bir küp sarikiz

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ustam Konuyu aydınlatmak için yeni konu açılsın dedim.
Beni karıştırma ustam sahada 1500 hedef olsun , 1000'dolu olsun 999 olmaz. Mesafe, derinlik fark fark etmez. Bu işler Bilim işi.
Seni niye karıştırayım gözüm:)
Ben şimdiden kanaatimi ifade etmiş oldum.

@ibrhm

Bilgili Üye
Ustam Konuyu aydınlatmak için yeni konu açılsın dedim.
Beni karıştırma ustam sahada 1500 hedef olsun , 1000'dolu olsun 999 olmaz. Mesafe, derinlik fark fark etmez. Bu işler Bilim işi.
Başka alet, edavat teknoloji tanımam. ÇUBUK bilinmezliğin anahtarı. Kullanabilirsen Bulamayacağın madde,mineral yoktur. ALTIN ŞÖYLE DURSUN.

@ibrhm

Bilgili Üye
Başka alet, edavat teknoloji tanımam. ÇUBUK bilinmezliğin anahtarı. Kullanabilirsen Bulamayacağın madde,mineral yoktur. ALTIN ŞÖYLE DURSUN.
İnanmayanlar olacaktır, birde şu surfercilerle ,cinciler birbirini yesede kurtulsak.
Bi surfer yapalım ben Çubukla yapacağım
Inanmayan küçük su peti içerisine ,bir adet altın , gümüş ,bakır,demir , veya su koyabilir.
Sadece bir tanesini , ağzını kapatıp siyah poşetin içerisine koysun fotoğrafını çeksin atsın içinde ne olduğunu söyleyeyim.
Burada mistik birşey yok.
Atomaltı parçacıkların Bilime ,bilene ,çubuğa teslimiyeti var.

timur964

konularim
korozyona uğrarsa dediklerin olur toprağın yapısını bozar bozulmayıda cihazlar sever ama gel görki altın hiç bir yerde hiç bir şekilde bulunduğu alana etki etmez etkilemez ve etkilenmezbakır gumuş demir senin yorumuna uygun hareket ederleretkilenir etki ederler

Siva

Bilgili Üye
Şiddetinden kastınız hacim ise, fizik buna musade etmiyor. Ama şunu yapabiliyorum;
Kuş bakışı hedefe bakıldığında, kapladığı alan 20 cm den daha uzun ise saptayabiliyorum.
Kilogramini, gramını ölçüp biçmek benim icin bilime aykırı. Suyun kapladığı alana göre ortalama 18 kat daha ağır bir metalden bahsediyoruz sonuçta..
Siddetten kastim buyukluk uzunluk altakinin disari saga sola iceri ve disa dogru gucunu demek istemistim zaten oyle anlamissiniz.tskler

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Altını, gümüşü, bakırı önce tanırsın. Icini,dışını,ciğerini ogrenirsin. Attigi, atacağı, her adımı ismin gibi ezberlersin.
Tüm savunma sistemlerini bilirsin.
Tüm toprak altı davranış karakteristiklerini yutarsın. Görmediğin, bilmedigin, tecrübe etmedigin bir oyun bile yapmaya kalksa sadece tebessum edersin.
Zorlaması hoşuna gitmeye başlar.

6 dönümlük hedef alanın ortasına götürürler, 15 saniyede burada yok der çeker gidersin.
Yanında gelenler daha ağzındaki sigarayı yakabilmek icin çakmağı bulamadan sen araca geri binersin.

Etrafta ne kadar çar çöp, metal,demir,mineral,gaz,kil,kum,bildik bilinmedik ne olursa olsun umurunda olmaz.

Herkes yalan söyler ama fizik asla yalan söylemez.

Ve dip toplamda, paslanmış kocaman bir demir parçasını noktalamak kişiyi ne kadar yorarsa , sarikizi milimetrik noktalamak o kadar yormaya başlar.

Mantığı bildikten sonra, sorunun nerden, nasıl veya kac bilinmeyenli denklem olarak sorulması hiçbir şeyi değiştirmez.

Kimlik bir tanedir. O , ya oradadır ya da orada değildir. 3. bir ihtimal o saatten sonra artık mevcut değildir.

Herkese rast gelsin..

Ruzgarbeykoz

Member
Altını, gümüşü, bakırı önce tanırsın. Icini,dışını,ciğerini ogrenirsin. Attigi, atacağı, her adımı ismin gibi ezberlersin.
Tüm savunma sistemlerini bilirsin.
Tüm toprak altı davranış karakteristiklerini yutarsın. Görmediğin, bilmedigin, tecrübe etmedigin bir oyun bile yapmaya kalksa sadece tebessum edersin.
Zorlaması hoşuna gitmeye başlar.

6 dönümlük hedef alanın ortasına götürürler, 15 saniyede burada yok der çeker gidersin.
Yanında gelenler daha ağzındaki sigarayı yakabilmek icin çakmağı bulamadan sen araca geri binersin.

Etrafta ne kadar çar çöp, metal,demir,mineral,gaz,kil,kum,bildik bilinmedik ne olursa olsun umurunda olmaz.

Herkes yalan söyler ama fizik asla yalan söylemez.

Ve dip toplamda, paslanmış kocaman bir demir parçasını noktalamak kişiyi ne kadar yorarsa , sarikizi milimetrik noktalamak o kadar yormaya başlar.

Mantığı bildikten sonra, sorunun nerden, nasıl veya kac bilinmeyenli denklem olarak sorulması hiçbir şeyi değiştirmez.

Kimlik bir tanedir. O , ya oradadır ya da orada değildir. 3. bir ihtimal o saatten sonra artık mevcut değildir.

Herkese rast gelsin..
Selamun aleykum ustam cubuk tutmaya calisiyorum ama benim cslismalarim hep toprak ustu ama toprak alti tepkilerle toprak ustu tepkiler cok farkli oluyor zaman sebebi ilede fazla çalışamıyorum bana uzaktan egitim maksatli eteklerinden biraz bilgi duku versende bende biraz senden kopya ceksem nasil olur hizlandirilmis egitim gibi ben istsnbul anadolu yakasindayim yakin olsan atlayip gelicem yanina cirakliga gecen bi abinin bahcede calistim bakir pilaka oldugunu bulabilirmisin dedi nedyum miknatisli sistemi kurdum dundum etrafinda 4 yer isaret etti birini 40 cm eseledik civi pasli metal pilaka felan cikardik bakir isareti veriyordu onlari cikardik isaret kesildi tamam dedim burayla isimiz kalamdi 2 yere eseledik 30 cm guzuken birsey yok tekrar cubuk tutdum isaret kesildi tamam dedim burdada isimiz yok 3. Yer bakir ve sarikiz isareti veriyordu 30 cm eseledik cubuk tutdum isaret devsm ediyor 3 tane metal cubuk caktim cubuk tutdum isaret yine devam ediyor zaman yetmedigi icin ustunu kapatdim metaller çakılı duruyor 4. Yerde ise altin isareti veriyor lakin sonra diskin yerini degistirdim ve 4. isaretin oldugu yeri mineral verdi ve sarikiz isareti degisti yaklaşık 1.5mt kuzeybatiya kaydi zaten sari kizi noktalamayacagimi biliyorum ama taktik gelistirmek istiyorum birde toprak ustu calismalarda mineralde cubuklar diske dunuyor toprak altinda bunu diskin yerini degistirince yasadim bana tavsiyeleriniz olurmu ustam ve tabi @BulursamKader25 ustam

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Selamun aleykum ustam cubuk tutmaya calisiyorum ama benim cslismalarim hep toprak ustu ama toprak alti tepkilerle toprak ustu tepkiler cok farkli oluyor zaman sebebi ilede fazla çalışamıyorum bana uzaktan egitim maksatli eteklerinden biraz bilgi duku versende bende biraz senden kopya ceksem nasil olur hizlandirilmis egitim gibi ben istsnbul anadolu yakasindayim yakin olsan atlayip gelicem yanina cirakliga gecen bi abinin bahcede calistim bakir pilaka oldugunu bulabilirmisin dedi nedyum miknatisli sistemi kurdum dundum etrafinda 4 yer isaret etti birini 40 cm eseledik civi pasli metal pilaka felan cikardik bakir isareti veriyordu onlari cikardik isaret kesildi tamam dedim burayla isimiz kalamdi 2 yere eseledik 30 cm guzuken birsey yok tekrar cubuk tutdum isaret kesildi tamam dedim burdada isimiz yok 3. Yer bakir ve sarikiz isareti veriyordu 30 cm eseledik cubuk tutdum isaret devsm ediyor 3 tane metal cubuk caktim cubuk tutdum isaret yine devam ediyor zaman yetmedigi icin ustunu kapatdim metaller çakılı duruyor 4. Yerde ise altin isareti veriyor lakin sonra diskin yerini degistirdim ve 4. isaretin oldugu yeri mineral verdi ve sarikiz isareti degisti yaklaşık 1.5mt kuzeybatiya kaydi zaten sari kizi noktalamayacagimi biliyorum ama taktik gelistirmek istiyorum birde toprak ustu calismalarda mineralde cubuklar diske dunuyor toprak altinda bunu diskin yerini degistirince yasadim bana tavsiyeleriniz olurmu ustam ve tabi @BulursamKader25 ustam
Aleyküm Selam
Toprak altı testler ile çalışamadiktan sonra kıymeti yok ustam. Uzaktan eğitime değil, o bakır plakayı bulmaya ihtiyacın var. Bulana kadar devam etmelisin. Neden bulamadığını, seni engelleyen ve yanıltan sebepler üzerinde de kafa yormalısın.
Ter dökmeden ezbere bilgi ile ilerleyemezsin.

4 yerde sinyal aldım ve bu 4 yerden birinde diye de düşünme. Olabilir de, ama 5. yerde de olabilir.
Rast gelsin..

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Örnek olsun diye yazıyorum; 1 küp dolusu demiri ortalama bir dedektör 1 metrenin üzerinde çok net algılar.
Söz konusu olan altınsa 80-90 cm. den rahatlıkla algılar.
@timur964 ustam altın konusunda sizle aynı fikirdeyim, saygılar.

amora

Member
korozyona uğrarsa dediklerin olur toprağın yapısını bozar bozulmayıda cihazlar sever ama gel görki altın hiç bir yerde hiç bir şekilde bulunduğu alana etki etmez etkilemez ve etkilenmezbakır gumuş demir senin yorumuna uygun hareket ederleretkilenir etki ederler
selamin aleyküm @timur964 ustam
@Trakyalı81 ustam tecrubelerini ve ciddi bir bilgiyi paylasmis yanlis anlasilmis toprak ustu ve gorerek test yapan her cubukcu bu hatayi goremez birisi soylemesse fark etmesi inanin yillar alir sistem yok ise ustamin dedigi olaya butun yalin cubuklar kapilir akil almaz bir durum ustamizin tecrubesinden yararlanmak gerek tabiki sorgulayalim ama birbirimizi uzmeden kirmadan siz kirdiniz demekte istemedim yanlis anlasilmasin cunku degerli ustalsrimiz bu sitede kalmiyorlar @Aliömer ustamiz herkeze ustu acik yada kapali bilgiler paylasti anliyan istifade etti @BulursamKader25 ustam surekli mucadelede @Trakyalı81 ustam da emin olun ciddi bilgiler paylasiyor ustalardan allah razi olsun selametle

Reis2020

Yeni Üye
Bu gümüş çubuk neodyum mıknatıslı bulur diye yqzılar vardı çubuk sayfasında okuduğum çubuk kullanan biri olarak daha yolun basındayım ama bunu denemek istiyorum gümüş çubuk olayını çubukçu ustalarımdan çubuk konusunda tavsiye verirlerse de altından kıymetli olur benim için saygılarımla

amora

Member
Hakimiyet alani nedir nasıl ispat edilir ?

4 metali (altın- gümüş-bakır-demir) alın önünüze koyun. Yanyana üst üste olsun farketmez. Tek bir noktada toplayın.
Çubuklarla 1 m geriden gidin üzerine. Cubuk sadece altın işaretini verir. Baska işaret VEREMEZ. Oradaki diğer metaller susar. Susmak ZORUNDADIR. Kimin borusu güçlüyse o öttürür.

Çekin altini 3 metal kalsın. 1 m geriden gidin üzerine gümüş işaretini verir. Boru sahibi değişir.

Cekin gümüşü bakır işaretini verir. Demir susar. Susmak ZORUNDADIR.

Ta ki demir yalnız kalırsa o zaman ancak işaretini cubuk verir.

Deneyden çıkan sonuc : metallerin baskınlık sıralaması vardir. Güçlü olanlar ve ondan daha zayif olanlar vardır.

Her metalin toprak altında etki ettiği alan vardir. Hale şeklinde toprağa nüfuz eder. Neye nüfuz eder? Tüm metal ve minerallere..

Örneğin altın.
Altın 6400 m2 içindeki tum metalleri susturur. Bu onun hakimiyet alanıdır. Bu alan içinde hangi metal olursa olsun o metalin işaretini ALAMAZSINIZ. Sarıkızın 6400 m2 lik alanı içindeyse çırım çırım ben sarıkızım diye işaret verir. Isterse vermesin ağzını burnunu kırarlar.. Koğuş ağası oradayken gıkını çıkaramaz.

Hakimiyet alanı ve baskın metal ilişkisi birbirine sıkı sıkıya bağlıdır.

Bu bir bilimdir, fiziktir.

Yok öyle değil diyen varsa adim adım yazdıklarımı dener. Sonra gelir ben denedim o oyle degil böyle der..
selamin aleyküm @Trakyalı81 ustam

4 metali (altın- gümüş-bakır-demir) alın önünüze koyun. Yanyana üst üste olsun farketmez. Tek bir noktada toplayın.
Çubuklarla 1 m geriden gidin üzerine. Cubuk sadece altın işaretini verir. Baska işaret VEREMEZ. Oradaki diğer metaller susar.

yaziya istinaden ayni bolgede fakat cubukcunun bilmedigi yerde ayni metalleri (altin ,gumus, bakir ,pasli demir,)
cubukcunun ustaligini da goz onunde bulundurarak (yalin) cubuk ile cubuk cinsi farketmeksizin numuneli yada numunesiz ilk
olarak hangi metale gider ve gittigi metal ustunde ne isareti alabilir yada metalleri bulabilirmi tecrubenizden yararlanmak adina suali cevaplarsaniz sebinirim
birde
Altın 6400 m2 içindeki tum metalleri susturur. Bu onun hakimiyet alanıdır. Bu alan içinde hangi metal olursa olsun o metalin işaretini ALAMAZSINIZ. Sarıkızın 6400 m2 lik alanı içindeyse çırım çırım ben sarıkızım diye işaret verir. Isterse vermesin ağzını burnunu kırarlar.. Koğuş ağası oradayken gıkını çıkaramaz.

kisacasi altinin bulundugu bolgede metal ve mineraller ben altinim diyor anlasilan o
sormak istedigim bu sizin icin asilamaz bir durummudur
yani altin olan yerde bronz u bronz olarak tespit edilemezmiyiz etmesi zormu yada ne oldugunu bilemeyiz acmadanmi bu konu hakkindada bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim selamet ile