bir küp sarikiz

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
selamin aleyküm @Trakyalı81 ustam

4 metali (altın- gümüş-bakır-demir) alın önünüze koyun. Yanyana üst üste olsun farketmez. Tek bir noktada toplayın.
Çubuklarla 1 m geriden gidin üzerine. Cubuk sadece altın işaretini verir. Baska işaret VEREMEZ. Oradaki diğer metaller susar.

yaziya istinaden ayni bolgede fakat cubukcunun bilmedigi yerde ayni metalleri (altin ,gumus, bakir ,pasli demir,)
cubukcunun ustaligini da goz onunde bulundurarak (yalin) cubuk ile cubuk cinsi farketmeksizin numuneli yada numunesiz ilk
olarak hangi metale gider ve gittigi metal ustunde ne isareti alabilir yada metalleri bulabilirmi tecrubenizden yararlanmak adina suali cevaplarsaniz sebinirim

Aleyküm Selam

*** Ilk olarak hiçbir metale gitmez. Cubukcu istedigi kadar usta olsun. Gidemez. (Gitme ihtimali olan zamanlar var ama bunlar mücbir sebep.milyonda bir belki) Hakimiyet alanı sinirlarindaki haşarı çocuk(sapmanın faili) ile oynar durursun. Alan içine giremezsin. Karambole girmişim haberim yok diyorsan, hiçbir sinyal alamadan alan dışına çıkartır anlayamazsın. Alan dışında ve sınırlarında da sarikizin insafına kendini teslim etmissindir o vakitten sonra. Pinpon topu gibi oyuncak eder..

birde
Altın 6400 m2 içindeki tum metalleri susturur. Bu onun hakimiyet alanıdır. Bu alan içinde hangi metal olursa olsun o metalin işaretini ALAMAZSINIZ. Sarıkızın 6400 m2 lik alanı içindeyse çırım çırım ben sarıkızım diye işaret verir. Isterse vermesin ağzını burnunu kırarlar.. Koğuş ağası oradayken gıkını çıkaramaz.

kisacasi altinin bulundugu bolgede metal ve mineraller ben altinim diyor anlasilan o
sormak istedigim bu sizin icin asilamaz bir durummudur

*** Sarıkızın oldugu yerde tum metal ve mineraller altındır evet. 1. Safhayı aşıp alan içinde isaret alabiliyorsan da alan içindeki her metal ve mineral altın işareti verir.
Benim astigim bir durumdur.
Cevapları yalın çubuğa göre yazıyorum.

yani altin olan yerde bronz u bronz olarak tespit edilemezmiyiz etmesi zormu yada ne oldugunu bilemeyiz acmadanmi bu konu hakkindada bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim selamet ile

*** Altın olan yerde hicbir çubukla bronz işaretini alamazsın.
Tespit etmesi zor değil sadece imkansız :)
(Yalın çubuk ile)

Trakyalı81

@amora Ustam,

En değerli olan sarıkız oldugu için genelde hep bu konu konuşulur. Evet sarıkız tum metallerin içinde en özeldir bazı sebeplerden ötürü.
Işin fiziğinde kimin kimin bölgesinde olduğu tüm dengeri değiştirir. Ama iş sarıkızı anlamakla bitmez.
Gümüşün ali cengizleri saymakla bitmez.
Sarıkız ve gümüş aynı yerdeyse olay daha farklı boyutlarda cereyan eder.
Sadece bakır bölgedeyse ortam yine farkli savunma sistemleriyle donatılmıştır. O bakır öyle hareketler yaparki kişiyi apistirir bırakır.
Şamar oğlanı demire adledilen görevler çok farklılık gösterir.

Birini öğrenerek başarıya giden yolu bulamazsın.
Hepsinin ciğerini bilmeden yanılmalar devam eder.

Benim için sarıkız bulunmasi özel oLan bir metal değildir. Demir ne ise o da odur.

Sistem %50 , fizik bilgisi %50 dir.

Ikisini biraraya getirdiğinde "sıfır" hata payı ile tespit yapmaya başlarsın. Sıfır hata payı kulağa iddialı gelir. Ama "bilgi" en büyük güçtür.
4 parmak arayla 10 m derinlikte 4 ayrı metal yanyana olsa, içlerinde sarikizda olsa hic umursamaz, hepsinin üstüne tek tek işareti koyar, burada bu var burada bu var der geçersin.

Inanan ve arazide fizikiolarak çalışıp ter döken er gec doğru cevaplari bulacaktır .

@ibrhm

Bilgili Üye
ALTIN Sıradan bir metal.
*Belki denemediğimiz ulaşamadığimiz, Metal ve mineraller var.
ALTIN ve diğer metalleri bir araya koy sakla ,göm metraj önemli değil içerisine en basit bir parça linyit kömür koy .
*Bak kakalım hangi sistem olursa olsun altın işareti alabiliyormusun?!
*Çubuğu yalın kundalı kullanacaksın.
*Numunesiz etrafta 10 yerde altın olsa başka metaller ona yakında olsa ,üzerinden geçersen ,O metalin işaretini alırsın.
*Numune elde ne olura üzerinden geçtiğin metal numunenin işaretini verir.
*Numune bakırsa altının üzerinde bakır verir.
USTA ?!

amora

Member
@amora Ustam,

En değerli olan sarıkız oldugu için genelde hep bu konu konuşulur. Evet sarıkız tum metallerin içinde en özeldir bazı sebeplerden ötürü.
Işin fiziğinde kimin kimin bölgesinde olduğu tüm dengeri değiştirir. Ama iş sarıkızı anlamakla bitmez.
Sadece bakır bölgedeyse ortam yine farkli savunma sistemleriyle donatılmıştır. O bakır öyle hareketler yaparki kişiyi apistirir bırakır.

Benim için sarıkız bulunmasi özel oLan bir metal değildir. Demir ne ise o da odur.

Ikisini biraraya getirdiğinde "sıfır" hata payı ile tespit yapmaya başlarsın. Sıfır hata payı kulağa iddialı gelir. Ama "bilgi" en büyük güçtür.
4 parmak arayla 10 m derinlikte 4 ayrı metal yanyana olsa, içlerinde sarikizda olsa hic umursamaz, hepsinin üstüne tek tek işareti koyar, burada bu var burada bu var der geçersin.

Inanan ve arazide fizikiolarak çalışıp ter döken er gec doğru cevaplari bulacaktır .
@amora Ustam,

ewet ustam sarikiz sarikiz ben kendi adima konusayim sari kiz deil kucucuk bi bronz sikke beni mutlu eder arazide cubukla aksama kadar gezebilirim hic sikilmadan amma iste amma o sikkeyi bulursam o ne keyif ne mutluluk olur ustam isin zevki ozaman tam zevk tam hobi olur calisicaz calisiyoruz eminim burda cogu arkadas benim gibi mucadele ediyordur amma tek basina bu isler zor kendi adima ne fizik var ne ne kendi cozdugum sistem usta olmassa zor imkansiz degil dir tabi ama zor senelerini veren ustalarimiz vardir burda ama bazen gozden kacan kucucuk problem a hadibe diyebilecek kadar basit seyler senelere mal olur oluyorda bu olaya ben inaniyorum cok islem yaptim bos olan her islem bir tecrube katti burda olan ustalar sayesinde tecrubeye hem tecrube hem hizli level kattik herkezden allah razi olsun
yani ben arkadaslara toprak alti calismalarini oneriyorum bana aliömer ustam saksi yapmayi onermisti cilasiz tek tip hepsi birbirinin aynisiydi hem toprak alti oluyor hem yeri belli olmuyor surekli yerdegistirebiliyorsun ozaman anlasilirki yalin cubukla altin olana bilmeden giden ustanin eli opule okadar saksidan cubuk ucunu takip edip anlamsiz biyerde altin isareti vermelerine sasilir cok calismak lazim ama genede bir usta elinden tutmasi lazim derim tabiki alenen ustalarimiz birseyleri aciklayamiyor sebebi belli surekli konusmaya gerek allaha emanet ustam

Trakyalı81

ewet ustam sarikiz sarikiz ben kendi adima konusayim sari kiz deil kucucuk bi bronz sikke beni mutlu eder arazide cubukla aksama kadar gezebilirim hic sikilmadan amma iste amma o sikkeyi bulursam o ne keyif ne mutluluk olur ustam isin zevki ozaman tam zevk tam hobi olur calisicaz calisiyoruz eminim burda cogu arkadas benim gibi mucadele ediyordur amma tek basina bu isler zor kendi adima ne fizik var ne ne kendi cozdugum sistem usta olmassa zor imkansiz degil dir tabi ama zor senelerini veren ustalarimiz vardir burda ama bazen gozden kacan kucucuk problem a hadibe diyebilecek kadar basit seyler senelere mal olur oluyorda bu olaya ben inaniyorum cok islem yaptim bos olan her islem bir tecrube katti burda olan ustalar sayesinde tecrubeye hem tecrube hem hizli level kattik herkezden allah razi olsun
yani ben arkadaslara toprak alti calismalarini oneriyorum bana aliömer ustam saksi yapmayi onermisti cilasiz tek tip hepsi birbirinin aynisiydi hem toprak alti oluyor hem yeri belli olmuyor surekli yerdegistirebiliyorsun ozaman anlasilirki yalin cubukla altin olana bilmeden giden ustanin eli opule okadar saksidan cubuk ucunu takip edip anlamsiz biyerde altin isareti vermelerine sasilir cok calismak lazim ama genede bir usta elinden tutmasi lazim derim tabiki alenen ustalarimiz birseyleri aciklayamiyor sebebi belli surekli konusmaya gerek allaha emanet ustam
Ustaya riayet etmeden usta olunmuyor zaten.
Elime cubuk aldıran, cubugu bana sevdiren ve buna inandıran Bayram hocamdır. Yerden göğe kadar Allah razı olsun. Üstümde çok çok emeği vardır. Başını agritmaya da devam ediyorum halâ :)

Aliömer ustamın çok katkısı vardır. Kendisi hazır bilgiyi vermezdi meselâ. Sadece doğru soruları sana beyninde sormanı sağlar ve her seferinde benim ufkumu açmamı sağlardı. Hazır bilgi vermek çoğu zaman pek iyilik olmuyor zaten. Bir ışık yakmak, bir kapı aralatmak, sorgulatmak çok daha işe yarıyor.
Ondan da Allah razı olsun.
Yeterki sorgulayan kişiliğin azmi olsun, öğrenme-araştırma isteği olsun. Gerisi zaten bir şekilde geliyor. Ama her halükarda bilgi donanımından yani kendinden bir seyler katmak zorundasın.

Okumak-okumak-okumak, çok yanılmak,çok yanlış yapmak ve yanlış yapa yapa en doğruya ve en mükemmele ulaşmak..

amora

Member
Ustaya riayet etmeden usta olunmuyor zaten.
Elime cubuk aldıran, cubugu bana sevdiren ve buna inandıran Bayram hocamdır. Yerden göğe kadar Allah razı olsun. Üstümde çok çok emeği vardır. Başını agritmaya da devam ediyorum halâ :)

Aliömer ustamın çok katkısı vardır. Kendisi hazır bilgiyi vermezdi meselâ. Sadece doğru soruları sana beyninde sormanı sağlar ve her seferinde benim ufkumu açmamı sağlardı. Hazır bilgi vermek çoğu zaman pek iyilik olmuyor zaten. Bir ışık yakmak, bir kapı aralatmak, sorgulatmak çok daha işe yarıyor.
Ondan da Allah razı olsun.
Yeterki sorgulayan kişiliğin azmi olsun, öğrenme-araştırma isteği olsun. Gerisi zaten bir şekilde geliyor. Ama her halükarda bilgi donanımından yani kendinden bir seyler katmak zorundasın.

Okumak-okumak-okumak, çok yanılmak,çok yanlış yapmak ve yanlış yapa yapa en doğruya ve en mükemmele ulaşmak..
ewet ustam aynen yanlis yapmak
o yanlisi gorebilirsek mukemmele ulasiriz bayram ustayi dunya gozuyle gordum cay iscmek nasip oldu simdi etrafimda cubugu ben tutarken millet bu nasil bi olay cok guzel falan sen ustasin diyor bilmiyirlarki bayram abin yaninda cubuk tuttum senin cubuk tutmasindan haberin yok ? boyle boyle tut dedi anlatti etti insan sasa kaliyor allah hepsinden razi olsun aliomer ustami dunya gozuyle goremedim biraz uzak kaldi ama abim gibi sevdim ewet aliomer ustanin her kelami bir bilgi kapabilirsen hakki odenmez ustalarin allah razi olsun hicde sikilmazlar valla ellerinden geleni esirgemezler