Bu kez bu resim umarım yüklenir (aylar sonra yükleyebildim

poseidon2023

Uzman
işarete sırtını daya hafif saga dogru bak ne görecen

Arcadius

Member
merhaba
biraz sabırlı olursanız illa yardım eden olur gün içi olduğu için insanlar çalışıyor ve yazamıyor olabilir

oymaya gelince mezar değil oymanın sağ alt kısmındaki kayayı kaldırma imkanın varmı birde sol alttaki kabuk gibi olan kayayı bu bir kumbara ama yeri sen bulacaksın mezar arama burada yada oda vs
kaya yapısı doğu akdeniz tarafına benziyor ama sen yinede bölge ve il olarak bilgi verirsen dönemi ve kim yaşamış ona göre daha çok bilgi alırsınız
sadece resim atıp bu nedir diye sorarsanız sağlıklı cevap alamazsınız
Medeniyeti dönemi hakkında bilgim mevcut usta oyma güzelmi peki burası bölgenin en yüksek dağında ayak değmedik kuş uçmadık kervan geçmedik bir yer birde oymanın sol alt kısmında yön vermişler gibi bir bakarmısınız

Arcadius

Member
Yüz hizasinda yani dikey durumdaki kayada olan işaret kare bunun iki yolu vardır başkada yoktur. 1.si bulunduğu kayada giriş olur zeminde olmaz kayayı iyice incelenecek giriş olabilecek farkli sivama gibi duran yerlere hafif çatlak oluşan yerlere bakilacak burada bulamzsaniz 2 mt kaya dibinden eşelenecek.2.si oymanin baktığı karşı tepelerdir buralara bakılacak. Selametle
Usta zamanında oymanın bir iki mt altı kazılmış ama oradam bir şey çıktıgını sanmıyorum birde mezar olmadıgı kesin değilmi bölge ayak altı bir yer değil insan bile zor yürür egimli dag sırtı fotoları inceleyip nerelerde işlem yapabileceğim konusunda bilgilendirirseniz sevinirim birde tek başıma yım usta sizce tek başıma bu işi başarabilrmiyim

poseidon2023

Uzman
işaretin sag ön tarafını gören resim ve karenin oldugu taş arkaya ne kadar devam ediyor bunları bilmek gerekiyor varsa resim yükle

xakrepx

Engellendi
kardeş orda kapalıbir mağara war ve büyük b ihtimalle içi dolu 5 resimde kapama kaya war o kayayı çıkar we çerdeki malı al götürebilceğin kadarını al o mağaranın içi çi çil altın dolu heykedeçıkbilir selametl

Şirvan

Operatör
Usta zamanında oymanın bir iki mt altı kazılmış ama oradam bir şey çıktıgını sanmıyorum birde mezar olmadıgı kesin değilmi bölge ayak altı bir yer değil insan bile zor yürür egimli dag sırtı fotoları inceleyip nerelerde işlem yapabileceğim konusunda bilgilendirirseniz sevinirim birde tek başıma yım usta sizce tek başıma bu işi başarabilrmiyim
Kayada olur odası düz kaya duvarlarina bakacaksin oymanin yaninda ve altinda bulamazsan oymanin karşısindaki tepelrde olur

Arcadius

Member
Kayada olur odası düz kaya duvarlarina bakacaksin oymanin yaninda ve altinda bulamazsan oymanin karşısindaki tepelrde olur
Usta ben tek başımayım bu nu becerebilirmiyim peki dahha hiç bu işe girişmedim yani tek tekle ugraştım

Arcadius

Member
Usta ben tek başımayım bu nu becerebilirmiyim peki dahha hiç bu işe girişmedim yani tek tekle ugraştım