Bu işaretlerin anlamı nedir?

Jookerturk

Bilgili Üye
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bu hafta sonu arkeolojik bir alan tespit ettim ve tespit ettiğim bölgede bir çok kayada bulunan oyuklara denk geldim bunu sizinle paylaşmak istedim bu oyuklar ne anlam ifade ediyor sizce? Şimdiden teşekkür ederim.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hoşgeldiniz Çevre resimleri varsa konunuza ekleyiniz Mezar işaretleri ve havalandırma olan yerler olarak düşündüm fakat daha net açıklama gerekirse resimleri çoğaltmanız gerek çoğu açılmışta olabilir varsa dikkat edilmesi gereken bir yer arkadaşlar bilgi vericektir

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
resımler yetersız etrafı çektıgınız resımlerın 10m lık alanı ıle resımleyın

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bence bir çoğu lapya yani doğal çok önceden lavların deldiği diyelim yada vurduğu son resim dikkat çekiyor bira geniş açılı resimlerle bakmak gerek kuyumu ve içi temizlenmeli bu tip yerlerde cihaz yardımı ile gezmede fayda var

Jookerturk

Bilgili Üye
[video=youtube_share;hU4AWWPPY3U]https://youtu.be/hU4AWWPPY3U[/video]Daha fazla fotoğraf atarım tabii ki ama bulunduğum konumun 360 derece olarak video kaydını yapmıştım onu sizinle paylaşayım

Jookerturk

Bilgili Üye
İlk etapta bende öyle düşündüm (olabilir de) ama kazı sonucunda kalıntı çıkınca fikrim değişti. Bu bölgeye en yakın yerleşim yeri 5 km mesefade. Ayrıca çevrenin videosunu çekmek için çıktığım bölgede oyuk olan taş neredeyse yoktu. Bölgenin daha önce kapsamlı kazı veya çalışma yapılmadığı kanaatindeyim bir kaç kazılmış yer vadı fakat en büyüğü 2 metre kazılmış bir kaç yer daha vardı onlarda pek sonuç vermemiş. Kayalık olan kısımda hiç kazı yapılamamış. çevrenin video ve uydu görüntüsünü paylaştım @

Son düzenleme:

Jookerturk

Bilgili Üye
Daha fazla resim çekmeye özen göstereceğim.. mezar olma ihtimali olan yerleri ve üst tarafta büyük kayalık olan yerleri hepsini inşallah.