Bu mezar veya define olabilir mi???

Ozi7

Yeni Üye
Kuyunun yanında bulunan bir taş bir köşesinde yunanca yazılar bulunmakta fakat ben hiç bir şey anlayamadım

Marco

Bilgili Üye
@Ozı7 ustam hosgeldiniz foruma. Burasi sanirim bir köy evi ve bu taşı kuyunun yanina koyanlar da bu taşı normal bi taş olarak biliyorlar bence. Düzgün guzel bir tas olduğunu için onu kuyunun yaninda üzerine oturmak veya eşya koymak için koymuşlardir tahminen. Sordunuz mu bunu nerde bulmuşlar (tarlada mi veya başka bir yeree mi) ne zaman bulmuşlar hikayesi vardir muhakkak. Mezar steline benziyor.

Ozi7

Yeni Üye
Eve yerleşeceklerinde taşı çıkarmaya çalışmışlar ancak ancak güçleri yetmemiş ne yapsalar çıkaramamışlar böylece kalmış yanına da kuyu yapmışlar dediğiniz gibi kullanışlı olur diye yazılara bir analam verebildiniz mi hoş buldum bu arada :)

Ozi7

Yeni Üye
@Ozı7 ustam hosgeldiniz foruma. Burasi sanirim bir köy evi ve bu taşı kuyunun yanina koyanlar da bu taşı normal bi taş olarak biliyorlar bence. Düzgün guzel bir tas olduğunu için onu kuyunun yaninda üzerine oturmak veya eşya koymak için koymuşlardir tahminen. Sordunuz mu bunu nerde bulmuşlar (tarlada mi veya başka bir yeree mi) ne zaman bulmuşlar hikayesi vardir muhakkak. Mezar steline benziyor.
Hoşbuldum dediğiniz gibi kuyu için kullanışlı olduğu için orada ancak hep oradaymış çıkarmaya çalıştıklarında başaramamışlar çok derin olduğu söylendi önceden boş tarlaymış sonradan ev yapmışlar oraya bu taşın yanına da bir kuyu

Marco

Bilgili Üye
O zaman bu taş uzun zamandır burda böylece duruyor. Taşı cikaramamislar derken, taş yere sabit mi oynamiyor mu yerinden. Bu taş seyyar olması lazım.Anlam veremedim ustam. Ustalarimizin yorumlarini bekleyelim bende merak ettim.

Ozi7

Yeni Üye
O zaman bu taş uzun zamandır burda böylece duruyor. Taşı cikaramamislar derken, taş yere sabit mi oynamiyor mu yerinden. Bu taş seyyar olması lazım.Anlam veremedim ustam. Ustalarimizin yorumlarini bekleyelim bende merak ettim.
Çok sağlam bir şekilde sabit belki de aşağı yere doğru da yarım metre 1 metre kadar gömülü çok sağlam yani trakyada olduğu için yunanlılara ait olduğunu düşünüyorum yazıları da okuyabilecek kimseyi bulamadım

Marco

Bilgili Üye
Simdi daha açıklayıcı oldu ustam.Etrafini guzelce bi kontrol edin bakalim.Altina kadar inmeyi deneyin. Suphelendigim nokta bu taş seyyar olabilir.Burdan anlayacağım,, bu evin olduğu bolge eski bir yerleşim yeri.

Ozi7

Yeni Üye
Simdi daha açıklayıcı oldu ustam.Etrafini guzelce bi kontrol edin bakalim.Altina kadar inmeyi deneyin. Suphelendigim nokta bu taş seyyar olabilir.Burdan anlayacağım,, bu evin olduğu bolge eski bir yerleşim yeri.
Sorun şu ki evin bahçesinde oldupu için incelemeye ev sahibini zor ikna ediyorum hele bir de kazacaksam mutlaka sonuç almalıyım ikna ermesi çok zor ev sahibini ikna etmeden önce emin olmak istiyorum köy hakkında da biraz daha bilgi toplayacağım evin tam karşısında kocaman bir tepe var

Marco

Bilgili Üye
Ustam bölgede illaki bir şeyler vardır. O tepeye bir göz atın isaret emare varsa bol bol çekin. Kuyuyu da tam dibine yapmışlar bu ev sahipleri orayi çoktan boşaltmış olmasin ?? Mal bulanındır ustam saygılar sevgiler. Danışalim bakalım

Ozi7

Yeni Üye
Ustam bölgede illaki bir şeyler vardır. O tepeye bir göz atın isaret emare varsa bol bol çekin. Kuyuyu da tam dibine yapmışlar bu ev sahipleri orayi çoktan boşaltmış olmasin ?? Mal bulanındır ustam saygılar sevgiler. Danışalim bakalım
Ev sahibi bulmuş olamaz hiç bir bilgileri yok taşla ilgili defineyle ilgili bahsettiğim tepede zamanında 3 4 define bulunmuş zaten ev sahibinin anlatmasına göre

Ozi7

Yeni Üye
Tepede bir çok oyuk bulunmakta defineciler tarafından çok fazla kazılmış

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ev sahibi bulmuş olamaz hiç bir bilgileri yok taşla ilgili defineyle ilgili bahsettiğim tepede zamanında 3 4 define bulunmuş zaten ev sahibinin anlatmasına göre

Marco dayi ..evsahibi bulmus olamazmis define ile ilgili hicbir bilgileri yokmus..amma tepede 3-4 kere define bulundugunu da beyan etmisler..azda olsa bi hevesleri vardir bence.
3 maymunu oynayip payimi alirim hesaabimi acabaa