Bu (Altın) Sikke Nedir?

Balkır

Member
Cehaletin dibine vurmuşsunuz. Sizi tebrik ederim. Belkide on binlerce, hatta yüz binlerce lira değerindeki bir sikkeyi hurda altın değerine düşürmüşsünüz.

Tor

Member
Cehaletin dibine vurmuşsunuz. Sizi tebrik ederim. Belkide on binlerce, hatta yüz binlerce lira değerindeki bir sikkeyi hurda altın değerine düşürmüşsünüz.
Valla dostum sonuç öyle görünüyor ama, bu sikkelerin bir çoğunu tarlada atmışlar zaten.
Bu içlerinde en belirsiz ve değersiz görüneniydi.

Tor

Member

Tor

Member
Bu arada ıYı hocam verdiğiniz linkte "LYCIA"diyor ama trakyada bir tarlada bulundu bu.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hocam altın asitte aşınmaz.dogadada kolay kolay korozyona uğramaz.
malzeme bronz.yinede kuyumcuya gösterin.
ön tarafta artemis kellesi arka taraftada muhtemelen geyik var.buda ionia,truva yani batı anadolu taraflarıdır.vaktim olmadığı için fazla araştıramadım.trakya tarafıysa makedon da olabilir

Tor

Member
hocam altın asitte aşınmaz.dogadada kolay kolay korozyona uğramaz.
malzeme bronz.yinede kuyumcuya gösterin.
ön tarafta artemis kellesi arka taraftada muhtemelen geyik var.buda ionia,truva yani batı anadolu taraflarıdır.vaktim olmadığı için fazla araştıramadım.trakya tarafıysa makedon da olabilir

Çok sağol hocam, kuyumcuya göstermekte fayda var.
Bu arada asit baya kuvvetli bir asitti, ne atarsanız acımaz çözeltir.

Makedon olma ihtimali bence de yüksek tura tarafı linkini attığım modellere benziyor ama arkadaki hayvan sanki sola bakıyor onlaran faklı olarak.