Boşluk bulmada hangi ''Alan Tarama'' daha iyi sonuç verir?

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam ..ahanda şurada altun veya gümüş var noktası burası diyen makina dedektör veya herhangi 1 alet icad edilmedi .. velevki icad edildi piyasada yok ... niye satsınki o makinayı ? .. peki biz tespitimizi nasıl yapacaz ... bütcene göre iş gören dedektör ..(ben dedektörden anlamam ) ve sende çalışan boşluk bulmak için çubuk .. ve değerli tespiti yapacağun çubuk ve test malzemelerin .. bunlara mukabil .. bilgi + tecrübe + yetenek lerinide ilave edeceksin ..

samizel

Aktif Üye
Ölçüsü, uzunluk kalınlık vs. ve nereden temin ederim. Yapılışı ? izah ederseniz size zahmet çok sevinirim. Teşekkür ederim...
Ben sanayiden hurdacıdan aldım. Elle tuttuğun yer dahil 45 cm falan olsa yeter. Ama çok kalın olmasın. Bende farklı kalınlıklarda aliminyum çubuk var ve kalinlastikca hassasiyet azalıyor. 6-7 mm olsa yeter

Yabgu

Bilgili Üye
Boşluk ve alan taramalar bölümünde istediğinizden daha fazlası bilgi mevcut. Buraya kanalize olmanızı tavsiye ederim.
Aradığınız çubuk cinslerini , alüminyum kaynak teli veya gümüş kaynak teli şeklinde internette aratarak sipariş verebilirsiniz.
Yoğun olarak satışı mevcut.
Teşekkür ederim. Nerede ise kanalizeyim zaten:)

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ölçüsü, uzunluk kalınlık vs. ve nereden temin ederim. Yapılışı ? izah ederseniz size zahmet çok sevinirim. Teşekkür ederim...
.
Aliminyum çubuk kullanacaksan ilk dikkat edeceğin şey . Rüzgar hesabıdır ..hafif meteryal olması sebebiyle . bu sebeble kalınlığı en az 6 mm den başla 10 mm ye kadar çıkabilirsin ... ince olursa en hafif rüzgar seni ya yanıltır ya çalıştırtmaz ..

Yabgu

Bilgili Üye
Ben sanayiden hurdacıdan aldım. Elle tuttuğun yer dahil 45 cm falan olsa yeter. Ama çok kalın olmasın. Bende farklı kalınlıklarda aliminyum çubuk var ve kalinlastikca hassasiyet azalıyor. 6-7 mm olsa yeter
6-7 mm olsa yeter diyorsunuz. 50cm alsam 10cm'i el tutma yerine gitse olur sanırım. peki tutma yerinde her hangi bie kabze ne bileyim rahat dönsün diye kalem boşluğu tarzı birşeye gerek var mı? gerekli mi? çıplak mı olmalı? ayrıca eldiven takmak gerekir mi? Teşekkür ederim...

samizel

Aktif Üye
6-7 mm olsa yeter diyorsunuz. 50cm alsam 10cm'i el tutma yerine gitse olur sanırım. peki tutma yerinde her hangi bie kabze ne bileyim rahat dönsün diye kalem boşluğu tarzı birşeye gerek var mı? gerekli mi? çıplak mı olmalı? ayrıca eldiven takmak gerekir mi? Teşekkür ederim...
Kişiden kişiye değişiyor sen deneyerek en uygun olan şekilde yaparsın. Benim ellerim çok terlediği için ona göre bir şey yaptırdım. Terleyince rahat dönmüyor. Eldivenli veya eldivensiz bende aynı tepkiyi veriyor

Yabgu

Bilgili Üye
.
Aliminyum çubuk kullanacaksan ilk dikkat edeceğin şey . Rüzgar hesabıdır ..hafif meteryal olması sebebiyle . bu sebeble kalınlığı en az 6 mm den başla 10 mm ye kadar çıkabilirsin ... ince olursa en hafif rüzgar seni ya yanıltır ya çalıştırtmaz ..
Teşekkür ederim, buna dikkat edeceğim. Ayrıca tüm çubuklardan (Gümüş, alüminyum, bakır, prinç vs.) birer tane edineceğim. Teyid amaçlı...elbet biri doğru söyler değil mi?

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Teşekkür ederim, buna dikkat edeceğim. Ayrıca tüm çubuklardan (Gümüş, alüminyum, bakır, prinç vs.) birer tane edineceğim. Teyid amaçlı...elbet biri doğru söyler değil mi?
.
Hepsindende tepki de alabilirsin .. 1 tabesindende alabilirsin ... almayada bilirsin ... almaz isen bırakma devam et ... pratik pratik pratik ..çalış ...

Yabgu

Bilgili Üye
Ustam ..ahanda şurada altun veya gümüş var noktası burası diyen makina dedektör veya herhangi 1 alet icad edilmedi .. velevki icad edildi piyasada yok ... niye satsınki o makinayı ? .. peki biz tespitimizi nasıl yapacaz ... bütcene göre iş gören dedektör ..(ben dedektörden anlamam ) ve sende çalışan boşluk bulmak için çubuk .. ve değerli tespiti yapacağun çubuk ve test malzemelerin .. bunlara mukabil .. bilgi + tecrübe + yetenek lerinide ilave edeceksin ..
[/QUOT
Teşekkür ederim Ustam.

Mhmtylmz

Aktif Üye
Merhaba sevgili forum üyeleri;

Boşluk bulmada, metal bulmada demiyorum, sadece boşluk bulmada önerebileceğiniz bir ''Alan Tarama'' var mıdır?
Bu konuda tecrübeli arkadaşların, abilerimin veya kardeşlerimin önerisini rica ediyorum. Şimdi den ilgiliniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
slm abim kolay gelsin senin almış olduğun pirinç çubuklarla nasil denedin boşluk almayı bende de princ çubuklar var ben sol koltuk altima yarim litrelik ici bos plastik su kabi al koy yada herhangi bir bos olan sise veya balonu şişir kolunun altına koy suphelwndigin yerlerde o çubuklarla gezin eger çubuk düzgün çalışıyorsa kesin bulursun başka çubuk bakınma derim elindekiler is yapar

Garip_sk

Aktif Üye
Selamın aleyküm ustam gpr cihazı kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla kullandığınız cihaz verim açısından nasıldır Bi tecrübe deneyiminiz oldumu sahada

Yabgu

Bilgili Üye
Selamın aleyküm ustam gpr cihazı kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla kullandığınız cihaz verim açısından nasıldır Bi tecrübe deneyiminiz oldumu sahada
Aleyküm selam ustam. Doğrudur, GPR ve diğerleri... Cihazdan verim alabiliyoruz. 17m'de hatasız. Marka vermek doğru mu bilemiyorum fakat iş görüyor. Yeterki doğru noktaya bakalım. Ne var ne yok değerler üzerinden anlayabiliyoruz. Bunda sıkıntı yok. Bu cihazlarla bakmak zaman alıyor, dediğim gibi noktalayıcı doğru olduğunda zamana da emeğe de acımıyorsunuz bu kez... Anlatabiliyor muyum bilmiyorum?