Bu mezar veya define olabilir mi???

Ozi7

Yeni Üye
Marco dayi ..evsahibi bulmus olamazmis define ile ilgili hicbir bilgileri yokmus..amma tepede 3-4 kere define bulundugunu da beyan etmisler..azda olsa bi hevesleri vardir bence.
3 maymunu oynayip payimi alirim hesaabimi acabaa
Ya amcanın yaşı geçmiş huysuz bir tip umursamıyor bile taşı ama ben inceleyince de boşver bişi çıkmaz falan diye başından savıyor belki de başkasına baktıracak bilmiyorum ama çok huysuz gerçekten haneye tecavüzden şikayet ederim falan diyor hep başımda bekliyor gitmiyor kazı için izin vereceğini sanmıyorum

Marco

Bilgili Üye
Mal bulanındır Valla ustam bu işler böyle, olur mu olur. Define işin içine girdiği an, ak kara değişir.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ya amcanın yaşı geçmiş huysuz bir tip umursamıyor bile taşı ama ben inceleyince de boşver bişi çıkmaz falan diye başından savıyor belki de başkasına baktıracak bilmiyorum ama çok huysuz gerçekten haneye tecavüzden şikayet ederim falan diyor hep başımda bekliyor gitmiyor kazı için izin vereceğini sanmıyorum
Ozaman aynen tahminim yorumum dogru.O amcanin agzinin ustune kurekle vurup yatir

Ozi7

Yeni Üye
Peki sizler ne düşünüyorsunuz ustalarım altında bir şeyler var mıdır bu yazıların anlamı nedir

Ozi7

Yeni Üye
Bahasettiğim tepede de insan şeklinde üst üste konmuş kayalar var köylüler kızkaya diyor hatta değişik de bir hikayesi var rivayete göre fırında ekmeğini pişiren annenin küçük kızı altını pisleyince temizleyecek bir bez bulamayan annesi ekmekle altını temizleyince kucağında bebeğiyle anında taş kesiliyor ondan bir şey çıkar mı sizce 15 gün sonra yöreye tekrar gideceğim o zaman onun da fotolarını yüklerim

Marco

Bilgili Üye
İşin sonunda para var, adam kendi evindeki yeri neden kazdirmak istemesin. Ya başkalarıyla anlaştı ya da planları var o bölgede. Valla ustam amcayi ikna ettin ettin, edemedin, suphelendigin başka yerler olursa fotoğrafını çek at.

Mal bulanındır

Bahasettiğim tepede de insan şeklinde üst üste konmuş kayalar var köylüler kızkaya diyor hatta değişik de bir hikayesi var rivayete göre fırında ekmeğini pişiren annenin küçük kızı altını pisleyince temizleyecek bir bez bulamayan annesi ekmekle altını temizleyince kucağında bebeğiyle anında taş kesiliyor ondan bir şey çıkar mı sizce 15 gün sonra yöreye tekrar gideceğim o zaman onun da fotolarını yüklerim
Efsanelere deil dokunup gordugune tespitine inan.gomuden uzak tutmak icin .ölūmūne sallarlar efsolari

hayalsaati

Bilgili Üye
Mal bulanındır delikanlının biri bir çay ocağına oturur. Çayını içerken öf pöf eder. Çaycı derdini sorar. Bir kızı sevdiğini kızın da onu sevdiğini ama babasının vermediğini söyler. Çaycı vurur yumruğu masaya. Sevenleri ayırmak olur mu ulen der. Ben olsam çeker silahı anlının ortasından vururum babayı. Kızın kolundan tutar alır giderim der. Genç çayı içer alır silahı babayı öldürür. Gerçek adliye kayıtlarından alıntıdır. Çaycı on beş yıl ceza almıştır. Azmettirmek suçundan.
Aman ustam aman deyim :))))))

Ozi7

Yeni Üye
İşin sonunda para var, adam kendi evindeki yeri neden kazdirmak istemesin. Ya başkalarıyla anlaştı ya da planları var o bölgede. Valla ustam amcayi ikna ettin ettin, edemedin, suphelendigin başka yerler olursa fotoğrafını çek at.
Eyvallah ustam o tepede bir keşife çıkmayı düşünüyorum bir şey bulursam onları da yükleyeceğim

Mal bulanındır

Mal bulanındır delikanlının biri bir çay ocağına oturur. Çayını içerken öf pöf eder. Çaycı derdini sorar. Bir kızı sevdiğini kızın da onu sevdiğini ama babasının vermediğini söyler. Çaycı vurur yumruğu masaya. Sevenleri ayırmak olur mu ulen der. Ben olsam çeker silahı anlının ortasından vururum babayı. Kızın kolundan tutar alır giderim der. Genç çayı içer alır silahı babayı öldürür. Gerçek adliye kayıtlarından alıntıdır. Çaycı on beş yıl ceza almıştır. Azmettirmek suçundan.
Aman ustam aman deyim :))))))
Yok topraam bu amca haketmis.ariza cikarirsa.zaten kacakcilikdan yatakliktan darbeyi yer.kahkaha

Mal bulanındır

İdrak-i maali bu küçük akla gerekmez
Zira bu terazi bu kadar sikleti çekmez

Enguzeli kendin pisir kendin ye

Ozi7

Yeni Üye
Bir de bir arkadaşımın bulduğu şeyi sormak istiyorum 4 5 metrekare bütüklüğünde bir alanı aşağıya doğru 5 metre kadar kazmışlar beton gibi sert bir şeye denk gelmişler her kazmayı her vurduklarında beyaz bir toz kalkıyormuş korkmuşlar kepçeyle falan gelmişler aynısı olmuş hocayla gitmişler yine aynısı olmuş bu beyaz toz gerçek olabilir mi bana pek inandırıcı gelmiyor böyle şeyler yoksa arkadalım beni mi yiyor