Boşluk bulmada hangi ''Alan Tarama'' daha iyi sonuç verir?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
slm abim kolay gelsin senin almış olduğun pirinç çubuklarla nasil denedin boşluk almayı bende de princ çubuklar var ben sol koltuk altima yarim litrelik ici bos plastik su kabi al koy yada herhangi bir bos olan sise veya balonu şişir kolunun altına koy suphelwndigin yerlerde o çubuklarla gezin eger çubuk düzgün çalışıyorsa kesin bulursun başka çubuk bakınma derim elindekiler is yapar
Doğru noktada o dediğini yaptığında senin ruhun bile duymaz su olur akar gidersin.
Siz çocuk oyuncağı zannediyorsunuz herhalde bu isleri birkaç kişi ağız birliği yapınca gerçek mi sanıyorsunuz?

Koltuk altına bidon al, ağzına çeyrek al, dili dışarı çıkar 3 kere üfle falan.
Öyle olmuyor o işler. Olsaydı herkes boşluk uzmanı kesilir para altında kalırdı.

Boşluk yalnız değildir. Değerliyi bulamayan, doğru yerde içinde değerli olan boşluğu da bulamaz.1 bulursa 999 kere yanılır.

Sizinkisi şu hesap, (sizinkisi diyorum çünkü varsınız işkembe-i kubradan yazıp çizen), mandalinayi dilim dilim yemek istiyorum ama kabuğunu soymak istemiyorum.

1 saat öncesine kadar tüm yaptığın yorumlarda daha tespitlerimi kanıtlayamadım diyerek rüzgar yaparken, nasıl oluyorda şunu şöyle yap kesin bulursun diyebiliyorsun?

Kaç kere hedefe ulaştın?
Yoksa ezan ile yatsi arasında o dediğin hurafeyi yaparak işlemi teyit ettin de bizim mi haberimiz yok ?
Ya da bizim bilmediğimiz neyi biliyorsun da koltuk altında bidon taşıyorsun?

Geçiniz efendim geçiniz..

Turko

Uzman
Doğru noktada o dediğini yaptığında senin ruhun bile duymaz su olur akar gidersin.
Siz çocuk oyuncağı zannediyorsunuz herhalde bu isleri birkaç kişi ağız birliği yapınca gerçek mi sanıyorsunuz?

Koltuk altına bidon al, ağzına çeyrek al, dili dışarı çıkar 3 kere üfle falan.
Öyle olmuyor o işler. Olsaydı herkes boşluk uzmanı kesilir para altında kalırdı.

Boşluk yalnız değildir. Değerliyi bulamayan, doğru yerde içinde değerli olan boşluğu da bulamaz.1 bulursa 999 kere yanılır.

Sizinkisi şu hesap, (sizinkisi diyorum çünkü varsınız işkembe-i kubradan yazıp çizen), mandalinayi dilim dilim yemek istiyorum ama kabuğunu soymak istemiyorum.

1 saat öncesine kadar tüm yaptığın yorumlarda daha tespitlerimi kanıtlayamadım diyerek rüzgar yaparken, nasıl oluyorda şunu şöyle yap kesin bulursun diyebiliyorsun?

Kaç kere hedefe ulaştın?
Yoksa ezan ile yatsi arasında o dediğin hurafeyi yaparak işlemi teyit ettin de bizim mi haberimiz yok ?
Ya da bizim bilmediğimiz neyi biliyorsun da koltuk altında bidon taşıyorsun?

Geçiniz efendim geçiniz..
Tüyo ver biraz başkan çocuklara boşluk konusunda yanlış bildikleri düzelsin.

Trakyalı81

Tüyo ver biraz başkan çocuklara boşluk konusunda yanlış bildikleri düzelsin.
Iyi niyetli değiller onlar.
Iyi niyetli adam belli eder kendini.
Bunlar oltacı, taklacı.
Önce yer/yatak yapıyorlar kendilerine. Sonra kendileri gibi birkaç kişiyi aynı kulvarda koşturuyorlar.
Sonra 2-3 kişi aynı şeyleri papağan gibi yazınca kendi yazdıkları gerçek sanıyorlar.

Bin tane mezar buldum, 30 ayrı yerde gömü tespit ettim ama açmadım hiç derler. Diyor zaten patır patır yazıyor sonra böyle yap kesin diyor.
E hani hiç açmamıştın?

Ama sorsan hepsi prof.
Çıkar araziye düz yolda yürüyemezler.

Gerçekten bu işi öğrenmeye niyetli insanları da saçma sapan işlerle kafalarını karıştırıyorlar ona canım sıkılıyor.
Bi' bitmediler..

Turko

Uzman
Bunlar oltacı, taklacı.
Önce yer/yatak yapıyorlar kendilerine. Sonra kendileri gibi birkaç kişiyi aynı kulvarda koşturuyorlar.
Sonra 2-3 kişi aynı şeyleri papağan gibi yazınca kendi yazdıkları gerçek sanıyorlar.

Bin tane mezar buldum, 30 ayrı yerde gömü tespit ettim ama açmadım hiç derler. Diyor zaten patır patır yazıyor sonra böyle yap kesin diyor.
E hani hiç açmamıştın?

Ama sorsan hepsi prof.

Gerçekten bu işi öğrenmeye niyetli insanları da saçma sapan işlerle kafalarını karıştırıyorlar ona canım sıkılıyor.
Bi' bitmediler..
Ben boşluk tepkisini hep sol omuz üstünden alıyorum niye öyle oluyor sağ omuz üstünden de hep metal tepkisi. Normal mi bu ustam .

Yabgu

Bilgili Üye
Bunlar oltacı, taklacı.

E hani hiç açmamıştın?

Ama sorsan hepsi prof.

Bi' bitmediler..
Ustam dediğiniz gibi alüminyum çubuklarla bismillah diyeceğim. Elbette dilini çözene kadar pratik, deneme-yanılma şart... Emeksiz olmuyor hiçbirşey malum. Yine de doğru veya yanlış, bilgilerini paylaşan tüm ustalarıma teşekkür ederim. Ben bu çubuk olayına girince çok şey öğrendim kısa zamanda, tabi araştırarak, deneme yanılma da var tabi. İşin özünde niyetim hiç biri net olmasa bile kötünün iyisini arıyorum, yani en az yanılma nasıl oluyorsa, hangisi en az yanılıyorsa, tek gaye bu. İstediğin teknolojiye sahip ol, nereye bakacağını bilmezsen onlarda boş. Ha bana kalırsa en iyi makine Allah vergisi insan beyni fakat ona da yıllar ve emek istiyor. İşte burda tam olarak konunun içinde bulunduğumuz durum ortaya çıkıyor; ''ARAŞTIRMA''... Saygılarımla

Trakyalı81

Omuz üstünden nasıl oluyor Ustalarım. Çubuklar bel veya göbek hizasında iken omuzdan nasıl tepki alıyoruz. İnanın anlamadım.:unsure:
Çubuk tutuş ile alakalı değil.
Örnek;
Yüzün X bir yöne dönük ve elinde çubuk yürüyorsun.
5 m ileride 90 derece sağda 3 m mesafede de 1m2 boşluk var. Icindede bakır metal var diyelim.
Yurudugune göre 5 m ileride sağ omuz hizasına geldiğinde metalin işaretini vermeli çubuk.
Aldın işareti bekledin 30 saniye diyelim aynen yine ileri devam ettin.
Sonra döndün geri aynı izden yürüyorsun. Bu defa sol omuz hizasında kaldı hedef. Ama bu defa metali değil boşluğun isaretini aldın.
@Turko Ustanın dediğine örnek olarak böyle yorumladım.
Buna istinaden normal değil dedim.

Kendi etrafında dairesel tur atarken ile ilgili soruya dönüşürse bu soru, o zaman daha da detaylı cevap lazım.

Yabgu

Bilgili Üye
Örnek;
5 m ileride 90 derece sağda 3 m mesafede de 1m2 boşluk var. Icindede bakır metal var diyelim.
Yurudugune göre 5 m ileride sağ omuz hizasına geldiğinde metalin işaretini vermeli çubuk.
Sonra döndün geri aynı izden yürüyorsun. Bu defa sol omuz hizasında kaldı hedef. Ama bu defa metali değil boşluğun isaretini aldın.

Kendi etrafında dairesel tur atarken ile ilgili soruya dönüşürse bu soru, o zaman daha da detaylı cevap lazım.
Şimdi anladım Ustam, teşekkür ederim.

Turko

Uzman
Örnek;

Sağol ustam. Enteresan bir şekilde aynı hacim içersinde solumda boşluk sağımda metal alıyorum özellikle kot farkı ile aşağıda kaldığım zaman boşluğa kilitleniyor çubuklar. Ama metal konusunda solda kalsa dahi soldan sağa yatırıp 180 derece döndürüyor beni sonra kitliyor.

Yabgu

Bilgili Üye
Örnek;

Peki ustalarım bir soru daha geldi aklıma, kusuruma bakmayın lütfen, peki çubuk değiştikçe hareketlerde değişir mi? Örneğin pirinç çubukta boşlukta kapanırken, alüminyum çubukta V şeklinde açılır mı veya X'mi yapar? Bu soru geldi aklıma :unsure: