Bu nasıl açılır ustalar

kerti17

Aktif Üye
Tepeden 4 metre ölçünce sizin kapak diye düşündüğünüz taşın hizasına geliyormu. Eğer makinanın gösterdiği boşluk sizin kapakla aynı seviyedeyse yürüttüğünüz mantık doğrudur.
O işaretlediğim yerde ortalama 3.5 yada 4 mt geliyor o aralıkta ustam ama boşluğu üst tavandan mı yoksa alt tabandan mı aldı anlayamadım ben

Ebu Computer

Bilgili Üye
Fikir vermesi açısından şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Gemo

Member
O işaretlediğim yerde ortalama 3.5 yada 4 mt geliyor o aralıkta ustam ama boşluğu üst tavandan mı yoksa alt tabandan mı aldı anlayamadım ben
Muhtemelen tavandan almıştır, gpr tavanı net verir odanın zeminini almak uğraş gerektirir.

OttomanEmpire

Yeni Üye
tarzanın işaretlediği x olan kısım bence cok şey anlatıyor ustam biraz acemi olsamda böyle açılmış ve kapanmış eski döneme ait yerlerin gerçekten acayip derece de yosun bitki vs. tuttuguna şait oldum. Ayrıca trakya bölgesindesin sanırım

kerti17

Aktif Üye
tarzanın işaretlediği x olan kısım bence cok şey anlatıyor ustam biraz acemi olsamda böyle açılmış ve kapanmış eski döneme ait yerlerin gerçekten acayip derece de yosun bitki vs. tuttuguna şait oldum. Ayrıca trakya bölgesindesin sanırım
bölge ege ustam yarın nasipse tekrar bi yoklayacağım her yeri benim ilk görüşüm ragıp ustanın olay budur dediği üzerinde arkadaşın durduğu kayaydı. Ama sonradan fikir değiştirdim odanın yeri kesin olarak karenin arkası ondan eminim. Ama girişi bulamadım işte

ragıp

Uzman
bölge ege ustam yarın nasipse tekrar bi yoklayacağım her yeri benim ilk görüşüm @ragıp ustanın olay budur dediği üzerinde arkadaşın durduğu kayaydı. Ama sonradan fikir değiştirdim odanın yeri kesin olarak karenin arkası ondan eminim. Ama girişi bulamadım işte
ustam, defin işinde asıl olan sırasıyla;var olan emare ile ilgili Tecrube,, yorumlar, var sayım
ben size çok açık yazdım. üç usul, üçünün de yolundan bahsettim.

senin yer ile ilgili bu seçenek iki. Yani;
kaya dibinden aşağıya inilecek ve kapıdan girilecek
tünel ile girilecek.
yapman gereken, kayanın ön kısmında tünel, boşluk bakmak hepsi bu
varsa, tünel girişini bul
yoksa, kaya dibinden aşağıya inilecek
bak ustam, tünelli bir giriş bile olsa, tünelden ilerleyerek, mezar kapısı açmak çok risklidir. Şahsen ben ÖNERMEM
dolayısı ile kayanın hemen önünden, ana kayayı kendine kılavuz edin ve in aşağıya.

yapacak bir şey yok. :73:

aklın yolu tektir
rast gele

OttomanEmpire

Yeni Üye
hakkında hayırlısı olsun kardeşim tedbiri elden bırakmayın az önce tokatta yaşanan bir olayı paylaştım forumda dikkatli olun

ragıp

Uzman
@kerti17
aşağıdaki amcanın bastığı yerde bir kere çubuk tutsan, bunu bana sormayacak
olanı biteni sen bizlere anlatacaksın.
şu iki ayak var ya, tam orada, boşluk için çubuk tut. nereye gittiğini bizim ile paylaş.

o kısmı patlatan kişi de benim gibi düşünmüş veya çubuk tutmuş

selametle