durdu. ama girişin ağzı çöktü.

30061977

Engellendi
ustam sitede okadar konu okudum gazdan kimse bahsetmiyor bilgi verirseniz memnun oluruz . rizede metan gazi her yerde var özellikle yaylalarda. dediginiz gibi allah korumuş bizi gerçi gençken yapmıştık bunu ozamanlar daha nerelerde neler görmüştüm define ile alakalı. ama aklımızda yoktu böyle şeyler yeni yeni düşündükçe aklıma geliyor.
bir konu acmistim yorum yaparmisiniz buralarla alakalı ustam .