Bononia Oceanen

kebikec

Member
Valla bana verilen fiyat o kardeşim neyse onu söylüyorum müze ya daha az verirse roma dönemine ait @mayhem
elinde o malzemeyi 8 ay saklamakla zaten suçlu durumuna düşmüşsün en çok 3 hafta içerisinde müzeye bildirmekle yükümlüsün başka türlü elindeki mal gerçekse başın ağrır benden bukadar

mayhem

Co Admin
Co Admin
ıhh ıhh bişicik olmaz nerden bulduğunu bile söylemek zorunda değil sıkıntı yok bence şahsi görüşümdür.

Mois

Yeni Üye
Diğer sikkeyi müzeye vereyim bakalım ne fiyat verecekler eğer bu koleksiyonerden iyi fiyat verirse madalyonuda müzeye veririm

mayhem

Co Admin
Co Admin
kebikec usta adamı hemende içeri atdın müzeye kazandırılalımdiye uğraşıyoruz napsın yurtdışınamı gitsin şimdi bu eser 3 kuruşa 3 kuruş olsun bizde kalsın .

Mois

Yeni Üye
8 ay değil sene biraz araştırdım nerden buldun nasıl buldun gibi şeyler sormuyorlar bile

kebikec

Member
pardon yanlış biliyormuşum

Tarihi eser buldum ne yapmalıyım?
Taşınır ve taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarını bulanlar, malik oldukları veya kullandıkları arazinin içinde kültür ve tabiat varlığı bulunduğunu bilenler veya yeni haberdar olan malik ve zilyetler, bunu en geç üç gün içinde, en yakın müze müdürlüğüne veya köyde muhtara veya diğer yerlerde mülki idare amirlerine bildirmeye mecburdurlar.
Kültür ve tabiat varlıklarıyla ilgili olarak bildirim yükümlülüğüne mazereti olmaksızın ve bilerek aykırı hareket eden kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bildirimi yapılmamış olan kültür ve tabiat varlığını satışa arz eden, satan, veren, satın alan, kabul eden kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Mois

Yeni Üye
Buyur burdan yak gelde müzeye git şimdi

mayhem

Co Admin
Co Admin
Diğer sikkeyi müzeye vereyim bakalım ne fiyat verecekler eğer bu koleksiyonerden iyi fiyat verirse madalyonuda müzeye veririm
esnektir müzeler bu konuda dışarı gitmesindiye zaten sormuyorlar birşey bence içinde rahat etmiş olur kardeş. adamlar malzeme ellerinde yakalanıyorda müzeye götürüyordum diyorlar bişey olmuyor ! sen elinle kötürmüşsün hiç bişi olmaz en azından 3 5 kuruş alırsın . değeri herne ise.

Mois

Yeni Üye
Teşekkür ederim hepinizden üstadlar ben en iyisi dediğim gibi yapayım birini vereyim müzeye size yazarım üstadlar ne verdilerse

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sen müzeye git dostum :)

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
bizim köyde 2 arkadaş bir küpün içinde 8 adet golden sikke buluyor,şimdiki bizim 10 kuruş ebatlarda çil. aracı 40.bin tl ye alıyor 120.bin tl ye satış yapıyor. işin komik tarafı alan adamı bizim bulan çocuklarda ii tanıyor. aman kaptırma elindeki ni.