Birazda tumulus gorseli benden

Pirana

Bilgili Üye
Mhmt82 dogrusun usta test icin guzel yerler siz ne gibi hangi cihazlari test ettiniz sonuclar nasildi

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sagolasin o senin guzelligin Mirkut usta biraz kinayeli geldi bana ondan .onemli degil.bolge sormak ne tur isarwtlerin hangi bolgede oldugunu ogrenmek tecrube icin
Biliyorum ustam bende latife olsun diye oyle yazmistim. Selametle saglicakla kal insALLAH c.c

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
bölge trakya mı diye soracaktım gerek kalmamış
güneydoğu girişli oluyor trak tümülüsleri

Pirana

Bilgili Üye
Sonuc ne oldu peki bir oda boslugu gordumu.yeralti goruntuleme keza sakul cubuk lar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
toprağa frekans basan bir mfd yapmıştık onu.
kullandıpiğım şakül ve cubukları...
nesala baktığın cubuklar orda tepki vermediyse at çöpe bence.dığru sistem onlar değil
Bencede kardasim,
Sayet cubuk kullanan tumulusun tunelini tespit edemiyorsa, isin ilk baslangicina donup tekrar calismaya baslamasi gerekir.
Burada tuneli, odayi bulamayan arazide de birsey bulmasi imkansiza yakindir.

Yalniz bir husus var:
Bazi bolgelerde gozetleme tepeleri olur.
Buralari tumulus/mezar degildir. Cevrede yasayanlar tumulus/hoyuk vs. derler amma degildir.

sepetkaya

Editör
Bencede kardasim,
Sayet cubuk kullanan tumulusun tunelini tespit edemiyorsa, isin ilk baslangicina donup tekrar calismaya baslamasi gerekir.
Burada tuneli, odayi bulamayan arazide de birsey bulmasi imkansiza yakindir.

Yalniz bir husus var:
Bazi bolgelerde gozetleme tepeleri olur.
Buralari tumulus/mezar degildir. Cevrede yasayanlar tumulus/hoyuk vs. derler amma degildir.
Ustam aynen öyle yaşadığım bolged yaklaşık 8 adet gözetleme haberleşme yeri var ve herkes bunlara höyük diyor ve bir çoğunu açmışlar açılanlardan bir örnek atayım..Ekli dosyayı görüntüle 234135

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Pirana mfd toprağa problarla frekans basanlardan tunel ve oda boslugunu yakaladım onunla...
cubuklar içinde iyibir test oldu ozamn.yakında bir daha gidip bakmam gereken bişeyler var onları test etmem gerekiyor..

emirimmuzo

Member
Vize girişindeki güzel tümülüsler 4 yada 5 adet var Pazar günü geçtim baktım baktım durdum muhteşemler ama sadece muhteşemler el sürmek yasakkk