bilgi lazım

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bor dediği oksijen kaynağında kullanılan borax bütün kaynak malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz
Ayrıca hiçbir sakatlık çıkarmaz
ahaaa tesekürler kardeş!
onu denedim eriyip yogunlaşıyor o şekilde
siyah bir şey haline geliyor demirden cok agır oluyor. Tartmadım ama aynı ebattaki parmak kadar demirin iki katı agırlıgı gibi ele alınca

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Dostum boraks ı eczaneden bile bulabilirsin yada aktarlardan boraks madeni birleştirme görevi yapar
Eğer o siyah şey dediğin cam gibi ise o toprak ısınınca cam gibi kristalleşir onu çekiçle kırarsan içindeki cevheri görebilirsin artık o maden neyse onun içinde o vardır

Sedegor

Engellendi
Dostum boraks ı eczaneden bile bulabilirsin yada aktarlardan boraks madeni birleştirme görevi yapar
Eğer o siyah şey dediğin cam gibi ise o toprak ısınınca cam gibi kristalleşir onu çekiçle kırarsan içindeki cevheri görebilirsin artık o maden neyse onun içinde o vardır
bunun dışıda aynı içide demir gibi ama mat bir hal alıyor, kristal yada cam gibi olmuyor metal yani
oksijen kaynagı altında iki dakikadan fazla bekleyince eriyor piste bir koku cıkarıyor dumanlı dumanlı ama maskeli yaptım
bu arada mıknatıs cekmiyor

Son düzenleme:

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Kaç derecelik bir fırınlama yaptın yani her metalin erime derecesi farklı hangi metaller olabilir onu teknik yönlerine göre sen bulacaksın en basitinden başla mıknatıs la bak cekerse demir yada en güzeli matkapla ana gövdesine doğru delik açarsın talaşını analize yollarsın ne oldugu ayrıntılı bir biçimde çıkmış olur

timur964

konularim
Eriterek curufdan ayiramazsin bir surudefire verirsin boşu boşunabi foto eklesen görsem belkide curuf değildir

Sedegor

Engellendi
Kaç derecelik bir fırınlama yaptın yani her metalin erime derecesi farklı hangi metaller olabilir onu teknik yönlerine göre sen bulacaksın en basitinden başla mıknatıs la bak cekerse demir yada en güzeli matkapla ana gövdesine doğru delik açarsın talaşını analize yollarsın ne oldugu ayrıntılı bir biçimde çıkmış olur
dereceyi ölcmedim ama demirle ikisini denedim demir daha cabuk eridi. Bu curuf ise sanayide kullanılan oksijenle orta ısıda iki dakikaya yakın sürede eriyip toparlandı

Kütle haline gelen curufu ise tekrar erittigimde daha kısa sürede eridi

öyle derece felan tutacak ortam yok yani bildigin sanayi ortamı garajda

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
aslında tek şüphem renk
dogru yada yanlış benim bildigim altın curufunun siyah oluşuydu.

Ancak elekronik aletlerden cıkan parcaların altına dönüşümünü görünce ordaki curufun benzer rengini gördüm. Acık kahve rengi bu koyu degil.

Durum şöyle toz sekeri yada tuzu güneşe koysan erimez ama sanki bütünleşir ya haaa
buda öyle sanki önce hepten toz olan sey zaman etkisiyle bütün kütle haline gelmiş
ama eline alıp sıkınca toz gibi kül gibi oluyor

Son düzenleme:

timur964

konularim
aslında tek şüphem renk
dogru yada yanlış benim bildigim altın curufunun siyah oluşuydu.

Ancak elekronik aletlerden cıkan parcaların altına dönüşümünü görünce ordaki curufun benzer rengini gördüm. Acık kahve rengi bu koyu degil.

Durum şöyle toz sekeri yada tuzu güneşe koysan erimez ama sanki bütünleşir ya haaa
buda öyle sanki önce hepten toz olan sey zaman etkisiyle bütün kütle haline gelmiş
ama eline alıp sıkınca toz gibi kül gibi oluyor
zamanla butunleşme olmasi mumkun değil curufun çokluğu ve yoğunluğuişlem yapilirken kiymetli melal hari maden vsreye denk gelir bu iyi bişe değil ayari aşşaği çeken bakir yandiğinda biraz yukari çikar ayar

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Benim bildiğim bu kadar hızlı eriyen ve kütlesi agır olan kurşun vardır sadece eğerki kolay eziliyorsa kurşundur ki onuda hemen anlarsın resimlerinide gormekte fayda var

Sedegor

Engellendi
Pense yardimiyla ez birini çikan madene bak varmi yokmu
götürecem zaten yarın hem toz curuftan hem erittigim parcayı.

ezilmiyor bu eritip metal haline getirdigim demir gibi oluyor yani.

neyse konuya yarın yazarım altın cıksada cıkmasada tüh yaa altın degilmiş diye)))) sizde yalan olsada bile durumu bildiginizden kusurumuza bakmazsınız )))

en azından bir daha böyle konu olursa altına not düşeriz altın yada degil diyee )))

kanunlar el versede bagıra bagıra söylesek ))
zaten devlet takmiş bana )))

mabushane zor oluyor hele defineden )))

Hadi iyi geceler cümleten!

Son düzenleme: