bir küp sarikiz

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
15 gun neden bekliyorun anında göruntu olmazmı
Sarıkız toprağa girdikten sonra gecen her 24 saatte, matematiksel olarak belirli periyotlarla hakimiyet alanini genişletir. 15 gün sonra tam,net,koşulsuz egemenliğe sahip olur. Bebeklikten erişkin olma durumu gibi düşünün. 15 gün ile 1115 gün arasında da fark yoktur.
Bu süreyi tanımak gerekir ki , eşit şartlarda savaşalım..

Trakyalı81

Siddetinide olcebiliyomusun ustam.
Şiddetinden kastınız hacim ise, fizik buna musade etmiyor. Ama şunu yapabiliyorum;
Kuş bakışı hedefe bakıldığında, kapladığı alan 20 cm den daha uzun ise saptayabiliyorum.
Kilogramini, gramını ölçüp biçmek benim icin bilime aykırı. Suyun kapladığı alana göre ortalama 18 kat daha ağır bir metalden bahsediyoruz sonuçta..

timur964

konularim
Sarıkız toprağa girdikten sonra gecen her 24 saatte, matematiksel olarak belirli periyotlarla hakimiyet alanini genişletir. 15 gün sonra tam,net,koşulsuz egemenliğe sahip olur. Bebeklikten erişkin olma durumu gibi düşünün. 15 gün ile 1115 gün arasında da fark yoktur.
Bu süreyi tanımak gerekir ki , eşit şartlarda savaşalım..
altın korozyona uğramazki topragın aurasını bozup anomali oluştursundeğil 15gün 15 yılda geçse altın çevresine etki oluşturmaz

Trakyalı81

altın korozyona uğramazki topragın aurasını bozup anomali oluştursundeğil 15gün 15 yılda geçse altın çevresine etki oluşturmaz
Korozyon kelimesini kullanmadım. Hakimiyet alanı dedim.
Cubuk tecrübeniz var ise istediğiniz gramajdaki sarıkızı, istediğiniz metraja gömüp her saat başı aynı mesafeden 50+ m ve aynı yönden sür direk üzerine gidin.
Sonrasında aynı cümleyi kuramayacaksiniz emin olun.

Denediginiz , bizzat tecrube ettiğiniz ve emin olduğunuz bir şey var ise ayrıntılı buyrun yazın münazara edelim.

timur964

konularim
Korozyon kelimesini kullanmadım. Hakimiyet alanı dedim.
Cubuk tecrübeniz var ise istediğiniz gramajdaki sarıkızı, istediğiniz metraja gömüp her saat başı aynı mesafeden 50+ m ve aynı yönden sür direk üzerine gidin.
Sonrasında aynı cümleyi kuramayacaksiniz emin olun.

Denediginiz , bizzat tecrube ettiğiniz ve emin olduğunuz bir şey var ise ayrıntılı buyrun yazın münazara edelim.
tecrubemi ettin 30 yıl işin imalatını yaptım tonlarca altın işledim erittim korozyona uğramadı uğrasaydı imalat yapılmazdı kimsede koluna kulağına parmağına takamazdı kşilere zarar verirdi

Trakyalı81

tecrubemi ettin 30 yıl işin imalatını yaptım tonlarca altın işledim erittim korozyona uğramadı uğrasaydı imalat yapılmazdı kimsede koluna kulağına parmağına takamazdı kşilere zarar verirdi
Ustam ;
Neden korozyona takıldınız?
Korozyon beni ilgilendirmiyor. Ilgilenmiyorum.
Bi zahmet sizde çıkın o kelimeden.

Hakimiyet alanı ile korozyon kelimelerinin ayni olduğunu nereden biliyorsunuz ?

Hakimiyet alanı: .........

Buyrun tanimini yapin oyle devam edelim.

Trakyalı81

Hakimiyet alani nedir nasıl ispat edilir ?

4 metali (altın- gümüş-bakır-demir) alın önünüze koyun. Yanyana üst üste olsun farketmez. Tek bir noktada toplayın.
Çubuklarla 1 m geriden gidin üzerine. Cubuk sadece altın işaretini verir. Baska işaret VEREMEZ. Oradaki diğer metaller susar. Susmak ZORUNDADIR. Kimin borusu güçlüyse o öttürür.

Çekin altini 3 metal kalsın. 1 m geriden gidin üzerine gümüş işaretini verir. Boru sahibi değişir.

Cekin gümüşü bakır işaretini verir. Demir susar. Susmak ZORUNDADIR.

Ta ki demir yalnız kalırsa o zaman ancak işaretini cubuk verir.

Deneyden çıkan sonuc : metallerin baskınlık sıralaması vardir. Güçlü olanlar ve ondan daha zayif olanlar vardır.

Her metalin toprak altında etki ettiği alan vardir. Hale şeklinde toprağa nüfuz eder. Neye nüfuz eder? Tüm metal ve minerallere..

Örneğin altın.
Altın 6400 m2 içindeki tum metalleri susturur. Bu onun hakimiyet alanıdır. Bu alan içinde hangi metal olursa olsun o metalin işaretini ALAMAZSINIZ. Sarıkızın 6400 m2 lik alanı içindeyse çırım çırım ben sarıkızım diye işaret verir. Isterse vermesin ağzını burnunu kırarlar.. Koğuş ağası oradayken gıkını çıkaramaz.

Hakimiyet alanı ve baskın metal ilişkisi birbirine sıkı sıkıya bağlıdır.

Bu bir bilimdir, fiziktir.

Yok öyle değil diyen varsa adim adım yazdıklarımı dener. Sonra gelir ben denedim o oyle degil böyle der..

Turko

Uzman
Birazdan konuya altın değerinde bilgiler yazacağım. Mesajın konusu toprak ana olacak. İçeriği toprak ananın acımasızlığı. Sonuç olarak değerli metaller ne kadar değersiz onu anlamış olacağız.

Turko

Uzman
Kıymetli hobidaşlarım hepimizin ortak hedefi olan değerli iki metal altın ve gümüş konumuz bu ..bu iki değersiz doygun mineral birleşenleri yüzünden kalp kırılır dilin kemiği yoktur. Aslında değerli olan topraktır. Toprak doymamış minerallerin bir arada durması ile oluşan katmandır. Doygun mineraller ise ender toprak diye adlandırılır. Bu şekilde hitap edilme sebebi ise zirveyi görmüş olması yani mineral sınıfından ayrılıp mükemmel haline geçmiş olması. Mükemmel hali nasıl kabul görüyor. Şöyle.. zor bulunacak , az bulunacak , çabuk eriyecek , çabuk şekil alıp donacak ve insanı zehirlemeyecek. Altın ve gümüş ten daha değerli gazlar var ama cebinizde taşıyacağınız türde element olmadığı için değersiz kalıyor. Toprak sis perdesi gibidir. Ağır topları vardır. Bünyesine giren metale saldırmaya başlar. Saldırı gören metal nasıl tepki vereceğine kendisi karar veremez ısı, ışık, nem, buz, gazlar, basınç ve doymamış mineraller karar verir. Bu bir süreçtir ve adamına göre çok uzun veya çok kısa bir surectir. Doyuma ulaşmamış toprak doymak için saldırır. Şimdi bizi ilgilendiren kısma gelelim. Altin...

Altın söylenildiği gibi tepkisiz değildir korozyon falan olmaz derler yanlış. Olur fakat diğer metallerin seviyesinde doygun hale gelmemiş olmasından dolayı tepkisi farklıdır. Hemen pes eder teslim olur yok oluşa fakat doygun hali en üst seviyede olduğu için bünyesinde başka bir minerale yada metalik yapıya ihtiyaç duymadığı için ve yer olmadığı için tepkimesi çok çok yavaş ve etkisiz olur. Bu ne demek. Gümüş renk atar hızlı olur tepkisi , bakır renk atar hızlı tepki verir yani yüzey bozulmaya başlar gibi gibi... Hiç 40.000 yıllık altın kolye bulundu yahut takı bulundu diye bir haber duydunuz mu . İmkansız çünkü insan oğlu ısı ile işleme olayını topraktaki metalleri deneye deneye altına ancak karar kıldı. Az bulunur çabuk işlenir kolay şekil alır zehirlenen vs vs. Gelelim nasıl bulunur olayına.

Altın en suskun en kararlı metaldir. Etliye sütlüye karışmaz. Tok adam aç adamın hâlinden anlamaz. Bir kamyon altın koy toprağa çubuklar yine gider iki parmak demire takılır. Çünkü demir doygun hale çabuk geçmiş sınıfta metaldir. Toprağa hemen tepki verir yüzeyine saldıran nem su ısı ışık mineral özellikle tuz sınıfı saldırır karşı koyar direnir başlar paslanmaya. Yüzeyinde bu kadar çok curcuna olurken çubuk ne yapsın altını. Gümüşü bulma şansınız altını bulma şansınız dan 10.000 kat daha fazladır.

Nasıl bir pozisyonda olursa altını bulabilirsiniz.

Yanında başka bir metal olduğu taktirde ancak altını bulabilirsiniz.
Toprak ile teması uzun süreli ise ancak bulabilirsiniz.
Su içinde olan altını bulabilirsiniz. Batık deriz karada aradığınız dan daha hızlı bulursunuz.
Toprak içerisinde hızlı atmosfer değişikliği olursa yani yıldırım düşen yerde yada buz tutmuş ve erime safhasında olan alanda altın var ise .

Nasıl bir pozisyonda olursa bulamazsınız.

Küp vb içinde
Taş kaya içinde
Milek kil gibi alanın içinde
Ağır mineral yoğunluğu içersinde.
oksijen ile sürekli temas halinde ise.

Arazide altına en direk yaklaşamazsınız. Düz hatlar içersinde hareketler ile yaklaşamazsınız. Altının üstünde çubuklar ile nokta belirleyemez siniz. Arazinin alt kotundan altın olduğunu düşündüğünüz üst kota doğru zikzak adımlar ve paralel tırmanış ile ancak sadece var olup olmadığını anlayabilirsiniz.
En garanti tespit en uzak noktada olduğunuz anda aldığınız tepkidir. Fakat yaklaştıkça netlik kaybolur.

Altını bulduğunu iddia eden kişi muhakkak faktörleri çok iyi okuduğu ve değerlendirdiği için iddialıdır.

@ibrhm

Bilgili Üye
Keşke yeni bir konu açsaidik .
ÇUBUK Altını bulur mu?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Keşke yeni bir konu açsaidik .
ÇUBUK Altını bulur mu?
En dandik olanı bile bulur mesele bu değil.
Şöyle bir misalle durum anlaşılmış olsun eski bir nekropol düşün ve hepside gizli.
Varsayalım altda 100 hedef var.
Bu hedeflerin 5 inde mevzu olsun.
O sahadaki çalışmalar neticesinde bir tane buldun.
Cihaz olarak bunu bir başarı sayabilirmisin ?

Çubuk stabil olmayan hareketlere sahiptir.
Bunun anlaşılması gerekiyor.

@ibrhm

Bilgili Üye
En dandik olanı bile bulur mesele bu değil.
Şöyle bir misalle durum anlaşılmış olsun eski bir nekropol düşün ve hepside gizli.
Varsayalım altda 100 hedef var.
Bu hedeflerin 5 inde mevzu olsun.
O sahadaki çalışmalar neticesinde bir tane buldun.
Cihaz olarak bunu bir başarı sayabilirmisin ?

Çubuk stabil olmayan hareketlere sahiptir.
Bunun anlaşılması gerekiyor.
Ustam Konuyu aydınlatmak için yeni konu açılsın dedim.
Beni karıştırma ustam sahada 1500 hedef olsun , 1000'dolu olsun 999 olmaz. Mesafe, derinlik fark fark etmez. Bu işler Bilim işi.